Home Artykuły Jak wyłączać i restartować iPhone SE 2020 na różne sposoby
Jak wyłączać i restartować iPhone SE 2020 na różne sposoby

Jak wyłączać i restartować iPhone SE 2020 na różne sposoby

0

Apple na początku 2020 powrócił do dawnych czasów i wypuścił na rynek model SE z przyciskiem Home i Touch ID. Jeśli do tej pory posiadałeś iPhone’a z technologią Face ID i postanowiłeś przejść na budżetowy model SE, ten mini przewodnik jest dla ciebie. Z niego dowiesz się jak wyłączać i restartować iPhone’s z Touch ID.

Bez względu na to, czy iOS używasz od dawna, czy też iPhone SE 2020 jest twoim pierwszym telefonem od Apple poświęć chwilę czasu, by poznać różne sposoby na wyłącznie i restartowanie iPhone’a. Dzięki temu dasz sobie radę nie tylko w przypadku problemów z systemem operacyjnym, ale także gdy fizyczne przyciski iPhone’a SE 2 generacji odmawiają posłuszeństwa.

Jak wyłączyć iPhone’a SE 2020

Istnieją cztery sposoby na wyłącznie iPhone’a SE 2 generacji. Jeden z nich pomoże ci w sytuacji, gdy przycisk boczny twojego telefonu uległ uszkodzeniu. Kolejny ułatwi ci wyłącznie urządzenia w przypadku, gdy masz problemy ze sprawnością dłoni.

Sposób 1 – za pomocą przycisku bocznego

Podstawowy i najbardziej popularny sposób na wyłącznie iPhone’a SE to naciśnięcie i przytrzymanie przycisku bocznego, do momentu aż pojawi się ekran z suwakiem „Przesuń, aby wyłączyć”. Aby wyłączyć telefon należy przesunąć suwak w prawo. Działa to tak samo jak w iPhone’ach 5, 6, 7  czy 8. Jednak dla osób, które do tej port korzystały z iPhone’a z Face ID może to być nowością, bo w tych modelach długie naciśnięcie przycisku bocznego uruchamiało Siri.

Sposób 2 – za pomocą kombinacji przycisków

Naciśnij i przytrzymaj następujące przyciski:

Przycisk boczny + przycisk zwiększania głośności

lub

Przycisk boczny + przycisk zwiększania głośności

Wciśnięcie jednej z tych kombinacji spowoduje wyświetlenie ekranu Alarmowe SOS, na którym również znajduje się suwak Przesuń, aby wyłączyć.

Sposób 3 – za pomocą aplikacji Ustawienia

W przypadku, gdyby z jakiegoś powodu przycisk boczny przestał działać, iPhone SE 2020 może zostać wyłączony za pomocą aplikacji Ustawienia. 

Aby wyłączyć iPhone’a SE za pomocą aplikacji Ustawienia wykonaj następujące kroki:

Uruchom aplikację Ustawienia, z menu wybierz opcję Ogólne i przewiń ekran do samego dołu. Tam znajdziesz polecenie Zamknij. Wybierz je, i gdy pojawi się suwak, przesuń go, by wyłączyć urządzenie.

Sposób 4 – za pomocą AssistiveTouch

Aby korzystać z ułatwień dla osób ograniczonych ruchowo musisz początek włączyć AssistiveTouch. W tym celu uruchom aplikację Ustawienia i z menu wybierz Dostępność. Przejdź do sekcji Ruch i motoryka i wybierz Dotyk. Włącz opcję AssistiveTouch widoczną u góry ekranu. Od tego momentu na ekranie będzie widoczny wirtualny przycisk Początek, który zapewni ci łatwy dostęp do wielu interesujących opcji. 

Aby wyłączyć iPhone’a SE ze pomocą AssistiveTouch wciśnij wirtualny przycisk Początek. Następnie wybierz ikonkę Urządzenie. Wyświetli się kolejne menu. Wciśnij i przytrzymaj przycisk Zablokuj ekran, do momentu aż wyświetli się suwak i przesuń go, by wyłączyć telefon. 

Jak restartować iPhone’a SE 2020

Jak przeprowadzić zwykły restart iPhone’a SE

Wciśnij wirtualny przycisk Początek. Następnie wybierz ikonkę Urządzenie. Z kolejnego menu wybierz Więcej o potem Uruchom ponownie. W konie dialogowym Czy na pewno chcesz uruchomić ponownie iPhone’a wybierz Uruchom ponownie. Poczekaj aż iPhone uruchomi się ponownie i wprowadź kod zabezpieczający.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a SE 2 gen

Żaden smartfon nie jest idealny. Także iPhone SE może od czasu do czasu sprawiać kłopoty. Jeśli twój telefon się zawiesił i nie reaguje lub pracuje nieprawidłowo możesz spróbować procedury force restart czyli wymuszonego ponownego uruchomienia. Wymuszone ponowne uruchomienie znacznie różni się od zwykłego wyłączenia i ponownego włączenia iPhone’a. Zamiast standardowej procedury zamykania systemu odcinane jest zasilanie, jak podczas wyciagnięcia wtyczki z kontaktu. Dzięki temu można przywrócić do życia telefon, który zawiesiły jakieś wadliwe aplikacje.

Aby wykonać wymuszone ponowne uruchomienie iPhone’a SE 2020, należy użyć następującej kombinacji przycisków: szybko naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, następnie szybko naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności, teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny. Nie zwalniaj go do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple. Może to potrwać około 10 sekund.

Jak włączyć iPhone’a SE 

W przeciwieństwie do wielu sposobów wyłączania, włączyć iPhone’a SE można tylko na dwa sposoby.

Sposób 1 – przyciskiem bocznym

Wciśnij i przytrzymaj przycisk boczny do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Sposób 2 – podłączając źródło zasilania

Jeśli z jakiegoś powodu nie działa przycisk boczny i nie można nim włączyć iPhone’a nic straconego. Urządzenie można uruchomić podłączając je do źródła zasilania. Wystarczy podłączyć iPhone’a kablem do ładowarki lub portu USB w komputerze albo położyć go na matę ładującą dowolnej bezprzewodowej ładowarki pracującej w standardzie Qi.

Jak wyłączać i restartować iPhone SE 2020 na różne sposoby

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *