Moje aplikacje na iPhone – z pozycji kobiety, użytkowniczki iPhone’a, blogerki.

Moje aplikacje na iPhone – z pozycji kobiety, użytkowniczki iPhone’a, blogerki.

Moje aplikacje na iPhone – z pozycji kobiety, użytkowniczki iPhone’a, blogerki.

0

Aplikacje dla blogera są bardzo ważnym narzędziem, dzięki którym komunikujemy się ze światem, inspirujemy się, wpadamy na nowe pomysły, tworzymy nowe zdjęcia, wpisy itp. Oprócz typowych aplikacji na telefony i tablety takich jak: Instagram, Messanger, Blogger, Spotify, Google Maps i inne, które z pewnością są zainstalowane na Waszych urządzeniach istnieją także inne, mniej znane, a również bardzo przydatne i ciekawe. Nie tylko dla osoby obracającej się w mediach społecznościowych. Poniższe aplikacje mogą urozmaicić, ułatwić lub umilić czas każdego z nas.

  1. UNUM

To zdecydowanie aplikacja dla osób, które lubią mieć porządek i dobrze rozplanowany Instagram. Dobry feed to teraz klucz do sukcesu. Każdy użytkownik tej aplikacji wchodząc na nasz profil na początku przygląda się całości naszej twórczości ogółem i nie da się tego uniknąć.

Zatem wszystko musi do siebie pasować. Nie tylko zdjęcie, jego jakość i przeróbka mają znaczenie. Ważne jest również, aby każde zdjęcie pasowało do reszty, żeby stworzyć ładny, spójny content. W aplikacji możemy zaplanować nasze posty, ułożyć je w kolejności i dowoli zmieniać tak, aby nam pasowało.

 

  1. UNFOLD

Unfold jest aplikacją, która pozwoli nam urozmaicić nasze Instagram Stories. Możemy w niej dodawać ramki, dekorować nasze stories. Dzięki temu możemy całkowicie zmienić wygląd publikowanych treści. W podstawowej wersji aplikacja jest darmowa.

Jedyne koszty, które ewentualnie przyjdzie nam ponieść, to kilkanaście złotych za rozszerzenie dostępnych pakietów szablonów, z początkowego zestawu CS1 (paczka 25 ramek), o dodatkowe, tj. CS2, CS3, FF1, RP1,, DW1 oraz RED. Koszt jednego rozszerzenia wynosi 4,99 zł – 8,99zł. Jeśli tworzycie dużo Stories to taki upgrade z pewnością Wam się przyda.

 

  1. HYPE TYPE

Aplikacja ta umożliwia nam podkładanie muzyki i różnego rodzaju animacji. Hype Type to rewelacyjna aplikacja, dzięki której nagramy filmik, dodamy wybraną przez siebie piosenkę oraz tekst, który pojawi się i zniknie w efektywny sposób.

Fajne jest to, że do aplikacji możemy wgrać filmik nagrany wcześniej i dostępny w naszej galerii.

 

  1. PINTEREST

Pinterest jest znany praktycznie każdemu. To baza największych inspiracji i pomysłów, kiedy w naszej głowie pustka.

Możemy tutaj znaleźć inspiracje dotyczące mody, urody, wnętrz, fotografii flatlay, pomysłów DIY itp.

 

  1. QUICKSHOT

Ta aplikacja robi cuda na niebie. Dosłownie umożliwia edycję nieba, a w zasadzie jego podmienianie. Smutne burzowe chmury, błyskawice, zachód słońca, błękit nieba, gwieździsta noc…- co tylko chcemy.

Niestety do niektórych rodzajów nieba konieczne jest wykupienie wersji PRO.

 

  1. PICNIC

Aplikacja prawie że taka sama jak poprzednio omówiona QUICKSHOT. Również możemy w niej przerobić nasze niebo.

Mamy tutaj większy pakiet dostępnych filtrów i możliwość wyboru intensywności i przesuwania nieba do dowolnego kadru.

 

  1. BIG DAYS

Aplikacja Big Days pozwala nam odliczać dni do danego wydarzenia lub sprawdzać, ile jest dni od danej daty. Przykładowo: za ile jedziemy na Wakacje w Prowansji lub ile dni jesteśmy już ze swoim partnerem. To bardzo ciekawa aplikacja.

Możemy do każdego wydarzenia dodać wybrane z naszej galerii lub pobrane z aplikacji tło, ustawić ważność danego wydarzenia, moment rozpoczęcia który ustali nam moment odliczania.

 

  1. SKYCASH

Jest to aplikacja bardzo przydatna w podróżowaniu- poruszaniu się komunikacją miejską i nie tylko. Aplikacja daje nam możliwość opłacania miejsc parkingowych w wybranych miejscach i miastach, kupienia biletu komunikacji miejskiej czy pociągu, biletu do kina, rachunków, ubezpieczeń, lotów czy biletów wstępu.

To bardzo ułatwia sprawę w porównaniu do pojedynczych biletów kupowanych w kiosku, w parkomacie czy w kasie. Aplikacja pozwala nam oszczędzać czas i jest prosta w obsłudze.

 

  1. SPLITWISE

Jest to aplikacja, która jest bazą darmowych dobrej jakości zdjęć, które możemy wykorzystywać jako tapety na iPhone lub jako tło do naszego Instastory itp.

Zdjęcia możemy w prosty sposób zapisywać przeciągając je w lewy dolny róg ekranu, po czym od razu pojawiają się one w naszej galerii. Bardzo ważną kwestią jest również obróbka zdjęć, pozostałe aplikacje dotyczące obróbki zdjęć zostały przedstawione w osobnym poście.

Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

Moje aplikacje na iPhone – z pozycji kobiety, użytkowniczki iPhone’a, blogerki.

Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.