Recenzja ZIZO Bolt Series – tylko te etui zagwarantuje wam bezpieczeństwo iPhone’a XS Max podczas upadku
Recenzja ZIZO Bolt Series – tylko te etui zagwarantuje wam bezpieczeństwo iPhone’a XS Max podczas upadku

Recenzja ZIZO Bolt Series – tylko te etui zagwarantuje wam bezpieczeństwo iPhone’a XS Max podczas upadku

0

Wiecie, ile kosztuje naprawa ekranu w iPhone XS MAX albo co gorsza wymiana szklanego tyłu? Jeżeli nie, to lepiej żebyście nie byli zmuszeni się dowiedzieć przy płaceniu za naprawę. By uniknąć kosztowej naprawy należy telefon porządzenie zabezpieczyć, a lepiej niż z ZIZO BOLT Series zrobić się tego nie da.

ZIZO stworzyła ultrabezpieczna serię akcesoriów BOLT, której zadaniem jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa urządzenia na wypadek uszkodzenia mechanicznego przy jednoczesnym zapewnieniu jak największej dostępności urządzenia i komfortowej obsługi. Pod tym długim zdaniem pełnym ogólników kryją się konkretne rozwiązania, opatentowane przez producenta i mające ogromny wpływ na to czy nasz smartfon w przypadku upuszczenia na twarde podłoże przetrwa to bez skazy.

Zestaw etui BOLT Series od ZIZO dla modelu iPhone XS Max jest bardzo bogaty. Wewnątrz opakowania poza bardzo przemślanym i ultrabezpiecznym etui posiada także wysokiej jakości szkło ochronne, które za sprawą wysokiego stopnia hartowania opisanego jako 9H gwarantuje zabezpieczenie szklanej powłoki ekranu w przypadku potężnego uderzenia o twarde, nierówne, w tym wystające podłożone. W przypadku płaskich i gładkich problem rozwiąże samo etui, ale o tym za chwile.

Proces montażu szkła ochronnego jest niezwykle prosty. Wystarczy dobrze wyczyścić powłokę i położyć na czystym ekranie szklany protektor. Dzięki swoim właściwościom naklejenie szkła nie wymaga szczególnych umiejętności, aby nie pojawiły się pod nim bąble czy samo szkło dobrze się dokleiło. Ponadto, klej zastosowany w szkle nie wchodzi w reakcję z powłoką ekranu, to też w przypadku jego zniszczenia i konieczności demontażu, nie będzie żadnym problemem – podważamy paznokciem i odklejamy. Bez śladów i szorowania.

iPhone XS Max to jeden z największych smartfonów na rynku. Osobiście uważam, że noszenie go w etui, choć zwiększa ono znaczenie gabaryty telefonu jest obowiązkowe. Tak nieporęczny, ciężki i śliski telefon na każdym kroku tylko próbuje się nam wymsknąć i upaść na posadzkę. Niestety koszty naprawy są tu porównywalne z zakupem nowego, dlatego też nie warto oszczędzać na ochronie telefonu i łudzić się, że przy odrobinie szczęścia, może jednak nam nie wypadnie… Nie warto.

Niestety duży telefon w etui, w którym staje się jeszcze większy bardzo trudno na co dzień nosić w kieszeni. O noszeniu w jeansach w zasadzie możemy zapomnieć na starcie.

Nawet jeżeli spodnie są luźne, to pierwsza próba posadzenia się z nim w kieszeni spowoduje, że bardzo dobrze zapamiętamy, aby więcej tego nie robić, bo to zbyt ekstremalny sport, a ból możemy pamiętać jeszcze przez kilka tygodni.

Dlatego z tym większym zainteresowaniem patrzyłem w kierunku klipsu z zestawu, dzięki któremu możemy zawiesić telefon na pasku od spodni, a przy tym wygodnie i bezwzrokowo go na ten klips odkładać i z niego wyciągać. Choć nie jestem przesadnym fanem noszenia smartfonu przy pasku, to trzeba przyznać, że dla wielu osób taki sposób mocowania telefonu to jedyne słuszne rozwiązanie dla wygodnego przemieszczania się z tak dużym telefonem przy sobie.

Na koniec trochę o samym etui. Jak widzicie na zdjęciach, telefon w nim wygląda na jeszcze większy niż jest w rzeczywistości. Powiem Wam jednak, że widoczne na zdjęciu gabaryty zupełnie nie są odczuwalne w codziennym użytkowaniu.

Co więcej odpowiednie wyprofilowanie obudowy w połączeniu z bardzo dobrym materiałem, pozwalało uzyskać fenomenalną stabilność uchwytu. Dzięki temu nawet pełne ekwilibrystyki próby napisania sms’a jedną ręką stają się realne i możliwe do przeprowadzenia.

Wspominałem także o tym, że etui samo w sobie zabezpiecza ekran telefonu przed zbiciem w przypadku, gdy ten wymsknie nam się i upadnie na twarda, ale płaską powierzchnie. Owszem tak, ponieważ producent zastosował tutaj bardziej wystająca krawędź ponad ekran, dzięki czemu to ona, a nie ekran zamortyzuje upadek.

To jednak nie wszystko. Etui ZIZO to idealne etui dla fanów oglądania YouTube’a czy Netflixa w podróży na telefonie.

Ukryta w plecach case’u podstawka pozwala w niemal każdych warunkach postawić telefon i cieszyć się kolejnymi odcinkami vloga czy serialu. Świetna sprawa!

Podsumowując

Na rynku trudno znaleźć bardziej pancerne etui dla iPhone’a XS Max, które zagwarantuje nam „przeżycie” upadku z 9.14 metra (30 stóp). ZIZO BOLT Series nam to zapewnia.

Wariant kolorystyczny, który otrzymałem do recenzji to 1BOLT-IPHXSMAX-BKBK ale w ofercie znajdziecie całkiem sporo innych wariantów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie szukać? Najlepiej u oficjalnego polskiego dystrybutora, czyli na https://b2btrade.eu Cena zestawu to zaledwie 149 złotych.

Recenzja ZIZO Bolt Series – tylko te etui zagwarantuje wam bezpieczeństwo iPhone’a XS Max podczas upadku

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *