Home Artykuły Jak sprawdzić jak stary jest Twój iPhone i ile ma lat?
Jak sprawdzić jak stary jest Twój iPhone i ile ma lat?

Jak sprawdzić jak stary jest Twój iPhone i ile ma lat?

0

Kupując telefon z drugiej ręki, bez faktury na jego zakup, bardzo trudno jest ustalić jak długo ktoś z niego skorzystał, ile lat działał, jak stara jest bateria oraz samo urządzenie. Dzięki nowemu narzędziu dostarczonemu przez serwis IMEI.info można ustalić kiedy nastąpiło pierwsze uruchomienie sprawdzanego iPhone’a po jego numerze IMEI, a nawet jaka jest data jego produkcji oraz jak stary jest Twój iPhone. Jak to zrobić?

Wystarczy przejść na stronę http://IMEI.INFO i na stronie głównej wpisać nasz numer IMEI telefonu. Jeżeli kupujecie teleofn z drugiej ręki, warto, aby sprzedawca zrobił Wam zdjęcie po wejściu do Ustawienia – Ogólne – To urządzenie – IMEI. Jeżeli dostaniecie jedynie zdjęcie IMEI na szufladzie SIM, pudełku lub z tyłu obudowy, to nigdy nie ma pewności, że szuflada, obudowa czy pudełko jest od tego konkretnego telefonu, a co za tym idzie, czy sprawdzany numer to rzeczywiście IMEI kupowanego telefonu.

Następnie na naszej głównej stronie pojawią się informacje dotyczące urządzenia. Uwaga! Czasem do ich wyświetlenia będzie potrzebne naciśnięcie dostępnego przycisku More Info.

Na czerwono zaznaczyłem informację na temat daty produkcji urządzenia. Jest to data wyprodukowania, nie czasu jego używania od pierwszego uruchomienia! Oznacza ona rzeczywistą „starość” naszego telefonu czy tabletu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kupić na przykład iPhone’a dzisiaj, ale zacząć go używać dopiero za rok. O tym, ile rzeczywiście smartfon jest używany dowiemy się z drugiego parametru oznaczonego na zielono –iPhone age: To właśnie ta informacja mówi nam o tym, jak długo ktoś użytkował telefon. Czas ten liczony jest od pierwszego uruchomienia telefonu, czyli od pierwszej aktywacji. Pozwala określić stopień zużycia poszczególnych elementów. 

Jak sprawdzić jak stary jest Twój iPhone i ile ma lat?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.