Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #16 Aplikacja tygodnia – Kwit, czyli motywator przy rzuceniu palenia!
#16 Aplikacja tygodnia – Kwit, czyli motywator przy rzuceniu palenia!

#16 Aplikacja tygodnia – Kwit, czyli motywator przy rzuceniu palenia!

0

Palenie to poważny problem w naszym społeczeństwie. Wraz z upływem czasu jest ich coraz więcej, a to z pewnością nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Cóż, może warto się nieco zmotywować i zacząć żyć lepiej? Oto Kwit – i chociaż nie rozwiążę za Was problemu, to z przyjemnością w tym pomoże. Przed Wami szesnasty już odcinek serii „aplikacja tygodnia” – dzień dobry i zapraszam!

Kwit, czyli motywator przy rzuceniu palenia

Apka ta zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie w tej serii. Dlaczego? Cóż, pomimo ciekawej dostępności suplementów diety na rynku, motywacji ze strony znajomych i rodziny, a także nadzoru lekarzy – fajnie byłoby mieć wgląd na statystyki. Nie mówię o takich prowadzonych w zeszycie – to przeżytek, który nie ukaże wszystkiego dokładnie. W erze technologii warto skorzystać z rozwiązań dostępnych na rynku – co ciekawe, omawiane przeze mnie dzisiaj jest całkowicie darmowe. Fajnie! Przejdźmy jednak dalej – warto.

Aplikacja wita nas obiecująco – stwierdza, że z nią łatwiej będzie nam oduczyć się sięgać po papierosa, przez co w pewnym momencie zapomnimy o nich na zawsze. Jest stworzona dla tych, co starają się przestać palić od jakiegoś czasu, ale przychodzi im to z ogromnym trudem. W takiej sytuacji bardzo, ale to bardzo warto mieć przy sobie dopingujących nam ludzi. Poza tym, nie pogardziłbym też tą apką. Co robi? Z czym pomoże? Poinformuje Was o ilości zaoszczędzonych pieniędzy (co najlepiej koi oko i portfel), nagradza nas za wykonane kroki, a także oferuje podgląd na statystyki (szczególnie te dotyczące zdrowia). Wszystko to sprawia, że nie będziemy chcieli ich przerywać – po prostu będzie nam szkoda uzyskanych rezultatów, które wraz z czasem prezentować się będą jeszcze dumniej.

Świetnie, skoro wszystko idzie po waszej myśli, to rzućmy okiem na pozostałe opcje apki. Do swojego dziennika dodamy (ewentualne) słabe momenty w drodze do sukcesu – bez problemu je też szczegółowo opiszemy. Nie ukrywam, że warto być konsekwentnym i zapisywać wszystko – bez wyjątku. Bez sensu będzie Wam prowadzić dziennik, jeżeli i tak będziecie palić kilka papierosów dziennie. Chwalenie się takimi statystykami to żenada, a nie powód do zachwytu. Mam nadzieję, że będziecie mieć to na uwadze. Co fajne – liczone są też dni wolne od używki, a za osiągnięcia poziomy. Moim zdaniem przypomina to nieco grę komputerową, którą warto ukończyć. Cel jest bowiem bardzo ważny – zdrowie, a również zaoszczędzone pieniądze. Czyż nie mówię prawdy?

Pobawiłem się trochę tą apką. Pomimo tego, że nie palę – uważam, że Kwit może pomóc tym, którzy nadal nie mogą się od tego odzwyczaić. Kochani – warto wziąć życie w swoje ręce i zacząć działać. Mam nadzieję, że dzisiejszy odcinek „aplikacji tygodnia” zmotywował Was do zainstalowania Kwit – darmowej aplikacji, która jest dostępna w AppStore. Co o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

#16 Aplikacja tygodnia – Kwit, czyli motywator przy rzucaniu palenia!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/