Home Artykuły Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?
Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

0

Jeśli każde zrobione przez Ciebie zdjęcie Ci się nie podoba, uważasz że jest szare, bure i nie robi wrażenia to ten wpis jest dla Ciebie. Jeśli myślisz, że przepiękne zdjęcia Twojego fotografa są po prostu zrobione i wywołane to się mylisz. Nie raz ktoś z Was pewnie spotkał się z sytuacją, kiedy to fotograf odmówił upublicznienia od razu zrobionych zdjęć. Większość zdjęć przed obróbką wygląda podobnie do Twojego- są bez wyrazu. Każdy uchwycony moment wymaga małych poprawek. Nie potrzeba mieć wypasionej, najnowszej lustrzanki lub najnowszego telefonu, aby zdjęcie wyglądało dobrze. Jakość zdjęć w naszych iPhonach jest już i tak bardzo dobra, o ostrość nie musimy się już martwić. Tak naprawdę zawsze delikatna obróbka jest punktem obowiązkowym.

Prowadzisz swój własny profil na Instagramie, Fanpage swojego bloga, a może sklep firmowy? Na pewno chcesz mieć ładne, przykuwające uwagę zdjęcia. Oto kilka przydatnych aplikacji, których użytkowanie może stać się również świetną zabawą:

SNAPSEED

Aplikacja ta jest bardzo zaawansowana. Posiada wiele różnorodnych opcji. Oprócz tego możemy znaleźć w niej gotowe style- filtry i każdy z nich można indywidualnie dostosować. Można dodać ich kilka, a każda kolejna zmiana tworzy następną warstwę, którą można ponownie cofnąć. Największym atutem ten aplikacji jest możliwość rozjaśnienia/ przyciemnienia, zmiany ekspozycji, temperatury, nasycenia tylko wybranej części zdjęcia.

A teraz największy hit- wyobraź sobie zdjęcie z wakacji, na którym masz super pozę i minę, którego jedynym minusem jest mężczyzna w różowych kąpielówkach zaraz za Tobą. A teraz wyobraź sobie to samo zdjęcie bez tego mężczyzny. To nic trudnego. A to wszystko dzięki narzędziu „naprawianie”, który pozwala usunąć niechciane elementy. Inną ciekawą opcją jest edycja twarzy dzięki narzędziu „portret”, w którym możemy skorygować swoją twarzy- usunąć niedoskonałości, rozjaśnić/ przyciemnić ją, wygładzić, zwiększyć wyrazistość oczu… Opcji jest naprawdę bardzo dużo.

 

VSCO

Aplikacja ta słynie głównie z bazy różnorodnych presetów podzielonych na kategorie. Są to kategorie bazujące na danym filtrze, a dopasowane presety w danej kategorii różnią się od siebie nieznacznie. Ich kolor, motyw, nasycenie bazuje na podobnej przeróbce, różnice w numerkach to małe zmiany kosmetyczne.

Natężenie danego presetu również możemy dostosować według własnego uznania. VSCO jest najbardziej wielbione za to, że można z poziomu aplikacji robić zdjęcia i na żywo je przerabiać, np. rozjaśniać, zmieniać temperaturę, a co najważniejsze ostrość i exprosure (pomiar ekspozycji).

 

ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM CC

To mega uproszczona wersja programu Lightroom na komputer. Większość opcji w tej aplikacji jest darmowa. Jeśli ktoś potrzebuje zabawę kolorami selektywnymi lub wycięciem danego obiektu może wykupić sobie wersję płatną, ale spokojnie te opcje znajdziemy w innych aplikacjach, nawet tych opisywanych w tym wpisie.

Najważniejszą opcją, której nie ma w innych aplikacjach jest obróbka jednego, danego odcienia na zdjęciach.

 

INSTAGRAM

Instagram to nie tylko portal społecznościowy. Może Cię to zdziwi moja propozycja, ale wiadomo, że Instagram posiada wiele fajnych opcji i filtrów bardzo prostych w obsłudze. Parametry obróbki zdjęć w tej aplikacji są bardzo proste, ale w momencie, kiedy zrobimy ładne zdjęcie, które nie wymaga zbytnich poprawek spokojnie możemy przerobić właśnie tutaj.

Nie musisz korzystać z innych aplikacji, pozwoli to oszczędzić Twój czas. Nie można zapominać o bazie ciekawych filtrów wbudowanych w aplikacje plus jak w większości przypadkach regulacji ich natężenia. Używanie tych samych filtrów pomoże nam w zachowaniu spójnego contentu na profilu. Jeśli nie chcesz dodawać zdjęcia na swój profil, a tylko je chcesz obrobić wystarczy, że wyłączysz Internet i wifi w telefonie, klikniesz „dodaj”, następnie „anuluj”, a zdjęcie pojawi się w Twojej galerii.

 

FACETUNE

Aplikacja została stworzona głównie w celu udoskonalania naszej twarzy. Narzędzia te możemy wykorzystać tak naprawdę przy każdym zdjęciu. Opcja wybielanie, która służy do wybielania zębów możemy wykorzystać jako wybielanie danych, wybranych fragmentów zdjęcia.

Inna- „paint” może służyć do zmiany koloru, podkreślenia danego koloru, np. drewna na brązowo. Oprócz tego mamy tutaj bazę różnorodnych, ciekawych filtrów.

 

Obróbka zdjęcia nie musi się odbywać w jednej aplikacji. Przetestuj każdą, wypróbuj która najbardziej Ci odpowiada. Każdy ma swój własny zmysł estetyczny i do tego dąż, aby zdjęcie podobało się przede wszystkim Tobie. Wiele z tych aplikacji posiada podobne opcje: jasność, kontrakt, nasycenie itp., ale tak naprawdę każda z nich jest inna i robi to w inny sposób lub posiada jakąś funkcję, której po prostu inne nie mają. Powodzenia w Tworzeniu własnych dzieł!

Jakie najlepsze aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć na iPhone?

Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.