Co nam daje posiadanie iCloud Drive i jak go używać? Podpowiadamy

Co nam daje posiadanie iCloud Drive i jak go używać? Podpowiadamy

0

Usługa iCloud Drive daje nam możliwość dostępu do wszystkich dokumentów na wszelkich naszych urządzeniach. Nie musimy już przenosić dokumentów za pomocą pendrive’ów lub poprzez wysyłanie rzeczy e-mailem. Dokumenty i materiały w aplikacji cały czas są uaktualniane. Możemy tam przesyłać, pobierać pliki, udostępniać je, usuwać, porządkować je w folderach, zmieniać ich nazwy i odzyskiwać ostatnio usunięte dokumenty na danym lub innym urządzeniu. Usługa zapewnia bezpiecznie przechowywanie plików w iCloud. Aby rozpocząć usługę musimy wejść na stronę www.icloud.com/iclouddrive i zalogować się za pomocą naszego Apple ID z dowolnej przeglądarki Internetowej.

Jak korzystać z iCloud Drive na Mac/Windows/iOS?

MAC

Najlepiej, żeby urządzenie było zaktualizowane do najnowszej wersji systemu macOS.

iCloud Drive na Mac

Usługa iCloud powinna być skonfigurowana na wszystkich naszych urządzeniach. Aby to zrobić należy wybrać Menu Apple à Preferencje systemowe à iCloud àiCloud Drive lub po prostu wyszukać iCloud za pomocą wyszukiwarki.

iCloud Drive na Mac

Jeśli chcemy dodawać nasze pliki do usługi iCloud należy zapisywać je w Finderze w dziale iCloud Drive.

iCloud Drive na Mac

WINDOWS

Wersja Windows powinna być zaktualizowana do wersji Windows 7 lub nowszej. W komputerze tym należy pobrać aplikację iCloud. Następnie musimy się w niej zalogować, zaznaczyć opcję iCloud Drive i kliknąć przycisk Zastosuj.

iOS

Usługa ta jest dostępna w Ustawienia à [imię i nazwisko] à iCloud Drive i działa tak samo jak w na innych urządzeniach.

iCloud Drive na iOS

 

Jak uruchomić iCloud Drive?

Po skonfigurowaniu usługi na wszystkich urządzeniach nasze wszystkie pliki, które pozwoliliśmy, żeby znajdowały się w iCloud już tam są. Aby uruchomić do nich dostęp należy otworzyć odpowiednią aplikację lub po prostu zalogować się do witryny.

Jak uruchomić iCloud Drive? 

Jak uzyskać dostęp do plików w iCloud Drive?

Dostęp do plików możemy uzyskać przy użyciu obsługiwanej przeglądarki poprzez zalogowanie się na stronę icloud.com. Na komputerze Mac możemy otworzyć również iCloud Drive w Finderze, a na urządzeniach z systemem iOS otwierając aplikację iCloud Drive. Windows umożliwia dostęp do plików przez wcześniej pobraną aplikację lub jak wyżej stronę Internetową.

Jak uzyskać dostęp do plików w iCloud Drive? 

Usługa bez wad?

ZALETYWADY
+wygoda użytkowania dla urządzeń z systemem iOS, komputerów Mac i z systemem Windows-mała darmowa pojemność (5GB)
+dużo możliwości-nie można skasować zdjęć np. z telefonu bez usuwania ich z chmury (nie ma możliwości posiadania ich tylko i wyłącznie w iCloud Drive)
+duże bezpieczeństwo plików-jeśli nie mamy Internetu, nie mamy dostępu do swoich plików
+brak limitu rozmiaru pliku-brak dostępności do danych, jeśli skończymy subskrybować większą pamięć
+dostosowana dla firm i indywidualnych klientów-różnie może być. Skąd mamy pewność czy usługodawca nie korzysta z naszych danych?
+synchronizacja pomiędzy kilkoma urządzeniami-obciążenie sieci (usługa iCloud potrzebuje łącza do płynnego działania)
+dostęp do załączanych plików jest natychmiastowy
+udostępnianie plików dowolnym osobom (co nie zawsze było dostępne)
+możliwość powiększenia pamięci (płatna)

 

Jak udostępniać pliki innym osobom?

Wybrać dokument à Udostępnij à Dodaj osoby à Do edycji/Do odczytu à Hiperłącze/ Dostęp dla wybranych użytkowników

Jak udostępniać pliki innym osobom?

Możemy wybrać udostępnienie pliku do edycji lub tylko do odczytu jak i wybrać czy dostęp do niego będzie mieć każdy, kto posiada hiperłącze czy będą go mieli tylko wybrani przez Nas użytkownicy.

Usługa iCloud to przede wszystkim zaplecze dla urządzeń Apple. Aplikacja ta umożliwia płynny dostęp do wszystkich naszych plików z poziomu jakichkolwiek urządzeń. Chmura pozwoli przechowywać konkretne pliki i tworzyć ich kopie zapasowe danych. Przestrzeń oferowana przez iCloud zapewnia nam bezpieczeństwo, dostęp do naszych dokumentów które są odpowiednio chronione i bezwzględnie aktualne. Fajną opcją jest współdzielenie się ze znajomymi/ współpracownikami folderami, w których są zdjęcia/ dokumenty itp. Myślę, że każdy kto potrzebuje tego typu usługi będzie z tego rozwiązania zadowolony.

5/5 - (3)
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *