Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma założonego SIMLOCK’a?

Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma założonego SIMLOCK’a?

Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma założonego SIMLOCK’a?

0

Blokady SIMLOCK odeszły do lamusa. Już nawet Orange przestał blokować telefony Apple, w chwili gdy do oferty trafił iPhone XS. Jednak wciąż na rynku pojawiają się telefony z za granicy, które posiadają blokadę sieci, tym samym uniemożliwiając korzystanie z niego u naszych polskich operatorów. Jak sprawdzić czy kupowany przez nas telefon na pewno nie jest zablokowany SIMLOCKiem po numerze IMEI?

Z pomocą przychodzi portal www.IMEI.info.  Po wejściu na stronę wpisujemy 15 cyfrowym numer IMEI iPhone’a, którego chcemy sprawdzić. Jeżeli kupujecie teleofn z drugiej ręki, warto, aby sprzedawca zrobił Wam zdjęcie po wejściu do Ustawienia – Ogólne – To urządzenie – IMEI. Jeżeli dostaniecie jedynie zdjęcie IMEI na szufladzie SIM, pudełku lub z tyłu obudowy, to nigdy nie ma pewności, że szuflada, obudowa czy pudełko jest od tego konkretnego telefonu, a co za tym idzie, czy sprawdzany numer to rzeczywiście IMEI kupowanego telefonu. Składanie telefonów z kilku innych to niestety dziś chleb powszedni, a w sieci roi się od ofert NOWYCH telefonów, które w rzeczywistości są jedynie odnawiane przez malezyjskie fabryki, montowane i pakowane jak nowe, oryginalne.

Po wpisaniu numeru IMEI w okienko na stronie zaznaczamy jeszcze tylko, że nie jesteśmy robotem i klikamy CHECK.

Następnie zjeżdżamy niżej do listy usług obok obrazka prezentującego sprawdzany model telefonu i klikamy Apple Extra Information

Zostaniemy przeniesieni na nową stronę gdzie klikamy Check Apple Extra Information.

Po chwili rozpocznie się nawiązywanie połączenia i pobieranie informacji. Następnie wyświetlony zostanie raport dotyczący blokad oraz samego urządzenia.

Jeżeli przy Network SIM mamy informacje LOCKED, to nasz sprawdzany telefon posiada blokadę SIMLOCK i będzie działał tylko w macierzystej sieci, w której został zakupiony. Jeżeli będzie UNLOCK, to telefon nie posiada blokady i można z niego korzystać w dowolnej sieci komórkowej.

Oczywiście SIMLOCK to jeszcze nie koniec świata, blokadę w większości wypadków można zdjąć. W tej sprawie warto skontaktować się z nami pod adresem serwis[małpa]applemobile.pl Pomożemy zdjąć blokadę. Jest to usługa odpłatna. Warto jednak w tym momencie wziąć pod uwagę parametr Network GSMA. Jeżeli jest Clean, to telefon nie jest na czarnej liście z powowdu nieopłaconego kontraktu, dzięki czemu zdjecie blokady będzie łatwiejsze i tańsze. Jeżeli jednak parametr ten będzie opisany jako Blacklist, to niestety zdjęcie blokady może być trudniejsze, przez to droższe lub w ogóle nie możliwe. Zależy to od kraju z którego pochodzi i operatora, który wpisał urządzenie na czarną listę. 

Przed kupnem telefonu, jeżeli ustalimy już kwestię blokady SIMLOCK, a samo urządzenie nie jest fabrycznie nowe, tylko na przykład używane, to koniecznie sprawdzicie czy dotychczasowy właściciel na pewno usunął blokadę antykradzieżową FMI iCloud. Link do poradnika jak to zrobić poniżej.

Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone?

Jak za darmo sprawdzić po IMEI czy iPhone ma założonego SIMLOCK’a?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.