Home Newsy Firmy kupione przez Apple w 2018 roku
Firmy kupione przez Apple w 2018 roku
0

Firmy kupione przez Apple w 2018 roku

0

Firmy kupione przez Apple w 2018 roku.

 

Apple w zeszłym roku kupiła wiele firmy, które mogą sugerować w jaką stronę technologiczną ma zamiar iść w przyszłości.

Poniżej lista zakupionych firm w 2018 roku:

  1. Platoon został zakupiony w grudniu 2018 roku. Firma zajmująca się wyszukiwaniem i promowaniem nowych talentów w branży muzycznej.
  2. Silk Labs została przejęta w listopadzie 2018 roku. Firma zajmuję się rozszerzoną rzeczywistością. Jej głównym zadaniem jest stworzenie oprogramowania AI, które byłoby mniej skomplikowane dla sprzętu zwykłych użytkowników takich ja kamery czy głośniki.
  3. Asaii miała zostać zakupiona przez Apple w październiku 2018 r. ale okazało, że zatrudniono tylko jej założycieli. Firma specjalizuje się w analizie danych z muzycznych serwisów i portali społecznościowych.
  4. Dialog zostało rozpoczęte przejęcie w październiku 2018 roku i trwa nadal. Prawdopodobnie nie jest to pełne wykupieniem firmy. Firma od długiego czasu jest poddostawcą półprzewodników dla Apple. Firma Apple kupiła od firmy Dialog licencję na technologię zarządzania energią.
  5. Spektral została przejęta w październiku 2018 roku. Firma opracowała technologię green screen w czasie rzeczywistym dla urządzeń mobilnych.
  6. Shazam finalizacja przejęcia w sierpniu 2018 roku. Firma, która stworzyła aplikację umożliwiają identyfikację muzyki, rozpoznanie tytułu i wykonawcy utworu na podstawie zarejestrowanego fragmentu dźwięku.
  7. Akonia Holographics zostało przejęte w sierpniu 2018 roku. Firma zajmuje się produkcją soczewek montowanych w okularach AR.
  8. Texture została zakupiona 12.03.2018 roku. To serwis, który w miesięcznym abonamencie wynoszącym 10 dolarów amerykańskich umożliwiał użytkownikom dostęp do ponad 200 magazynów na całym świecie.
  9. Silicon Valley Data Science została częściowo przejęta 19.01.2018 roku. Firma Apple zatrudniła kilkudziesięciu pracowników tej firmy. Zajmuję się się analizowaniem danych dla dużych firm.
  10. Buddybuild została zakupiona 02.01.2018 roku. Firma dostarcza narzędzi do łatwiejszej integracji z systemami kontroli wersji oraz testowania produktów. Pracownicy tej firmy po przejęciu przez firmę Apple dołączyli do zespołu zajmującego się platformą Xcode.

 

Firmy kupione przez Apple w 2018 roku.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.