Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #15 Aplikacja tygodnia – Notebook (Zoho Corporation), notuj sprawniej!
#15 Aplikacja tygodnia – Notebook (Zoho Corporation), notuj sprawniej!

#15 Aplikacja tygodnia – Notebook (Zoho Corporation), notuj sprawniej!

0

Zoho Corporation ma w swojej ofercie ciekawą, a w dodatku darmową aplikację – służy do notowania na wiele sposobów. Kto wie, może któryś z nich przypadnie do gustu właśnie Wam? Czytajcie dalej piętnasty odcinek „aplikacji tygodnia” i notujcie sprawniej!

Notebook (Zoho Corporation)

Jak dobrze wiecie – artykuły te nie są sponsorowane i przedstawiają Wam najlepsze aplikacje, które z pewnością powinny znaleźć się na Waszych iUrządzeniach (i nie tylko). Dzisiaj pogadamy o notatniku, który jest niezwykle przydatny w trakcie całego dnia, a nawet nocy (uczniowie, łączmy się…). Zostańcie ze mną do końca! Sprawdź stronę szukamlapka.pl

Wyżej przedstawiam Wam główny interfejs apki, który jest przyjemny dla oka i łatwy w obsłudze. Tworzyć możemy foldery, w których bez problemu przetrzymamy najważniejsze dla danej kategorii notatki. Szczególnie fajne może być to dla uczniów i studentów, którzy chcą mieć wszystko przy sobie. Co świetne – okładki dla nich możemy tworzyć sami! W moim przypadku… Gwiazdą musiał został kotek!

Czas na ustawienia. Jest ich dużo, co cieszy! Najbardziej przekonuje mnie tryb ciemny i skróty Siri, które ułatwią szybkie korzystanie z apki. Dostosujecie wszystko pod swoje potrzeby i sprawicie, że aplikacja będzie po prostu Wasza. Nie musicie nic dokupywać, aby notowanie było jeszcze bardziej przyjemne. Co świetne – program dostępny jest także na komputery PC, Mac, a nawet Linux! Znajdziecie go też w Google Play. Jak mówią twórcy – to alternatywa dla znanego już większości z Was Evernote.

Same notatki wyglądają bajecznie. Zmienić możemy wszystko – wielkość tekstu, czcionkę, kolor kartki i wiele więcej. Z tym ostatnim sprawa jest szczególnie ciekawa – wybierzemy ten, który tylko chcemy (z palety wszystkich kolorów!). Dodamy też hasztagi, które pozwolą Wam #SZYBCIEJ i #LEPIEJ pracować ze swoimi treściami. Działa to idealnie z przedmiotami szkolnymi, jednak nie tylko – tutaj zapiszecie też przepisy, plany dnia i po prostu to, co musi być zanotowane w chwilę – lepiej niż w systemowym notatniku.

A tutaj… Czas na małe porównanie. Na pierwszym zrzucie znajdziecie typowy dla prostych i nudnych notatników zapis. W kolejnych krokach pokazuję Wam, jak można go urozmaicić. Wygląda to po prostu lepiej, schludniej i ciekawiej. Obok widzicie ustawienia każdego posta, które dokładniej opiszę póżniej.

Pozostałe typy notatek nie odstają od poprzednich. Tutaj, kolejno – notatka głosowa (która jest idealna na wykłady, kiedy profesor dyktuje zbyt szybko lub… Nudno, że aż warto się zdrzemnąć), przypomnienia (czyli sposób na organizację na szóstkę) i rysunek (szczególnie dla utalentowanych (nie dla mnie…) i tych, których posiadają nadmiar czasu). Jak widzicie, z tą apką łatwo można sprawić, że nauka będzie o wiele bardziej sprawna. Super!

Oto ustawienia każdej notatki. Możemy ją zabezpieczyć, ustawić o niej przypomnienie na konkretny dzień i godzinę, a także, na przykład, przenieść do wybranego folderu – w moim przypadku będzie to „szkoła” z pięknym kotem na okładce! Dodamy też szczegółowe informacje notatki, dołączymy ją do plików z gwiazdką (czyli ulubionych) i nie tylko.

To już wszystko, co dla Was przygotowałem. Co sądzicie o dzisiejszym odcinku? Dajcie znać w komentarzach!

#15 Aplikacja tygodnia – Notebook (Zoho Corporation), notuj sprawniej!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *