Jak sprawdzić po IMEI czy kupowany iPhone ma blokadę SIMLOCK? [ZA DARMO]

Jak sprawdzić po IMEI czy kupowany iPhone ma blokadę SIMLOCK? [ZA DARMO]
0
Kupowanie używanego iPhone’a może być nieco kłopotliwe, zwłaszcza gdy nie jesteś pewien, czy urządzenie ma blokadę SIMLOCK. W tym artykule dowiesz się, jak za darmo sprawdzić status SIMLOCK dla iPhone’a za pomocą numeru IMEI, korzystając z serwisu applesn.info. Omówimy również, czym jest blokada SIMLOCK, do czego służy oraz jakie sieci komórkowe na świecie oraz w Polsce z niej korzystają.

Co to jest blokada SIMLOCK?

SIMLOCK to blokada zabezpieczająca, którą niektóre sieci komórkowe stosują na telefony komórkowe, aby uniemożliwić ich użytkowanie w innych sieciach. Ta blokada służy zabezpieczeniu interesów operatorów, którzy często oferują telefony w niższych cenach w zamian za dłuższy okres umowy z klientem. Blokada SIMLOCK sprawia, że telefon może działać tylko z kartą SIM danego operatora.

Przykładowe sieci komórkowe stosujące SIMLOCK na świecie

Na całym świecie wiele sieci komórkowych stosuje blokadę SIMLOCK na sprzedawanych telefonach. Przykłady takich sieci to:

 • AT&T (USA)
 • T-Mobile (USA)
 • Vodafone (Wielka Brytania)
 • O2 (Wielka Brytania)
 • Orange (Francja)
 • Telekom (Niemcy)

Jak sprawdzić status SIMLOCK za pomocą numeru IMEI?

Aby sprawdzić, czy kupowany iPhone ma blokadę SIMLOCK, możesz skorzystać z serwisu applesn.info. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak tego dokonać:

 1. Przejdź na stronę applesn.info.
 2. Znajdź na swoim iPhone’ie numer IMEI. Można go znaleźć w Ustawieniach > Ogólne > Informacje lub na tylnej obudowie telefonu lub na szufladzie SIM (dla niektórych modeli).
 3. Wprowadź numer IMEI w polu „Enter IMEI” oraz Serial Number na stronie applesn.info.
 4. Kliknij przycisk „Check IMEI” i poczekaj na wyniki.
 5. Na ekranie pojawią się informacje na temat twojego iPhone’a, w tym status SIMLOCK. Jeśli zobaczysz „Unlocked”, oznacza to, że telefon nie ma blokady SIMLOCK. W przeciwnym razie, przy „Locked”, urządzenie ma aktywną blokadę SIMLOCK.

Korzystając z serwisu applesn.info, możesz sprawdzić status SIMLOCK dla iPhone’a za darmo i upewnić się, że kupujesz urządzenie bez blokady. Pamiętaj, że informacje na temat blokady SIMLOCK mogą być kluczowe dla korzystania z telefonu w różnych sieciach komórkowych.

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *