Głosowy Asystent Google na iOS w języku polskim – Jak uruchomić? Jak używać? Co potrafi? Czego nie potrafi?

Głosowy Asystent Google na iOS w języku polskim – Jak uruchomić? Jak używać? Co potrafi? Czego nie potrafi?
0

Stało się. Wyczekiwany Asystent Google wreszcie w Polsce. Asystent Google na urządzeniach z systemem iOS? Owszem! Ponieważ usługa ta przypisywana jest do konta Google, a nie do danego telefonu. Mimo tego, że już po testach i oficjalnym wdrożeniu usługi w dniu dzisiejszym (16 stycznia 2019r.), niestety nie wszyscy użytkownicy skorzystają ze spolszczonego asystenta głosowego już pierwszego dnia. Google zaznaczyło, że proces ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Niektóre konta mogą tę usługę mieć już, inne nie, dlatego warto przełączyć konta, bo może akurat inne ma możliwość skorzystania z tej opcji już teraz. Jeśli wciąż nie- warto uzbroić się w cierpliwość. Jesteście ciekawi jak sprawdza się asystent Google? Czy pobije Siri?

Może od początku- czym jest Asystent Google?

Asystent Google jest naszym inteligentnym kompanem, który może pomóc nam w wielu codziennych czynnościach- odpowiada na pytania, uruchamia wiele aplikacji przy pomocy algorytmu sztucznej inteligencji. Platforma pozwala na swobodne wydawanie komend i uruchamianie różnych usług.

Premiera polskojęzycznego asystenta Google odbyła się 16 stycznia dla urządzeń z systemem Android jak i iOS. Dzięki temu wyprzedza i pobija rozwiązania konkurencji- Cortana (Microsoft) i Siri (iOS). O polskojęzycznej wersji programu Siri możemy tylko pomarzyć. Warto pochwalić Google, że podzielili się swoją androidową aplikacją z użytkownikami systemu iOS. Wciąż opcja ta nie jest dostępna tam w języku polskim i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić. Co ciekawe, aplikacje te są bardzo podobne do siebie. Na ekranie głównym pojawia się pole, w którym wyświetlają się nasze pytania i odpowiedni wygenerowane przez algorytm sztucznej inteligencji. Z aplikacją możemy się komunikować w sposób tekstowy lub głosowy.

 

Jak zacząć przygodę z Asystentem Google w systemie iOS?

Usługa ta jest dostępna na smartfonach z systemem iOS po zainstalowaniu aplikacji ze sklepu App Store, która na tą chwilę nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju. Obecnie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Istnieje jednak sposób, aby aplikacja ta była dla nas osiągalna już teraz. Należy użyć Apple ID zarejestrowanego w USA. Wystarczy, że założysz sobie drugie, amerykańskie konto.

Aplikacja Asystenta Google powinna jednak wkrótce pojawić się również w polskim App Store ( możliwe, że do kilkudziesięciu godzin).

 

Jak zacząć korzystać z Asystenta Google po zainstalowaniu.

Asystenta można wywołać komendą głosową „OK Google” i po chwili powinno pojawić się okno z asystentem.

Przykładowe hasła do Asystenta Google

– „OK Google, zadzwoń do…” (dzwonienie)

– „OK Google, napisz wiadomość…” (wysyłanie SMS-a)

– „OK Google, napisz maila do…” (wysyłanie maila)

– „OK Google, obudź mnie o siódmej” (ustawienie budzika)

– „OK Google, ustaw czas na7 i pół minuty” (ustawianie minutnika)

Google przygotował stronę Internetową, która przedstawia aplikację i możliwe komendy. Lista będzie sukcesywnie rozwijana, wraz z dodawaniem nowych funkcji. Google zaczęło już w tym zakresie współpracę z wieloma partnerami takimi jak eSky czy Play. Asystent pozwala na głęboką integrację z aplikacjami zainstalowanymi w naszym telefonie, ale wymaga do zaangażowania ich twórców. Na tą chwilę rozmawiając z asystentem w języku polskim możemy sterować muzyką w Spotify oraz wysyłać wiadomości przez Whatsappa. Inne opcje to m.in.: włączenie/ wyłączenie latarki, włączenie/ wyłączenie Wi-Fi, wysyłanie maila, sprawdzenie wydarzeń w kalendarzu, wskazanie drogi do najbliższego sklepu na Mapach czy odtworzenie filmu na Youtube.

 

Asystent Google- usługa bez wad?

+
+ciągłe poszerzanie funkcji i współpracujących aplikacjibrak aplikacji Asystent Google w polskim App Store
+bezproblemowe odpowiadanie na wiele pytań-konieczność odblokowywania ekranu za każdym razem, kiedy chcemy skorzystać z Asystenta Google
+bezproblemowe uruchamianie wielu narzędzi zewnętrznych-usługa nie uruchomi poleceń systemowych związanych z iOS
+aplikacja prosta w obsłudze-wersja obsługiwanych aplikacji jest krótsza niż w języku angielskim (ale stopniowo będą uzupełniane)
Oceń post
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *