Naprawa iPad w Szczecinie

Naprawa iPad w Szczecinie

0

Gdzie naprawić iPad w Szczecinie? Oczywiście, że na Wojska Polskiego 50 w Serwisie APPLEMOBILE.PL. U nas naprawa iPad jest realizowana w Szczecinie ekspresowo i przy użyciu oryginalnych komponentów. To dzięki temu naprawiając zbitą szybkę w iPadzie czy uszkodzony wyświetlacz, nie tracisz funkcjonalności iPada, a także w dalszym ciągu możesz korzystać z akcesoriów Apple do iPada jak chociażby Apple Pencil. Szukasz profesjonalnego serwisu, który zajmie się usterką iPada? Wybierz APPLEMOBILE.PL w Szczecinie, dostarcz zepsuty iPad do naszego serwisu osobiście lub skorzystaj z naprawy wysyłkowej iPada przez nasz formularz.

Naprawa iPad w Szczecinie

Naprawą iPadów, a także wszystkich innych mobilnych sprzętów Apple w APPLEMOBILE.PL zajmujemy się od 2007 roku. Jako jedyny serwis w mieście, a obecnie także w regionie uzyskaliśmy autoryzację MyApple, dzięki czemu możemy pochwalić się mianem autoryzowanego serwisu pogwarancyjnego MyApple w Szczecinie. Korzystając z pogwarancyjnych serwisów MyApple masz pewność, że powierzasz swoje urządzenie wykwalifikowanym technikom, którzy wiedzą co mają z nim zrobić, aby przywrócić urządzenie do pełnej sprawności.

Naprawiamy iPady ze wszystkmi usterkami

W naszym serwisie usuniesz następujące usterki:

Naprawa szybki w iPadzie

W serwisie iPad w Szczecinie APPLEMOBILE.PL dokonasz naprawy zbitej szybki w tablecie iPad ekspresowo i bez kasowania danych z pamięci urządzenia. Jeżeli poszukujesz wyspecjalizowanego serwisu tabletów Apple w Szczecinie, nie mogłeś trafić lepiej. Od początku istnienia tabletów iPad, nasza firma prężenie rozwijała swoje kompetencje w kwestii naprawy iPadów ze zbitą szybką, stając się liderem na lokalnym rynku w naprawie tabletów Apple.

dziecko z naprawionym w serwisie iPadem w rękach
Przywracamy radość użytkownikom uszkodzonych tabletów iPad.

Z naszych usług naprawy zbitej szybki w iPadzie korzystają największe firmy w regionie, a także szkoły, uczelnie, służby mundurowe ale przede wszystkim mieszkańcy Szczecina i okolic, a także zachęceni dobrymi opiniami Klienci z całego kraju.

serwis apple szczecin

Wojska Polskiego 50
(wejście od strony Jagiellońskiej)
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

 

 

 

Jeżeli poszukujesz specjalistów od naprawy zbitej szybki w iPadzie, zachęcamy do skorzystania z serwisu iPad w Szczecinie na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej przy skrzyżowaniu).

Nasz serwis jest dla każdego. Wszyscy znajdą u nas pomoc ze swoim iPadem.
Nasz serwis jest dla każdego. Wszyscy znajdą u nas pomoc ze swoim iPadem.

To co nas wyróżnia, to:

  • Największe doświadczenie w naprawie iPadów w regionie
  • Korzystamy z oryginalnych części zamiennych
  • Nie tracisz u nas wsparcia dla akcesoriów Apple Pencil po wymianie szyby
  • Ekspresowa realizacja już w nawet 3-4h
  • Nie kasujemy danych z pamięci
  • Pisemna gwarancja na naprawę
  • Naprawa wysyłkowa na terenie całego kraju przy pomocy firmy kurierskiej
Cennik naprawy szybki w tablecie iPad
Model iPadaCena wymiany szybkiCzas montażuLink do oferty
iPad Pro 12.9od 1300  zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad Pro 11od 1100 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad Air 4od 1100 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad Air 3990 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad Air 2od 599 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad Air399 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
The iPad499 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
The iPad 2018499 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad 7699 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad 8699 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
iPad 9699 zł2-3 hSprawdź aktualną cenę
* cennik ten jest wyłącznie poglądowym opisem. Cena zależna od modelu i rodzaju iPada.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza w iPad

Do niedawna modele iPad były konstruowane tak, że modele The iPad oraz niektóre iPad Air posiadały odseparowaną szybę z dotykiem od wyświetlacza, a modele Pro i niektóre Air miały tą szybę zintegrowaną z wyświetlaczem. W przypadku, gdy szyba nie jest zintegrowana, w naszym serwisie możemy zaoferować wymianę samego wyświetlacza bez wymiany szyby jeżeli ten uległ wylaniu lub uszkodzeniu, chociażby przez spalenie podświetlenia.

Naprawiamy Twój zepsuty iPad niezależnie od przyczyny usterki.

Obecnie wszystkie najnowsze modele iPadów posiadają zintegrowaną szybę dotykową z wyświetlaczem. Oznacza to, że niezależnie od tego czy w Twoim iPadzie zbita jest sama szybka lub wylany sam wyświetlacz, naprawa polega i tak na wymianę całego komponentu czyli modułu ekranu wyświetlacza na nowy.

W naszym serwisie skorzystasz z wymiany uszkodzonego wyświetlacza w iPadzie, a ekran ten zaprogramujemy i skalibrujemy dla zachowania pełnej sprawności. Po wymianie ekranu w iPadzie u nas nie utracisz wsparcia dla Apple Pencil, w tym nie doświadczysz efektu diagonal line podczas rysowania linii przy użyciu pisaka.

w naszym serwisie najważniejsze jest zadowolenie naszych Klientów ze zrealizowanej usługi.
W naszym serwisie najważniejsze jest zadowolenie naszych Klientów ze zrealizowanej usługi.

Pamiętaj! Decydując się na wymianę uszkodzonego wyświetlacza w iPad, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Niskie koszty często wiążą się z użyciem podróbek lub niskiej jakości komponentów, co może negatywnie wpłynąć na funkcjonalność tabletu, dezaktywować jego funkcje jak wsparcie dla Apple Pencil czy innych akcesoriów i ostatecznie przynieść więcej szkód niż korzyści. Wybierając serwis, warto również zwrócić uwagę na opinie innych klientów oraz na to, czy dany serwis jest rekomendowany przez MyApple. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrany serwis jest godny zaufania i że naprawa zostanie wykonana z należytą starannością! 

Nie ryzykują kiepską opieką serwisową naszej konkurencji. Współpracuj z najlepszymi!
Pamietaj! Podejrzana cena i głośna nazwa sieciowego giganta z pracownikami z przypadku nie zagwarantują Ci tej samej jakości co wyspecjalizowany serwis z dużym doświadczeniem.

Rozwiązujemy problem z rysowaniem prostych linii na ekranie iPada za pomocą Apple Pencil po wymianie ekranu w niewyspecjalizowanych serwisach

To co nas wyróżnia na tle po prostu punktów naprawczych, które dorabiają sobie próbując reperować tablety iPad, to specjalizacja. W wyspecjalizowanym serwisie iPadów w Szczecinie APPLEMOBILE.PL  znajdziesz najbardziej doświadczoną kadrę techników specjalizujących się w naprawie tabletów z nadgryzionym jabłkiem. Specjalizując się w serwisowaniu zepsutych iPadów, możemy zaoferować wachlarz usług naprawczych, nie tylko tych podstawowych jak wymiana ekranu, ale także bardziej zaawansowane, jak naprawa płyty głównej w iPadzie, wymiana układów scalonych, wymiana pamięci NAND, zwiększenie pamięci w iPadzie, naprawa Face ID w iPadzie czy naprawa problemu pofalowanych linii podczas rysowania na iPadzie przy pomocy Apple Pencil.

Najnowszy model iPada po wykonanej naprawie w APPLEMOBILE.PL

Rozwiązanie problemu „wavy diagonal lines” w iPad

Problem ten nazwany „wavy diagonal lines” pojawia się po wymianie ekranu w iPadach Pro i Air (modele bez klawisza Touch ID), który nie został skalibrowany i objawia się tym, że nawet gdy rysujemy za pomocą rysika Apple Pencil prostą linię od linijki, to na ekranie jest ona wyświetlana jako pofalowana.

naprawa wavy diagonal lines w ipad pro
Jeżeli masz iPada, w którym po dokonaniu wymiany ekranu nie możesz znów normalnie rysować za pomoca Apple Pencil, to jest to wina braku kalibracji ekranu po jego wymianie.

Co warto podkreślić, kalibracja ekranu w iPadzie jest możliwa wyłącznie po odczytaniu zaszyfrowanego klucza z pierwotnego ekranu, zainstalowanego w iPadzie fabrycznie.

resolove diagonal wayve lines ipad pro

Dlatego naprawiając iPada ze zbitą szybką w serwisie APPLEMOBILE.PL możesz być pewien, że naprawa będzie przeprowadzona kompletnie i zgodnie ze wszystkimi procedurami, pozwalającymi zapewnić pełną funkcjonalność naprawionego tabletu, w tym brak utrudnień w użytkowaniu Apple Pencil.

Naprawa złącza ładowania w iPad

Najczęściej po kilku latach podłączania przewodu ładowania czy też innych akcesoriów, złącze ładowania tabletu iPad ulega zużyciu i czeka cię naprawa złącza ładowania w iPadzie. Początkowo problem objawia się dość błaho. Niespodziewane przerywanie ładowania, problem z transmisją danych przez kabel do komputera, konieczność manewrowania przewodem by w ogóle doszło do rozpoczęcia procesu ładowania baterii, aż w końcu całkowite zaprzestanie ładowania baterii.

Naprawa złącza ładowania w iPadzie w serwisie, ponieważ iPad przestał reagować na podłączoną ładowarkę.
Naprawa złącza ładowania w iPadzie w serwisie, ponieważ iPad przestał reagować na podłączoną ładowarkę.

Jeżeli przyszedł taki dzień, że Twój iPad przestał reagować na podłączony kabel, nie chce ładować ani skomunikować iPada z komputerem, to w pierwszej kolejności sprawdź na innym kablu. Być może ten uległ awarii. Jeżeli jednak żaden kabel nie pozwala naładować iPada, a co lepsze, współpracuje z innymi urządzeniami, jest duża szansa na to, że czeka go naprawa złącza ładowania w iPadzie.

Wymiana złącza ładowania w iPadzie
Model iPadaCena wymiany złącza ładowaniaCzas montażuLink do oferty
iPadod 400 zł4-5 hAktualna cena
iPad Airod 400 zł4-5 hAktualna cena
iPad Prood 600 zł4-5 hAktualna cena

Wymianę złącza ładowania w iPadzie przeprowadzisz w naszym serwisie na Wojska Polskiego 50 w Szczecinie lub wysyłkowo na terenie całego kraju. W większości modelach, złącze ładowania jest elementem taśmy flex lutowanej powierzchniowo do laminatu płyty głównej, a procedurę jej wymiany można przeprowadzić wyłącznie w warunkach laboratoryjnych profesjonalnego serwisu elektroniki.

Naprawa układu ładowania i usterek płyty głównej w iPadzie

Nie mniej jednak czasem dochodzi w iPadzie do usterki wynikającej nie ze zużycia jaką jest zużyte złącze ładowania, a po prostu do uszkodzenia elementów elektronicznych na płycie głównej iPada. Przepalają się układy ładowania, komunikacji, a także mniejsze jak kondensatory, cewki czy diody. To właśnie w przypadku takich awarii czeka twój tablet naprawa układu ładowania lub innych usterek płyty głównej.

naprawa płyty głównej w iPad
Naprawiamy układy scalone, wymieniamy cewki, diody, kondensatory na płycie głównej iPada.

Apple jako producent nie oferuje naprawy płyt głównych w swoich tabletach iPad. Co gorsza, nawet serwisy pogwarancyjne rzadko zabierają się za ich naprawę. Wszystko dlatego, że aby móc naprawiać takie usterki nie wystarczy samo posiadanie komponentów, podstawowych narzędzi i umiejętności, jak w przypadku komponentów łączonych w postaci baterii, ekranów czy taśm z konektorem czy zajmują się wszyscy. By móc oferować naprawę płyty głównej w iPadzie, konieczne jest posiadanie zaawansowanego laboratorium elektronicznego, które pozwala bezpiecznie diagnozować awarie komponentów elektronicznych, ale przede wszystkim dokonywać precyzyjnych prac z lutowaniem powierzchniowym, w tym przy użyciu niskotemperaturowych lutownic i stacji na gorące powietrze. Tu jednak nie tylko sam sprzęt ma ogromne znaczenie, ale przede wszystkim wiedza i umiejętności technika, a tych naszym doświadczonym technikom z 20 letnim stażem w naprawach elektroniki użytkowej trudno odmówić.

Płyta główna iPad Pro 12.9 do naprawy układu ładowania Tristar.
Płyta główna iPad Pro 12.9 do naprawy układu ładowania Tristar.

Jeżeli poszukujesz doświadczonych techników naprawiających płytę główną w iPadzie w dobrze wyposażonym laboratorium elektronicznym, znajdziesz to wszystko w APPLEMOBILE.PL w Szczecinie na ulicy Wojska Polskiego 50.

Naprawa oprogramowania iPad OS

System operacyjny iPada to oprogramowanie dedykowane tabletom Apple. Do awarii oprogramowania w iPadzie dochodzi stosunkowo rzadko, ale jeżeli już dochodzi to najczęściej z trzech powodów:

  • zbyt mała wolna przestrzeń dostępna do pracy systemu w czasie rzeczywistym
  • błędy podczas pobierania i/lub instalowania aktualizacji
  • niewykryte błędy systemu

By uniknąć awarii oprogramowania w iPadzie zadbaj o to, aby jego pamięć nie było przepełniona. Zapewnij co najmniej 1 gigabajt wolnej przestrzeni w pamięci, który tablet będzie mógł wykorzystywać jako pamięć podręczną do swoich działań w czasie rzeczywistym. Pobieraj i aktualizuj oprogramowania by wykluczyć wykryte błędy systemu i twórz kopię zapasową w chmurze lub na dysku komputera.

instalowanie oprogramowania do iPad
instalowanie oprogramowania do iPad

Jeżeli już dojdzie do awarii oprogramowania iPadOS i Twój tablet nie chce się poprawnie uruchomić, w naszym serwisie możemy nie tylko uruchomić Twoje urządzenie, aby powróciło do sprawności, ale także w większości przypadków przywrócić zapisane dane w jego w pamięci.

Instalacja oprogramowania iPadOS na nowo po awarii programowej
Model iPadaCena instalacji oprogramowaniaCzas montażuLink do oferty
iPad100 zł60 minutAktualna cena
iPad Air100 zł60 minutAktualna cena
iPad Pro100 zł60 minutAktualna cena

Odblokowanie zapomnianego kodu w zablokowanym iPadzie

Jeżeli zapomniałeś kod dostępu do iPada lub ktoś zmienił kod w iPadzie i przez to nie możesz go używać, to niestety mamy dla Ciebie złą i dobrą wiadomość. Zła jest taka, że jeżeli nie zrobiłeś kopii zapasowej danych, to niestety nie odzyskasz już dostępu do swoich plików na tablecie.

Zdejmowanie kody zabezpieczającego w iPad.
Zdejmowanie kody zabezpieczającego w iPad.

Dobra wiadomość jest taka, że możemy dla Ciebie przywrócić iPada do sprawności i używalności. Usuniemy dla Ciebie zapomniany kod i uruchomimy urządzenie do stanu fabrycznego, także bez jego znajomości.

Usunięcie kodu zabezpieczającego dostęp do iPad
Model iPadaCena instalacji oprogramowaniaCzas montażuLink do oferty
iPad100 zł60 minutAktualna cena
iPad Air100 zł60 minutAktualna cena
iPad Pro100 zł60 minutAktualna cena

Zdejmowanie blokady MDM i iCloud w iPadzie

Zgłaszają się do nas użytkownicy iPadów, którzy odkupili je od firm lub otrzymali w rozliczeniu, a po ponownym zainstalowaniu systemu na czysto pojawia się na nich informacja o Zarządzaniu zdalnym i konieczności aktywacji urządzenia przez osobę zarządzająca urządzeniami w firmie do której iPad został przypisany. Blokada MDM czyli Zarządzanie zdalne pozwala administratorom sprzętu w firmach zdalnie zarządzać urządzeniami – instalować firmowe oprogramowanie i aplikacje, aktualizować je, ale także zabierać dostęp do firmowych systemów w przypadku zakończenia umowy z pracownikiem. Blokadę MDM z urządzenia permanentnie może zdjąć wyłącznie administrator.

zdejmowanie blokad iCloud i MDM z iPad
zdejmowanie blokad iCloud i MDM z iPad

Nie oznacza to jednak, że iPad zablokowany MDM nadaje się tylko na śmietnik. W naszym serwisie możemy ominąć blokadę MDM i tym samym oddać w Twoje ręce w pełni sprawny i używalny tablet. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu. W odróżnieniu od MDM w naszym serwisie jesteśmy w stanie zdjąć blokadę iCloud w tabletów iPad. Jeżeli zapomniałeś swojego hasła do Apple ID, producent nie chce Ci pomóc, a nie masz też dostępu do maila na który został założony iCloud, w naszej firmie możemy permanentnie usunąć blokadę iCloud bez możliwości jego ponownego zablokowania. Warunek? Urządzenie nie może być w trybie LOST. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Ekspresowa naprawa iPada wysyłkowo door-to-door

Niezależnie od tego jaka usterka przydarzyła się w Twoim iPadzie, w naszym serwisie zrobimy wszystko, aby pomóc Ci przywrócić tablet Apple do sprawności. Jeżeli nie jesteś ze Szczecina lub po prostu nie masz możliwości dostarczenia uszkodzonego tabletu do naszego serwisu stacjonarnie, możesz z powodzeniem skorzystać z naszego panelu ekspresowej naprawy iPad wysyłkowo.

Naprawiony iPad jest bezpiecznie dostarczany właścicielowi.
Nasze przesyłki z naprawionymi iPadami są ekspresowe i bezpieczne. Każdą jest ubezpieczona na conajmniej 10 tysięcy złotych. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z bezpiecznej naprawy wysyłkowej.

Wystarczy, że złożysz zlecenie naprawy wysyłkowej na naszej stronie wypełniając formularz, a następnie zamówisz kuriera, który w dogodnym terminie odbierze Twój tablet od Ciebie i dostarczy do nas do naprawy. Po jej wykonaniu tą samą droga odbierzesz naprawione urządzenie. Za naprawę zapłacisz podczas odbioru u kuriera lub przelewem na konto.

Zgłoś naprawę wysyłkową iPada

 

Gdzie naprawić iPada w Szczecinie? Na Wojska Polskiego 50!

Jeżeli masz zbitą szybkę w iPadzie i chcesz ją szybko i profesjonalnie wymienić na nową, to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu iPhone APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej w narożnej kamienicy). Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy pisemnej gwarancji.

Naprawa iPadzie wykonywana jest od ręki w 2-3 godziny!

FAQ: Najczęściej zadawane pytania na temat naprawy iPad w serwisie w Szczecinie

Czy można wymienić samą szybę w iPadzie?

I tak, i nie. Wszystko zależy od posiadanego modelu iPada. Niektóre konstrukcje posiadają odseparowaną szybkę z dotykiem oraz wyświetlacze. Inne mają konstrukcję zintegrowaną i naprawa zgodnie z procedurą, pozwalająca zachować pełną funkcjonalność iPada i zachować współpracę z akcesoriami, choćby z takim Apple Pencil wymaga wymiany modułu ekranu. Więcej informacji uzyskasz u naszej obsługi.

Czy można wymienić sam wyświetlacz w iPadzie gdy szybka jest cała?

I tu ponownie, zależy od modelu. Zachęcamy do zadawania pytań naszej obsłudze pod numerem 500 132 200.

Czy po wymianie szybki w iPadzie w waszym serwisie będzie on działał jak dotychczas?

Zdecydowanie tak! Nie korzystamy z tanich zamienników, a iPady naprawiamy zgodnie z procedurą naprawczą, co pozwala w pełni zachować funkcjonalność iPada po naprawie. Inne serwisy oferują różne zamienniki, niejasne procedury przeklejania plexi na jakieś podejrzane plasterki, ale to wszystko to chałupnictwo i cięcie ceny kosztem jakości i zmuszania Klientów do niechcianych kompromisów. Tylko my programujemy i kalibrujemy iPady po naprawie, aby dotyk działał jak pierwotnie, a rysowanie po ekranie nie powodowało efektu diagonal lines. Na każda naprawę udzielamy pisemnej gwarancji.

Czy naprawiając iPada w Waszym serwisie zachowam gwarancję?

Na każdą naprawę iPada udzielamy pisemnej gwarancji zgodnej z naszym regulaminem. Jak każda ingerencja w sprzęt, naprawa niesie konsekwencje w postaci ograniczenia praw gwarancyjnych producenta. Natomiast nie ma co się tym zbytnio przejmować, gdyż nasza gwarancja w pełni zabezpiecza interesy naszych Klientów.

Czy wymiana ekranu w iPadzie odbywa się od ręki?

Naprawą Twojego iPada zajmiemy się niezwłocznie, dlatego mocno uproszczając, mogę odpowiedzieć - Tak!. Jednak należy mieć na uwadze, że iPad jest urządzeniem o montażu klejowym, a co za tym idzie jego rozklejenie, naprawa i ponowne zespolenie trwa dokładnie tyle ile musi. Szacunkowo czas operacyjny to około 2-3 godzin roboczych.

Czy kasujecie dane z pamięci podczas naprawy?

W żadnym wypadku! Naprawy mechaniczne mają to do siebie, że instalacja oprogramowania nie jest przy nich wymagana.

Czy funkcja Face ID zostanie wyłączona z powodu Waszej naprawy?

Nie! Nasza ingerencja w żaden sposób nie wpływa na działanie funkcji biometrycznych tabletu. Jeżeli jednak inny serwis spowodował awarię TrueDepth i przestał działać Face ID w Twoim iPadzie, możemy z powodzeniem je naprawić.

Czy naprawa iPada odbywa się na miejscu w Waszym serwisie, czy gdzieś go wysyłacie?

W odróżnieniu od dużych sieciowych serwisów, a także tych małych niewyspecjalizowanych, nasza serwis wszystkie naprawy iPadów wykonuje samodzielnie. To pozwala nam zaoferować nie tylko atrakcyjne ceny (brak konieczności dzielenia zysków z podwykonawcą), ale również szybki czas realizacji.

Gdzie naprawić iPad w Szczecinie?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50. Zajmujemy się naprawą sprzętu Apple, w tym iPadów, iPhone'ów, Maców, Apple Watchów od 2007 roku. Jeżeli potrzebujesz naprawić iPad w Szczecinie, odwiedź nas na Wojska Polskiego 50 (wejscie mamy od strony Jagiellońskiej w narożnej kamienicy) lub zadzwoń pod numer 500 132 200.

Czy można naprawić iPad wysyłkowo za pomocą kuriera, bo nie jestem ze Szczecina?

Jasne! Kliknij w głównym menu strony na NAPRAWA WYSYŁKOWA, wypełnij formularz, zamów kuriera, a my bezpłatnie wycenimy naprawę, naprawimy tablet, a za naprawę zapłacisz przy odbiorze u kuriera.

5/5 - (1)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *