Recenzja MyScreenPROTECTOR REVO CASE – To etui powstało z myślą o upadkach

Recenzja MyScreenPROTECTOR REVO CASE – To etui powstało z myślą o upadkach

Recenzja MyScreenPROTECTOR REVO CASE – To etui powstało z myślą o upadkach

0

Jak się okazuje, firma LAMEL, której protektory MyScreenPROTECTOR oferowane są chyba na każdym kontynencie, nie ma w swojej ofercie wyłącznie folii i szkieł na ekran, ale również autorskie etui REVO CASE, będące tak zaprojektowane, aby pozwoliło zapewnić maksymalną ochronę całego telefonu.

Ekran, to ekran. Jego zabezpieczenie, to w zasadzie naturalna kolej rzeczy po zakupie drogiego, nowoczesnego smartfona. Problem polega na tym, że wszystkie topowe modele są szklane nie tylko z przodu, gdzie jest ekran, ale również z tyłu, gdzie z racji stosowania anten indukcyjnych do bezprzewodowego ładowania, producenci są zmuszeni do stosowania szklanych obudów.

Żeby było ciekawiej, to w przypadku Apple obudowy te w ramach serwisu producenta są uważane za niewymienialne. Dlatego jeżeli zbije nam się tylna pokrywa, konieczna jest wymiana telefon w całości na nowy, mimo, że po za zbitą tylną szybką wszystko nam działa. Oczywiście pozostaje nam wymiana samej szyby choćby u nas w serwisie, co wiąże się z wydaniem wcale nie małej kwoty pieniędzy lub… dobre zabezpieczenie tyłu solidnym etui. I tu pojawia się ono – etui MyScreenPROTECTOR REVO CASE.

Co w zestawie sprzedażowym?

W przypadku recenzji etui do telefonu, najczęściej ten akapit pomijam. Bo jeżeli już w ogóle jakiś producent etui zdecyduje się je zapakować w jakieś opakowanie, to najczęściej w tym opakowaniu poza samym etui nie znajdziemy nic innego.

Inaczej jest w przypadku REVO CASE. Oczywiście nie macie co się łudzić, że LAMEL dorzucił do pudełka pełno przydatnych gratisów, bo aż tak dobrze to nie ma, ale specjalny czyścik nasączony alkoholem, który pozwala pozbyć się zabrudzeń z tylnego panelu telefonu i ewentualnych z wnętrza samego etui, to jednak rzecz niezwykła i rzadko spotykana.

Dzięki czyścikowi (a nie raz pisałem, że o jakość czyścików LAMEL dba szczególnie) możemy odpowiednio przygotować telefon do założenia etui, co w przypadku takiego z przezroczystymi plecami jest szczególnie ważne. Dzięki temu po założeniu, nie mamy efektu pyłków i brudu na plecach.

Jak w praktyce?

Etui jest bardzo dobrze dopasowane. Wygląda niezwykle atrakcyjnie na telefonie, głównie za sprawą prostego designu i ciekawie poprowadzonych linii bryły. W związku z tym, że nie mamy tutaj do czynienia z typowo zaokrąglonymi bokami, początkowo telefon może nam się wydawać nieco duży.

Ale jest to wyłącznie optyczne złudzenie. Matowe wykończenie krawędzi zapewnia wyjątkowo solidny chwyt. Natomiast przyciski mają odpowiednie nakładki, dzięki czemu użycie ich, podczas gdy nasz telefon jest zabezpieczony etui, nie sprawia większego problemu. Przyciski chodzą miękko i płynnie.

Mają dobry skok. Krawędź etui wychodzi nieco ponad ekran, dzięki czemu nie używając żadnego protektora, ekran jest względnie bezpieczny przy upadku, pod warunkiem, że będzie to upadek na płaską powierzchnię.

Jeżeli jednak tak jak ja, zastosujecie tutaj szkło hartowane, to wybierając te od MyScreenPROTECTOR w wersji DIAMOND Glass EDGE 3D, macie pewność, że krawędź szkła idealnie wpasuje się w krawędź etui. Wtedy etui ze szkłem będą wyglądały idealnie i zapewnią najwyższy poziom ochrony.

Czy można na coś narzekać?

Trudno jest mi dostrzec jakieś wady tego etui. Obecnie zastąpiło ono ekskluzywny, skórzany produkt od MUJJO i póki co nie zamierzam go zdejmować. Jeżeli już na siłę miałbym szukać wad, to jedyne co mógłbym złego powiedzieć na jego temat to, to że musiałem nieco skorygować wewnętrzną krawędź jednego z narożników, aby szkło hartowane nie unosiło się po jego założeniu.

Samo etui byłoby jeszcze lepsze, gdyby udało się jakoś ustabilizować dolną krawędź etui, tuż nad portem Lightning.

Podsumowując.

Bardzo ładne i praktyczne etui wykonane z absorbującego uderzenia tworzywa połączonego z termoplastyczny poliuretanem. Dobrze dopasowane do telefonu, zapewnia wysoki poziom ochrony przy upadkach i uderzeniach. Świetnie współgra z protektorami na ekran.Recenzja MyScreenPROTECTOR REVO CASE – To etui powstało z myślą o upadkach

Recenzja MyScreenPROTECTOR REVO CASE – To etui powstało z myślą o upadkach

Zalety Wady

Zalety

  • Bardzo dobrze wygląda
  • Dobrze chroni boki i ekran
  • Dobrze dopasowane i wykończone
  • Fajnie współgra ze szkłem hartowanym
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.