Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone?

Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone?

0

Apple dość mocno utrudniło handel używanymi produktami wyłączając możliwość sprawdzenia po IMEI lub po numerze seryjnym czy sprzedający nam iPhone’a czy iPada sprzedawca, prawidłowo wylogował swoje konto z usługi antykradzieżowej Find my iPhone. Jest jednak alternatywa dla oficjalnej usługi Apple, która pozwala sprawdzić po numerze IMEI czy sprzedawca oferuje nam iPhone’a, który nie jest zablokowany Find my iPhone.

Aktualizujemy nasz artykuł o możliwości sprawdzeniu po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone. Wystarczy wejść na stronę www.IMEI.info i wpisać numer IMEI urządzenia, którego status blokady Find my iPhone chcemy sprawdzić i zaznaczyć ptaszka przy Nie jestem robotem. Po kliknięciu w Check wyświetlą nam się informacje.Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone

Wyświetlą nam się wszystkie informacje na temat naszego urządzenia.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 2

W celu sprawdzenia czy blokada FMI jest uruchomiona na sprawdzanym telefonie, musimy zjechać niżej obok obrazka przedstawiającego nasz telefon i z listy wybrac czerwony przycisk z napisem Find My iPhone & iCloud Status Check.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 3

Zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę, na której znajdziemy przycisk Check Find My iPhone & iCloud Status.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 4

Wciskamy. Rozpocznie się nawiązanie komunikacji z serwerem. Może to potrwać nawet do 2 minut, jednak z reguły trwa około 10 sekund. Po prawidłowym odczycie pojawi się pełen raport co do uruchomionej blokady FMI oraz iCloud Status informujący o tym czy telefon został zgłoszony jako utracony, czy też nie.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 5

Jeżeli obok Find my iPhone jest OFF, telefon można bezpiecznie kupić. Jeżeli jest ON jak na obrazku wyżej, sprzedawca musi najpierw wyłączyć blokadę. Sprawdziłem na swoim urządzeniu i system sprawdza stan blokady na bieżąco. Można korzystać!

Alternatywna metoda sprawdzania statusu iCloud

Jeżeli powyższa metodą nie dostarczyła Wam informacji o statusie blokady iCloud, może to być spowodowane czasym przeciążeniem serwera lub zbyt dużą ilością zapytań z konta Apple pod które podpięty jest serwis IMEI.info. W takim wypadku można skorzystać z drugiego rozwiązania 0 iUnlocker. W tym wypadku przechodzimy na stronę iUnlocker.com , a następnie z górnej belki wybieramy Check iCloud.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 6

Następnie wpisujemy numer IMEI lub numer SN i wciskamy Check. Pamiętaj, aby wpisać tylko cyfry, bez spacji czy znaków dodatkowych typu /.

Sprawdzanie po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone krok 7

Jeżeli obok Find my iPhone jest OFF, telefon można bezpiecznie kupić. Jeżeli jest ON jak na obrazku wyżej, sprzedawca musi najpierw wyłączyć blokadę. Sprawdziłem na swoim urządzeniu i system sprawdza stan blokady na bieżąco. Można korzystać!

4.6/5 - (5)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *