#22 Wtyczka tygodnia – labelchanger, odmień ekran główny na zawsze!

#22 Wtyczka tygodnia – labelchanger, odmień ekran główny na zawsze!

0

Witam Was bardzo serdecznie w dwudziestym drugim odcinku serii pod tytułem „wtyczka tygodnia”. W dzisiejszym programie porozmawiamy o tweaku „labelchanger” ze sklepu Cydia, który pozwoli Wam na modyfikację nazw aplikacji na ekranie głównym iUrządzenia. Weźcie w łapki ulubiony napój i… Zapraszam do lektury!

labelchanger

labelchanger dla iPhone

Ekran główny sprzętu od Apple jest taki sam od kilku lat. Szkoda, że nie można tego zmienić… Z pomocą przychodzi jednak wtyczka na iUrządzenia z jailbreakiem. Pozwoli Wam przejść przez bariery systemu i zrobić coś ciekawego – na przykład pozbyć się lub zmienić wygląd nazw aplikacji na tym ekranie. Tylko na to spójrzcie!

labelchanger dla iPhone

Na początku przedstawię Wam pierwszą opcję, którą jest zmiana typu czcionki nazw apek. Aby pokazać je w pełnej okazałości, są w kolorze czarnym, na białym tle i w standardowym rozmiarze – 14 px. Są nimi kolejno:

  • Arial,
  • Futura,
  • Chalkduster.

Poza nimi znajdziecie też sześć innych. Zobaczycie je zresztą na zrzucie poniżej. Są to:

  • Arial (wytłuszczony),
  • Menlo,
  • Helvetica,
  • Zapfino,
  • Marker Felt,
  • Roboto.

labelchanger na iPhone

Zmienić możemy kolor tekstu i jego tło – na taki, jaki tylko chcemy. Uważajcie jednak z doborem – niestety, ale nie wszystko komponuje się idealnie. W najgorszym przypadku będzie wyglądać po prostu kiczowato. W celach zaprezentowania wybrałem czarny kolor tekstu do modnych, pastelowych odcieni w tym sezonie. Co o nich sądzicie? Moim zdaniem wygląda to świetnie.

labelchanger na iPhone

Tak, jak powiedziałem wcześniej – poza zmianą tła, zrobimy to samo z czcionką. Rzućcie okiem na dół – moim zdaniem wygląda to równie ciekawie, szczególnie wtedy, gdy skusimy się na czarne tło. Pozostałe propozycje przedstawię Wam później.

labelchanger na iPhone

Pamiętajcie, aby wszystko dopasowywać do tapety ekranu. Ja jednak przychodzę do Was z ukazaniem możliwości wtyczki „labelchanger”, przez co nie wszystko będzie idealnie współgrać z moim motywem – z morzem i piaskiem.

aplikacja labelchanger na iPhone

Całkowicie usuniemy też tło lub tekst nazw aplikacji – a nawet oba w tym samym czasie. Szczerze – moim zdaniem to najlepsza decyzja, gdyż każdy z nas zna nazwy apek, z których korzysta i które mam na swoim smartfonie. Nie potrzebujemy ekranu dodatkowo zaśmiecać – jest to zbędne, tyle. Jeżeli jednak uważacie inaczej – czytajcie dalej!

Tekst bez problemu zmniejszymy lub powiększymy – w dowolnej konfiguracji. Jeżeli chcecie dostosować go pod swoje potrzeby – nie mówcie nic więcej! Po prostu wchodźcie do Cydii i róbcie swoje.

labelchanger na iPhone

Wyżej przedstawiam Wam ciekawe połączenia, które wychodzą całkowicie przypadkowo. Kto wie, może zainspirują Was do zmiany ekranu głównego smartfona i instalacji wtyczki „labelchanger” na swoje iUrządzenie z jailbreakiem? Dajcie znać w komentarzach. To już wszystko, co dla Was przygotowałem na dzisiaj. Wpadnijcie za tydzień, aby nie przegapić kolejnego odcinka serii „wtyczka tygodnia”! W wolnym czasie polecam zerknąć na „aplikację tygodnia” – szczególnie nowym czytelnikom! Macie dużo dobrego do nadrobienia. Do zobaczenia!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *