#19 Wtyczka tygodnia – SmallVolumeStep i SmallSiri. Małe, ale jare!

#19 Wtyczka tygodnia – SmallVolumeStep i SmallSiri. Małe, ale jare!

0

Przed Wami dziewiętnasty odcinek z serii pod tytułem „wtyczka tygodnia”. Podczas tej podróży niezwykle rzadko wspominaliśmy o Siri i ustawień dotyczących dźwięku urządzenia. Pora więc to zmienić. Oto SmallVolumeStep i SmallSiri. Małe wtyczki, ale jare!

SmallVolumeStep

Tweak ten uważam za niezwykle przydatny – szczególnie wtedy, gdy przychodzi Wam oglądać lub słuchać konkretnych mediów w pobliżu ludzi lub w nocy, gdy pozostali domownicy smacznie śpią. Jak wiemy – przeskok głośności na naszych smartfonach jest duży – nawet, jeżeli różnica to tylko jeden kafelek. Pora to zmienić – rozszerzyć, aby nigdy więcej nie znaleźć się w tak niekomfortowej sytuacji. Jak działa ta wtyczka i na czym polega? Czy łączy się z tymi zmieniającymi wygląd paska? Czytajcie dalej.

SmallVolumeStep pozwala na zwiększenie ilości poziomów głośności nawet do nieograniczonej liczby. Nie dodaje nowych kafelków – jeżeli zwiększymy ich ilość, na przykład do 32 z podstawowych 16, przeskok będzie odbywał się co dwa kliknięcia. To niezwykle łatwy algorytm i przyjemny w użyciu – regulowanie głośności nigdy nie było tak przyjemne, dzięki czemu dostosujemy ją idealnie do swoich potrzeb. Nie wiem jak Wy, ale ja to kupuję. Co więcej?

Wtyczka działa też z tymi, które zmieniają wygląd paska. Przykładem może być omawiany wcześniej przeze mnie Video HUD, który jest jedną z ulubionych wtyczek wszystkich użytkowników. O niej przeczytać możecie tutaj – klik!

SmallSiri

„Hey Siri!”. No cóż, zajęcie całego ekranu tym asystentem na potrzeby spytania o godzinę lub wyłączenia świateł w pokoju brzmi śmiesznie. Z pomocą przychodzi tweak pod nazwą SmallSiri, który minimalizuje ją do małego paska – jego wielkość przypomina ten, który znajduje się na dole ekranu głównego urządzenia. Niżej znajdziecie ustawienia, które nie są zbyt rozbudowane. A szkoda.

Wszystkie ustawienia zostają na swoim miejscu – wtyczka się nie zacina, działa perfekcyjnie i dokładnie tak, jak jej oryginalna wersja. Moim zdaniem ta jest po prostu bardziej poręczna i miła dla oka, a w szczególności minimalistyczna i mniej problemowa. Jeżeli Wasze smartfony posiadają już Cydię, musicie się nią zainteresować! Polecam.

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji choć jednej z przedstawionych w tym artykule wtyczek. Są one dostępne za darmo w Cydii pod linkami wypisanymi niżej. Do zobaczenia w następnej części, trzymajcie się i miłego klikania!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *