Jak zablokować dostęp do trybu samolotowego w iPhone? Podpowiadamy

Jak zablokować dostęp do trybu samolotowego w iPhone? Podpowiadamy

0

Gdy zgubisz iPhone’a lub zostanie skradziony, konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie śledzenia go za pomocą Find My. Dostęp do usługi My Find możesz uzyskać przez komputer, tablet czy telefon, swój lub innej osoby. Jest to dość skuteczne rozwiązanie, ale ma też swoje wady. Istnieje duża szansa, że ​​złodziej włączy tryb samolotowy, blokując całą komunikację z iPhonem. Wtedy namierzenie iPhone’a będzie niemożliwe. Jeśli to przerażająca myśl, jednak jest prosty sposób, by temu zapobiec. System iOS pozwala zablokować złodziejom dostęp do trybu samolotowego.

Można pomyśleć, że świadomy technicznie złodziej natychmiast całkowicie wyłączy iPhone’a, aby zapobiec śledzeniu, ale nie zawsze tak jest. Tryb samolotowy, dostępny z poziomu Centrum sterowania na ekranie blokady, daje złodziejowi czas na próbę włamania się lub zhakowania urządzenia. Wiele osób, nie ma włączonych żadnych zabezpieczeń, a informacje, które przechowuje iPhone, mogą być cenniejsze niż sam telefon. Blokada trybu samolotowego może poważnie utrudnić złodziejowi życie. Albo całkiem wyłączy telefon, albo będzie łatwym do namierzenia celem.

Domyślnie tryb samolotowy wyłącza całą komunikację radiową z wyjątkiem Bluetooth, więc przy nieaktywnych Wi-Fi i sieci komórkowej, telefonu praktycznie nie można namierzyć. Owszem, zaktualizowana usługa Find My może korzystać z Bluetooth w produktach Apple innych klientów, aby zlokalizować zaginionego iPhone’a, czego złodziej może nie być świadomy. Nie zmienia to faktu, że szanse na odnalezienie iPhone’a z włączonym trybem samolotowym są bardzo małe.

Na szczęście można utrudnić złodziejowi życie bardzo prostą zmianą w konfiguracji iPhone’a. Wystarczy wyłączenie dostępu do Centrum sterowania i włącznika trybu samolotowego, gdy iPhone jest zablokowany. Ty nadal będziesz mieć natychmiastowy dostęp do Centrum sterowania, ponieważ możesz użyć Face ID lub Touch ID, aby odblokować błyskawicznie odblokować iPhone’a. Dlatego proponowana zmiana ustawień nie utrudni ci życia, chyba że często używasz iPhone’a w maseczce lub rękawiczkach.

Krok 1 Wyłącz dostęp do Centrum sterowania z poziomu ekranu blokady

Aby uniemożliwić złodziejowi włączenie trybu samolotowego, musisz wyłączć dostęp do centrum sterowania z poziomu ekranu blokady. Uruchom aplikację Ustawienia, teraz w zależności od posiadanego modelu iPhone’a wybierz Face ID i kod lub Touch ID i kod, i po wyświetleniu monitu wprowadź hasło swojego iPhone’a. Następnie przewiń ekran do sekcji Pozwalaj na dostęp przy zablokowanym ekranie i przesuń w lewo przełącznik przy opcji Centrum sterowania. Jeśli masz iPhone’a z Face ID to już wszystko. Jeśli używasz modelu z Touch ID przejdź do drugiego kroku

Wyłącz dostęp do Centrum sterowania z poziomu ekranu blokady

Wskazówka: przy okazji możesz także wyłączyć inne ustawienia, aby uniemożliwić złodziejom dostęp do innych informacji i funkcji. Na przykład, jeśli wyłączysz Centrum powiadomień, złodziej nie zobaczy Twoich powiadomień. A jeśli wyłączysz Odpowiedz za pomocą wiadomości lub Siri, złodziej nie będzie mógł odpowiadać na wiadomości ani wykonywać połączeń telefonicznych z poziomu ekranu blokady.

Krok 2 Wyłącz opcję Połóż palec, aby otworzyć

Jeśli masz iPhone’a z Touch ID, bardzo możliwe, że masz włączoną opcję Połóż palec, aby otworzyć (nie trzeba naciskać przycisku początek, wystarczy na nim położyć palec i telefon po rozpoznaniu odcisku odblokuje się i wyświetla ekran główny). Niestety przy takiej konfiguracji nie będziesz mieć dostępu do Centrum sterowania na ekranie blokady.

Aby temu zapobiec, otwórz uruchom aplikację Ustawienia, wybierz Ułatwienia dostępu, przewiń ekran do sekcji Ruch i motoryka, a następnie dotknij Przycisk Początek. Przewiń ekran do dołu i przesuń w lewo przełącznik przy opcji Połóż palec, aby otworzyć.

Wyłącz opcję Połóż palec, aby otworzyć

Krok 3 Przetestuj wprowadzone zmiany

Teraz, gdy złodziej spróbuje otworzyć Centrum sterowania na Twoim iPhonie, nic się nie stanie. Aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania i znajdującego się tam przycisku do włączania trybu samolotowego, niezbędne jest odblokowanie telefonu. Od teraz, gdy telefon jest zablokowany, także Siri nie będzie reagować na polecenie włączenia trybu samolotowego.

Zawsze, gdy potrzebujesz uzyskać dostęp do trybu samolotowego lub innego elementu sterującego znajdującego się w centrum sterowania, po prostu najpierw odblokuj iPhone’a, a następnie przesuń palcem, aby otworzyć centrum sterowania.

3/5 - (2)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *