Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

0

Jeśli każde zrobione przez Ciebie zdjęcie Ci się nie podoba, uważasz że jest szare, bure i nie robi wrażenia to ten wpis jest dla Ciebie. Jeśli myślisz, że przepiękne zdjęcia Twojego fotografa są po prostu zrobione i wywołane to się mylisz. Nie raz ktoś z Was pewnie spotkał się z sytuacją, kiedy to fotograf odmówił upublicznienia od razu zrobionych zdjęć. Większość zdjęć przed obróbką wygląda podobnie do Twojego- są bez wyrazu. Każdy uchwycony moment wymaga małych poprawek. Nie potrzeba mieć wypasionej, najnowszej lustrzanki lub najnowszego telefonu, aby zdjęcie wyglądało dobrze. Jakość zdjęć w naszych iPhonach jest już i tak bardzo dobra, o ostrość nie musimy się już martwić. Tak naprawdę zawsze delikatna obróbka jest punktem obowiązkowym.

Prowadzisz swój własny profil na Instagramie, Fanpage swojego bloga, a może sklep firmowy? Na pewno chcesz mieć ładne, przykuwające uwagę zdjęcia. Oto kilka przydatnych aplikacji, których użytkowanie może stać się również świetną zabawą:

SNAPSEED

Aplikacja ta jest bardzo zaawansowana. Posiada wiele różnorodnych opcji. Oprócz tego możemy znaleźć w niej gotowe style- filtry i każdy z nich można indywidualnie dostosować. Można dodać ich kilka, a każda kolejna zmiana tworzy następną warstwę, którą można ponownie cofnąć. Największym atutem ten aplikacji jest możliwość rozjaśnienia/ przyciemnienia, zmiany ekspozycji, temperatury, nasycenia tylko wybranej części zdjęcia.

SNAPSEED dla iPhone

A teraz największy hit- wyobraź sobie zdjęcie z wakacji, na którym masz super pozę i minę, którego jedynym minusem jest mężczyzna w różowych kąpielówkach zaraz za Tobą. A teraz wyobraź sobie to samo zdjęcie bez tego mężczyzny. To nic trudnego. A to wszystko dzięki narzędziu „naprawianie”, który pozwala usunąć niechciane elementy. Inną ciekawą opcją jest edycja twarzy dzięki narzędziu „portret”, w którym możemy skorygować swoją twarzy- usunąć niedoskonałości, rozjaśnić/ przyciemnić ją, wygładzić, zwiększyć wyrazistość oczu… Opcji jest naprawdę bardzo dużo.

 

VSCO

Aplikacja ta słynie głównie z bazy różnorodnych presetów podzielonych na kategorie. Są to kategorie bazujące na danym filtrze, a dopasowane presety w danej kategorii różnią się od siebie nieznacznie. Ich kolor, motyw, nasycenie bazuje na podobnej przeróbce, różnice w numerkach to małe zmiany kosmetyczne.

VSCO na iPhone

Natężenie danego presetu również możemy dostosować według własnego uznania. VSCO jest najbardziej wielbione za to, że można z poziomu aplikacji robić zdjęcia i na żywo je przerabiać, np. rozjaśniać, zmieniać temperaturę, a co najważniejsze ostrość i exprosure (pomiar ekspozycji).

 

ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM CC

To mega uproszczona wersja programu Lightroom na komputer. Większość opcji w tej aplikacji jest darmowa. Jeśli ktoś potrzebuje zabawę kolorami selektywnymi lub wycięciem danego obiektu może wykupić sobie wersję płatną, ale spokojnie te opcje znajdziemy w innych aplikacjach, nawet tych opisywanych w tym wpisie.

ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM CC na iPhone

Najważniejszą opcją, której nie ma w innych aplikacjach jest obróbka jednego, danego odcienia na zdjęciach.

 

INSTAGRAM

Instagram to nie tylko portal społecznościowy. Może Cię to zdziwi moja propozycja, ale wiadomo, że Instagram posiada wiele fajnych opcji i filtrów bardzo prostych w obsłudze. Parametry obróbki zdjęć w tej aplikacji są bardzo proste, ale w momencie, kiedy zrobimy ładne zdjęcie, które nie wymaga zbytnich poprawek spokojnie możemy przerobić właśnie tutaj.

INSTAGRAM  na iPhone

Nie musisz korzystać z innych aplikacji, pozwoli to oszczędzić Twój czas. Nie można zapominać o bazie ciekawych filtrów wbudowanych w aplikacje plus jak w większości przypadkach regulacji ich natężenia. Używanie tych samych filtrów pomoże nam w zachowaniu spójnego contentu na profilu. Jeśli nie chcesz dodawać zdjęcia na swój profil, a tylko je chcesz obrobić wystarczy, że wyłączysz Internet i wifi w telefonie, klikniesz „dodaj”, następnie „anuluj”, a zdjęcie pojawi się w Twojej galerii.

 

FACETUNE

Aplikacja została stworzona głównie w celu udoskonalania naszej twarzy. Narzędzia te możemy wykorzystać tak naprawdę przy każdym zdjęciu. Opcja wybielanie, która służy do wybielania zębów możemy wykorzystać jako wybielanie danych, wybranych fragmentów zdjęcia.

FACETUNE  dla iPhone

Inna- „paint” może służyć do zmiany koloru, podkreślenia danego koloru, np. drewna na brązowo. Oprócz tego mamy tutaj bazę różnorodnych, ciekawych filtrów.

 

Obróbka zdjęcia nie musi się odbywać w jednej aplikacji. Przetestuj każdą, wypróbuj która najbardziej Ci odpowiada. Każdy ma swój własny zmysł estetyczny i do tego dąż, aby zdjęcie podobało się przede wszystkim Tobie. Wiele z tych aplikacji posiada podobne opcje: jasność, kontrakt, nasycenie itp., ale tak naprawdę każda z nich jest inna i robi to w inny sposób lub posiada jakąś funkcję, której po prostu inne nie mają. Powodzenia w Tworzeniu własnych dzieł!

4.7/5 - (3)
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *