#23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!

#23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!

0

Przed Wami kolejny odcinek serii „wtyczka tygodnia”. Jest to już…. Dwudziesty trzeci, WOW! Jak to szybko minęło. Nie zwalniając tempa, chcę przedstawić Wam następnego, świetnego tweaka – jest nim właśnie iKeywi 4. Popcorn gotowy? W takim razie pora na przyg… klawiaturę! To bowiem o niej będziemy dzisiaj rozmawiać.

iKeywi 4

iKeywi 4 to darmowa wtyczka, która umożliwia Wam dostosowanie klawiatury pod wieloma względami – wszystko po to, aby korzystało się Wam z niej jeszcze lepiej. Na początku jednak chciałbym, abyście rzucili okiem na jej stronę w sklepie Cydia, a także na ustawienia, które są w tym wszystkim kluczowe. To bowiem na nich będziemy pracować, aby tweak miał sens i działał tak, jak chcemy. Nie opuszczajcie mnie – czytajcie dalej.

iKeywi 4 na iPhone

Do wyboru mamy kilka klawiatur – dokładnie te same, z których korzystamy, tylko że… W nieco innej formie. Mowa tutaj o klawiaturze głównej, małej, numerycznej i z symbolami. Na każdej z nich możemy ustawić swój własny tekst, emoji i nie tylko. Wybierzcie po prostu to, co chcecie mieć pod ręką i z czego korzystacie najczęściej. Może być to skrót, np. ZW (Zaraz Wracam), JJ (Już Jestem), ASAP (As Soon As Possible – tak szybko, jak to możliwe), BRB (Be Right Back – zaraz wracam) lub emoji, np. serduszko, dwie śpiące emoji, trzy kwiatki itd. Ja jednak zrobiłem to w nieco minimalistycznym stylu, gdyż chciałem uniknąć wielkich ikon na mojej klawiaturze – przekonacie się o tym później.

iKeywi 4 na iPhone

Wybierzemy tryb klawiatury, ustawimy każdy symbol w taki sposób, jaki chcemy, a także wyłączymy wszystko w wybranych apkach – na przykład w grach, w których potrzebne są normalne symbole. Sprawia to, że korzystanie z tej wtyczki jest niezwykle przyjemne i łatwe – nie musimy wchodzić do ustawień i ponownie uruchamiać urządzenie, jeżeli chcemy ją wyłączyć. Jest przecież inteligentna i zrobi to sama. Świetnie!

iKeywi 4 na iPhone

Jak widzicie – wygląda to świetnie. Ja dostosowałem swoją klawiaturę w sposób całkowicie przykładowy – uważam jednak, że wszystko wygląda dosyć ładnie i spójnie. Na jednej z nich użyłem same emotikony, a na drugiej wymieszałem je ze skrótami. Sprawia to, że funkcjonalność klawiatury wzrosła kilkukrotnie! Aby użyć symbolu, wystarczy przydusić konkretny klawisz mocniej i, co ważne – ku górze. Proste!

To już jednak wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że wtyczka iKeywi spodobała Wam się na tyle, że chcecie ją posiadać na swoich iUrządzeniach. Pobrać ją możecie za darmo w sklepie Cydia wpisując „iKeywi 4”. Pamiętajcie – do jej działania potrzebujecie jailbreaka. Miłego korzystania! Pamiętajcie, że widzimy się już za tydzień. Do zobaczenia!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *