Jak zmienić domyślny katalog pobierania „Pobrane rzeczy” w OS X?

Jak zmienić domyślny katalog pobierania „Pobrane rzeczy” w OS X?
0

Podczas pobrania plików za pomocą przeglądarki Safari, ta automatycznie zapisuje pobierane pliki w folderze Pobrane rzeczy, na głównym dysku systemowym. Jak zmienić domyślny folder do pobierania plików w systemie OS X na Macu?

Oczywiście jeżeli nasz dysk jest dużej pojemności, to nic w tym złego. Pobrane rzeczy to wygodne miejsce na cały śmietnik zapisywany z internetu na naszym komputerze. Gorzej jeżeli mamy dysk SSD na PCI-E o niewielkiej pojemności, który jest tym systemowym. Niestety oba moje komputery mają takie dyski o pojemności 256 gigabajtów. Na każdym ciągle brakuje mi miejsca. Szczególnie jeżeli pobieram duże pliki z filmami czy grami. iMac’a wyposażyłem w dodatkowy dysk hybrydowy o dużej pojemności. Wystarczy tylko zmusić system, aby pliki zamiast w Pobrane rzeczy, były zapisywane w innym folderze na nowym, dużym dysku.

Jak się okazuje, jest to czynność bardzo prosta. Wystarczy uruchomić przeglądarkę Safari. Następnie z głównego paska menu wybrać Safari -> Preferencje.

Jak zmienić domyślny folder do pobierania plików w systemie OS X na Macu?

Kolejnym krokiem jest wybranie ikony Ogólne.

Zrzut ekranu 2016-01-02 o 15.30.56

W tej zakładce schodzimy do funkcji Lokalizacja pliku do pobrania.

Zrzut ekranu 2016-01-02 o 15.29.13

Klikamy w listę i wybieramy interesującą nas opcję.

 domyślny folder do pobierania plików w systemie OS X na Macu

Możemy wybrać albo żeby system za każdym razem, gdy coś pobieramy pytał o lokalizację, albo wybrać nowy folder, w którym ma być zapisywany taki plik. Ja stworzyłem nowy folder na dodatkowym dysku.

2.3/5 - (3)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *