Home Artykuły #23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!
#23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!

#23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!

0

Przed Wami kolejny odcinek serii „wtyczka tygodnia”. Jest to już…. Dwudziesty trzeci, WOW! Jak to szybko minęło. Nie zwalniając tempa, chcę przedstawić Wam następnego, świetnego tweaka – jest nim właśnie iKeywi 4. Popcorn gotowy? W takim razie pora na przyg… klawiaturę! To bowiem o niej będziemy dzisiaj rozmawiać.

iKeywi 4

iKeywi 4 to darmowa wtyczka, która umożliwia Wam dostosowanie klawiatury pod wieloma względami – wszystko po to, aby korzystało się Wam z niej jeszcze lepiej. Na początku jednak chciałbym, abyście rzucili okiem na jej stronę w sklepie Cydia, a także na ustawienia, które są w tym wszystkim kluczowe. To bowiem na nich będziemy pracować, aby tweak miał sens i działał tak, jak chcemy. Nie opuszczajcie mnie – czytajcie dalej.

Do wyboru mamy kilka klawiatur – dokładnie te same, z których korzystamy, tylko że… W nieco innej formie. Mowa tutaj o klawiaturze głównej, małej, numerycznej i z symbolami. Na każdej z nich możemy ustawić swój własny tekst, emoji i nie tylko. Wybierzcie po prostu to, co chcecie mieć pod ręką i z czego korzystacie najczęściej. Może być to skrót, np. ZW (Zaraz Wracam), JJ (Już Jestem), ASAP (As Soon As Possible – tak szybko, jak to możliwe), BRB (Be Right Back – zaraz wracam) lub emoji, np. serduszko, dwie śpiące emoji, trzy kwiatki itd. Ja jednak zrobiłem to w nieco minimalistycznym stylu, gdyż chciałem uniknąć wielkich ikon na mojej klawiaturze – przekonacie się o tym później.

Wybierzemy tryb klawiatury, ustawimy każdy symbol w taki sposób, jaki chcemy, a także wyłączymy wszystko w wybranych apkach – na przykład w grach, w których potrzebne są normalne symbole. Sprawia to, że korzystanie z tej wtyczki jest niezwykle przyjemne i łatwe – nie musimy wchodzić do ustawień i ponownie uruchamiać urządzenie, jeżeli chcemy ją wyłączyć. Jest przecież inteligentna i zrobi to sama. Świetnie!

Jak widzicie – wygląda to świetnie. Ja dostosowałem swoją klawiaturę w sposób całkowicie przykładowy – uważam jednak, że wszystko wygląda dosyć ładnie i spójnie. Na jednej z nich użyłem same emotikony, a na drugiej wymieszałem je ze skrótami. Sprawia to, że funkcjonalność klawiatury wzrosła kilkukrotnie! Aby użyć symbolu, wystarczy przydusić konkretny klawisz mocniej i, co ważne – ku górze. Proste!

To już jednak wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że wtyczka iKeywi spodobała Wam się na tyle, że chcecie ją posiadać na swoich iUrządzeniach. Pobrać ją możecie za darmo w sklepie Cydia wpisując „iKeywi 4”. Pamiętajcie – do jej działania potrzebujecie jailbreaka. Miłego korzystania! Pamiętajcie, że widzimy się już za tydzień. Do zobaczenia!

#23 Wtyczka tygodnia – iKeywi 4, czyli… Pora na klawiaturę!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/