#18 Wtyczka tygodnia – Renovare i Libellus, czyli sposób na odświeżoną Cydię!

#18 Wtyczka tygodnia – Renovare i Libellus, czyli sposób na odświeżoną Cydię!

0

Cydia to sklep, z którego możemy pobierać wtyczki – na przykład te z programu pt. „wtyczka tygodnia”. Co Wy na to, aby nieco zmienić jej wygląd za pomocą tweaka? Przed Wami osiemnasty odcinek z serii. Pasy zapięte? To zaczynamy!

I choć to tylko sklep – nie ukrywajmy, wygląda przestarzale. Rzut oka na AppStore robi ogromne wrażenie i ukazuje główny atut systemu – minimalizm i idealny, nowoczesny design. Klasyczny motyw Cydii nie wygląda korzystnie. Jak zatem go zmienić? Potrzebować będziemy dwóch wtyczek, które zainstalujemy bez najmniejszego problemu. Zacznijmy.

1. Renovare

Renovare to wtyczka, która daje poczucie estetyki, idealnego designu z nutką nowoczesności. Jest to moim zdaniem jeden z najlepszych motywów, który dostępny jest za darmo w sklepie. Cydia w tej wersii nie jest nudna, a wręcz przeciwnie – dzięki Renovare lepiej pasuje do systemu iUrządzenia i wygląda po prostu ciekawiej. Co mnie cieszy – animacje wcale nie są dłuższe, a w odświeżonej Cydii łatwo się odnaleźć – a nawet łatwiej niż w klasycznej, serio.

Wyżej znajdują się ustawienia tweaka. Zmienić możemy w szczególności kolory i ekran ładowania, co cieszy – jeżeli jesteście uczuleni na konkretny motyw na swoim telefonie lub innym urządzeniu, zostanie to z Wami na dłużej. Według mnie całość wygląda i tak dobrze, więc niepotrzebne są dodatkowe zmiany. Jeżeli jednak uważacie inaczej – okej! Dla takich jak Wy autor zostawił tę opcję. To się ceni.

2. Libellus

Libellus to tweak wprowadzający nowy ekran główny Cydii. Ukazuje on nowości na wzór artykułów dostępnych w AppStore. Po kliknięciu przenosimy się do konkretnego artykułu – w zależności od wybranej treści. Mogą być to aktualności związane z Jailbreakiem, nowości od Apple lub polecane wtyczki. Fajnie! Włączymy też tryb ciemny i lepszy ekran ładowania sklepu.

I choć wtyczka jest darmowa – możecie dać grosza jej twórcom, aby umilić im czas podczas tworzenia nowego dzieła. Pamiętajcie – kosztuje ich to dużo pracy i czasu, a nie otrzymują nic w zamian. Wszystko po to, abyśmy mogli cieszyć się ciekawszym wyglądem Cydii. Okej, ale jak ona tak naprawdę wygląda?

Efekt końcowy

Efekt ten zrobi na Was ogromne wrażenie – szczególnie wtedy, kiedy przywykliście do podstawowego wyglądu sklepu. Najpierw rzućcie okiem na ekran wczytywania i główny. Właśnie tutaj kłania się wyżej omawiany przeze mnie Libellus – spójrzcie tylko na te okna! Są identyczne jak z AppStore. To mi się bardzo podoba – a Wam?

Oto ekran kolejnych kart. Są nimi zainstalowane źródła i wtyczki. Ich wygląd nadal jest prosty w odczycie, jednak robi wrażenie swoją prostotą i estetyką. Bardzo brakowało mi czegoś takiego – dlatego podziwiam to podwójnie mocno.

W samej Cydii dostępnych mamy kilka ślicznych zakładek. Jeżeli ich nie zauważyliście, to spójrzcie na dolne ikonki zrzutów ekranu. Możemy je dowolnie zmieniać, aby lepiej korzystało nam się ze sklepu. Pozostałe znajdować będą się pod trzema kropeczkami, aby dostęp do nich był nadal możliwy, jednak nie tak szybki jak w przypadku innych.

To już wszystko co dla Was przygotowałem. Co o tym sądzicie? Zainstalujecie motyw na Waszych smartfonach z Jailbreakiem? A może klasyczna Cydia bardziej przypadła Wam do gustu? Czekam na Wasze odpowiedzi. Renovare pobierzecie tu, a Libellus tutaj. Do zobaczenia w następnym tygodniu!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *