Naprawa złącza ładowania w iPhone – jak naprawić i przywrócić do sprawności

Naprawa złącza ładowania w iPhone – jak naprawić i przywrócić do sprawności

0
Złącze ładowania w iPhone jest kluczowym elementem, pozwalającym na naładowanie baterii oraz przesyłanie danych między urządzeniem a komputerem. Jeśli zauważyłeś, że Twój iPhone ma problemy z ładowaniem lub transferem danych, być może przyczyną jest uszkodzone złącze. W tym artykule omówimy, jak naprawić złącze ładowania w iPhone i przywrócić je do sprawności.

Objawy awarii złącza ładowania w iPhone

 • Telefon mimo podłączenia kabla nie ładuje się
 • Ładowanie iPhone następuje dopiero gdy pomanewrujemy kablem w złączy i dzieje się to na każdym kablu, więc to nie jego wina
 • Telefon nie chce się uruchomić po podłączeniu ładowarki
 • Telefon restartuje się co kilka minut, a Panic full informuje o awarii Mic1 lub Pressure Sensor
 • Mikrofon telefonu nie działa

Przyczyny uszkodzenia złącza ładowania

Uszkodzenie złącza ładowania może mieć różne przyczyny. Należy do nich m.in.:

 • brud lub kurz gromadzący się w złączu,
 • eksploatacja
 • korozja spowodowana kontaktem z wilgocią,
 • uszkodzenie mechaniczne, np. w wyniku upadku telefonu,
 • problemy z oryginalnym lub zamiennym kablem ładowania.
 • zwarcie

Gdy telefon przestaje reagować na ładowarkę, ale pracuje i uruchamia się, sprawdzenie czy problem dotyczy samego złącza bardzo łatwo sprawdzić. W tym celu najlepiej położyć telefon na ładowarce indukcyjnej. Jeżeli telefon ładuje się prawidłowo indukcyjnie, ale nie ładuje się prawidłowo kablem, najpewniej powodem problemu z ładowaniem jest awaria złącza ładowania.

Nieco więcej trudności sprawia diagnoza problemu z ładowaniem, gdy telefon nie uruchamia się i nie ładuje nie tylko po podłączeniu kabla, ale także indukcyjnie. To nadal może być wina awarii złącza ładowania, gdyż złącze pracujące na zwarciu nie pozwoli na poprawną pracę telefonu. W takim wypadku diagnozę najlepiej zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi. Darmową diagnozę uzyskasz w serwisie APPLEMOBILE.PL na Wojska Polskiego 50 w Szczecinie, tel: 889 277 288

darmowa diagnoza awarii iphone

Jak naprawić złącze ładowania w iPhone

Krok 1: Sprawdzenie kabla i zasilacza

Zanim zaczniesz naprawę złącza, upewnij się, że problem nie leży po stronie kabla lub zasilacza. Spróbuj naładować inny iPhone tym samym kablem i zasilaczem. Jeśli nie działa, wymień kabel lub zasilacz na sprawne.

Krok 2: Czyszczenie złącza ładowania

Zanieczyszczenia mogą powodować problemy z ładowaniem, dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić złącze. Użyj miękkiej szczoteczki (np. do zębów) lub pędzelka, aby usunąć kurz i inne zanieczyszczenia z wnętrza złącza. Bądź ostrożny, aby nie uszkodzić pinów. Pamiętaj, aby być przy tym niezwykle delikatnym. Może się okazać, że złącze jest sprawne, a zbyt głębokie i mocne ruchy wewnątrz zniszczą je lub co gorsza doprowadzą do zwarcia.

Krok 3: Wysuszenie złącza

Jeśli podejrzewasz, że wilgoć dostała się do złącza, spróbuj wysuszyć iPhone. Jeżeli jednak masz wrażenie, że ciecz dostała się do wnętrza to nie zwlekaj! Koniecznie udaj się do serwisu! Wbrew opiniom i reklamie, iPhone nie gwarantują wodoszczelności, a z naszego doświadczenia wynika, że ich wodoszczelność jest bardzo niskiego poziomu. Sam zobacz naszą realizację w iPhone 13.

Naprawa zalanego iPhone 13 z gwarancją. Gdzie naprawić zalany telefon?

Krok 4: Wizyta w serwisie

Jeśli powyższe kroki nie przyniosły pożądanego efektu, najlepiej udać się do serwisu AppleMobile.pl lub sprawdzonego serwisu zewnętrznego. Wykwalifikowany technik sprawdzi, czy problemem jest rzeczywiście złącze ładowania, a następnie podejmie odpowiednie kroki naprawcze. W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana złącza ładowania. W przypadku serwisu APPLEMOBILE.PL taka usługa może być zrealizowana już w nawet 1 godzinę od pozostawienia telefonu w serwisie. Nie będą także skasowane żadne dane z pamięci telefonu. Nic nie stracisz.

Naprawa złącza ładowania iPhone 13
Naprawa złącza ładowania iPhone 13 jest możliwa już w nawet 2 godziny od dostarczenia telefonu do serwisu. Jednak w przypadku zalanego telefonu, gdy uszkodzenia są bardziej rozległe, czas naprawy moze być dłuższy. Zapraszamy na darmową diagnozę.

Zapobieganie uszkodzeniom złącza ładowania

Aby uniknąć problemów związanych z uszkodzeniem złącza ładowania w przyszłości, warto stosować się do kilku prostych zasad:

 • regularnie czyścić złącze ładowania,
 • korzystać z oryginalnych lub sprawdzonych zamienników kabli i zasilaczy,
 • unikaj wilgoci i wodoodpornych etui,
 • ostrożnie podłączać i odłączać kabel od złącza.

Stosując się do tych zasad, znacznie zmniejszasz ryzyko wystąpienia problemów z złączem ładowania w Twoim iPhone.

Gdzie naprawić złącze ładowania iPhone w Szczecinie?

Jeśli potrzebujesz naprawy złącza ładowania, to w APPLEMOBILE.PL w Szczecinie znajdziesz autoryzowany serwis pogwarancyjny MyApple, oferujący kompleksową naprawę urządzeń Apple i innych smartfonów, w tym tych po zalaniu. Nasza siedziba mieści się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50, w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Mamy zaszczyt być pierwszym i jedynym autoryzowanym serwisem MyApple w Szczecinie.

Naprawa iPhone Szczecin
Naprawa iPhone Szczecin

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy potrzebują fachowej pomocy w naprawie swojego urządzenia. Jesteśmy specjalistami w naprawie telefonów po zalaniu, a także w wymianie ekranów czy baterii, którą wykonujemy w około 20 minut. Nasz serwis oferuje także naprawy wysyłkowe, dzięki którym Klienci spoza Szczecina czy zza granicy mogą skorzystać z naszych usług. Wystarczy zgłosić naprawę wysyłkową na naszej stronie i zamówić kuriera, który odbierze urządzenie z domu czy firmy.

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50
(wejście od strony Jagiellońskiej 84)
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz autoryzacji serwisu MyApple, możemy zagwarantować, że Twoje urządzenie zostanie naprawione w profesjonalny sposób, z wykorzystaniem oryginalnych części. Nasze usługi cieszą się uznaniem w branży, czego dowodem są liczne publikacje w renomowanych magazynach technologicznych oraz na portalach i blogach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

WYZNACZ TRASĘ

DOTKNIJ ABY ZADZWONIĆ

WYŚWIETL NA MAPIE

ZGŁOŚ NAPRAWĘ WYSYŁKOWĄ

5/5 - (14)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *