Naprawa zalanego iPhone 12
Naprawa zalanego iPhone 12

Naprawa zalanego iPhone 12

0

Skoro trafiłeś na tę stronę, zapewne szukałeś informacji pod hasłem naprawa iPhone 12 po zalaniu lub podobnym. W tym wpisie dowiesz się czy iPhone 12, a także pozostałe modele 12 Pro/Mini/Max są wodoszczelne, a także czy można naprawić iPhone 12 po zalaniu w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie.

Naprawa zalanego iPhone 12  w Szczecinie

Jak każdego roku jesteśmy zmuszeni przygotować artykuł na temat zalanych telefonów Apple. W tym roku padło na obecnie najnowsze, flagowe modele iPhone 12, które według producenta są odporne na zachlapania, wodę oraz pył, zostały przetestowane w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych i uzyskały klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość 6 m do 30 minut).

Niestety, ale nasze doświadczenie pokazuje, że choć producent zrobił bardzo wiele w kwestii zwiększenia szczelności w iPhonie 12 względem poprzednich modeli, to w dalszym ciągu mają one spore problemy z utrzymaniem szczelności i po prostu ulegają zalaniu. Poniżej znajduje się krótkie wideo pokazujące stan 4 tygodniowego iPhone’a 12 Pro po zalaniu, który nigdy nie był otwierany czy naprawiany, a uległ zalaniu po krótkiej wizycie w termach poznańskich, gdzie nawet nie był używany pod wodą, a jedynie używany przy bardzo wysokim poziomie wilgotności jaki tam panuje.

 

Zalany iPhone 12. Co robić, gdy iPhone 12 wpadł do wody?

Czy podczas, gdy iPhone 12 czy 12 Pro ulegnie zamoczeniu, należy zachować się jakoś inaczej, niż w przypadku innego modelu telefonu? Generalnie nie, choć prawdą jest, że nie trzeba od razu wpadać w panikę, gdy nasz telefon wpadnie do wody. Przyznajemy, że uszczelnienia zastosowane w iPhone’ach 12 są naprawdę dobre, co nie oznacza, że od razu można telefon bez ryzyka zanurzać w wodzie.

naprawa zalanego iphone 12 szczecin
Zalanie nie bierze jeńców. Niszczy napotkane elementy. Od Ciebie zależy jak wielkie straty spowoduje.

Są na tyle dobre, że chwilowe zanurzenie w wodzie czy oblanie napojem nie powinno stanowić dla niego problemu. Dlatego najważniejsze co zrobić po zamoczeniu iPhone’a 12, to jak najszybciej pozbyć się wody. Telefon należy wytrzeć do sucha. Można w tym celu użyć ręcznik papierowy lub tradycyjny. Polecamy także użycie skrótu, ułatwiającego pozbycie się cieczy z membran głośników.

Jak usunąć wodę z głośników iPhone’a przy pomocy skrótu lub aplikacji

Natomiast jeśli zalanie było obfite, a po osuszeniu telefonu iPhone 12 ręcznikiem, ten zaczął się dziwnie zachowywać, na przykład nadmiernie generować ciepło, sam wciskać i wybierać coś na ekranie, wyłączać się, restartować, obiektywy kamery staną się zaparowane itd, to możemy mieć pewność, że uszczelnienia zawiodły i doszło do ingerencji cieczy wewnątrz urządzenia.

naprawa zalanego iphone 12 szczecin
Jeżeli po zalaniu iPhone 12 zauważysz jakieś nietypowe działanie telefonu, albo jak w tym wypadku zaparowane obiektywy tylnych aparatów, możesz mieć pewność, że doszło do zalania i tutaj samo osuszanie telefonu nic nie da. Potrzebujesz fachowego serwisu!

W takim wypadku odsyłam Was do naszego wpisu Co robić, gdy telefon wpadnie do wody, gdzie znajdziecie szereg porad. Link poniżej.

Co robić, gdy telefon wpadnie do wody? Naprawa iPhone po zalaniu.

Pamiętajcie! Jeżeli w razie wykrycia dziwnego zachowania telefonu po tym jak uległ zalaniu nie zareagujecie odpowiednio szybko, Wasz iPhone 12 skoroduje wewnątrz i ulegnie zniszczeniu.

naprawa zalanego iphone 12 szczecin
Kompletnie przegnity konektor taśmy czujnika zbliżeniowego, będącego jednym z elementów Face ID. Równie mocno skorodowany jest konektor na płycie głównej.

Tylko szybkie działanie serwisu pozwoli usunąć ciecz oraz niewielkie ogniska korozyjne, które na pewno bardzo szybko zaczną się pojawiać w wyniku zjawiska nazwanego hydrolizą. Tak na prawdę to od Was zależy jak zaawansowane będą zniszczenia wewnątrz iPhone’a 12 Pro po zalaniu. Od tego jak szybko telefon trafi w odpowiednie ręce.

Jednym z największych błędów jakie popełniają nasi Klienci, jest ślepa wiara w to, że skoro wytarcie i osuszenie ręcznikiem nie wystarczyło i telefon zaczął działać nieprawidłowo, to jego suszenie suszarką czy też na grzejniku poprawi jego stan, a nawet przywróci do pełnej sprawności. Nic bardziej mylnego.

iphone po zalaniu
Suszenie telefonu poprzez ogrzewanie powietrzem z suszarki czy ciepłego grzejnika przyspiesza procesy korozyjne oraz gnilne. Miedziane połączenia elementów elektronicznych ulegają utlenieniu i nieodwracalnemu zniszczeniu.

Trzeba sobie jasno powiedzieć. iPhone 12 i jego pozostałe odsłony sa wodoszczelne do momentu, aż nie dojdzie do ingerencji cieczy we wnętrze urządzenia. Jeżeli po osuszeniu telefon zaczął się nieprawidłowo zachowywać, oznacza to, że do zalania doszło i żadne „suszenie” tego nie zmieni. Suszenie tylko przyspieszy procesy korozyjne, tak jak w przypadku bohatera tego wpisu, iPhone’a 12, który po lekkim zamoczeniu podczas spływu kajakowego najpierw suszono na słońcu, a poźniej w hotelowej łazience na grzejniku…

To jest niemal nowy telefon, który uległ zamoczeniu podczas spływu kajakowego.
To jest niemal nowy telefon, który uległ zamoczeniu podczas spływu kajakowego. Znajdował się z zapiętej kieszeni plecaka, który został zamoczony. Telefon nadaje się do kompletnej wymiany na wolny od wad.

 

Czy lepszy iPhone 12 Pro jest odporny na zalanie wodą?

Niezależnie od tego czy posiadasz iPhone 12/12 Mini czy też jego droższe odsłony iPhone 12 Pro i 12 Pro Max, ich stopień ochrony na zachlapania, wodę oraz pył są dokładnie takie same, czyli klasa IP68 zgodnie z normą IEC 60529.

Jednak należy szczególną uwagę zwrócić na bardzo ważną informację, którą znajdziemy w szczegółach na końcu strony z opisem każdego z iPhone’ów:

Stopień odporności na zachlapania, wodę oraz pył nie jest stały i może się obniżyć w efekcie normalnego zużycia. Nie należy ładować mokrego iPhone’a; podręcznik użytkownika zawiera instrukcje dotyczące czyszczenia i osuszania. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez ciecze.
Really?

Czy w takim razie możemy uwierzyć producentowi i rzeczywiście być spokojni, bo w końcu to iPhone’a i żadne zamoczenie nam nie straszne? No nie do końca.

Niemal nowy iPhone 12 Pro po zalaniu.
Niemal nowy iPhone 12 Pro po zalaniu.

Należy mieć na uwadze uszczelnienia iPhone’a 12 to wciąż rodzaj dwustronnej taśmy klejącej. Nosząc telefon w kieszeni każdego dnia, cała konstrukcja poddawana jest różnym naprężeniom, pracując. Dodatkowo towarzyszące nam różnice temperatur, wilgotności i wiele, wiele innych czynników sprawiają, że uszczelnienia tracą swoje właściwości, miejscowo lub całkowicie.

Naprawa zalanego iPhone 12
Przy krawędzi widać czarną taśmę dwustronną, idealnie dociętą do krzywizny korpusu oraz ramki wyświetlacza. Ta taśma, to właśnie uszczelnienie telefonu, które ma gwarantować szczelność telefonów Apple.

Również takie elementy jak siatki głośników, szuflada SIM, to elementy szczególnie narażone na rozszczelnienie, które doprowadza do ingerencji cieczy. To właśnie z powodu rozszczelnienia się siatki głośnika rozmów i dostania się tym kanałem cieczy do elektroniki Proximity Sensor sprawia, że iPhone’y z Face ID w zasadzie masowo do nas trafiają z problemem restartującego się telefonu z zawieszonym logo.

Co zrobić, gdy iPhone pokazuje logo i się restartuje, i tak w kółko?

Dlatego mimo wielu usprawnień, należy mieć na uwadze, że w praktyce wodoszczelność iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini i iPhone 12 Pro Max jest mocno umowna, a przypadku ewentualnego dostania się cieczy do wnętrza i dokonania szkód, producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tego tytułu, prawa gwarancyjne są nam automatycznie zabierane, a telefon zwracany z wyceną ewentualnej odpłatnej wymiany na nowy.

Twój telefon nie musi nosić śladów korozji czy zacieków na elementach wewnętrznych, aby producent uznał, że doszło do ingerencji cieczy. Wewnątrz znajdują się czujniki wilgoci. Gdy czujnik zabarwi się na czerwono, producent automatycznie stwierdza zalanie.

 

Jakie są objawy zalanego iPhone 12?

W przypadku iPhone po zalaniu objawy ingerencji cieczy są bardzo typowe i dotyczą w zasadzie każdej generacji.

Z tych głównych na pewno należy wymienić:

  • słychać, że iPhone działa, ale nie wyświetla nic na ekranie
  • telefon restartuje się, zawieszając na logo
  • telefon wyłączył się i zrobił bardzo gorący
  • na ekranie mimo braku śladów uszkodzeń zaczęły pojawiać się linie, artefakty
  • panel dotykowy zaczyna samoczynnie uruchamiać różne funkcje w telefonie
  • obiektyw aparatu zaparował
  • iPhone z ekranem typu LCD posiada zacieki na wyświetlaczu (nie dotyczy ekranów laminowanych OLED!)
  • bateria spuchła i wypchnęła ekran
  • telefon śmierdzi
Zalanie nie musi być obfite, aby narobiło szkód. W tym iPhone 12 Mini doszło do lekkiego zalania kanałem głośnika rozmów. W konsekwencji naprawy wymagał cały zestaw elementów Face ID.

 

Ile kosztuje naprawa zalanego iPhone 12 w Szczecinie

Bardzo trudno oszacować końcową kwotę naprawy zalanego iPhone’a 12 bez dokonania wnikliwej diagnozy. Dlatego od ponad dekady realizując naprawy zalanych urządzeń realizujemy usługę naprawy po zalaniu w oparciu o proste, jasne i uczciwe zasady, które nie obciążają naszych Klientów żadnymi kosztami. Diagnoza zalanego telefonu jest u nas bezpłatna. Koszt usługi po zalaniu to zaledwie 150 PLN. Taka usługa polega na chemicznym i mechanicznym czyszczeniu płyty głównej z korozji. Jest to proces naprawczy niezbędny do wykonania diagnozy

Kamień, rdza i wykwity korozyjne pojawiają się bardzo szybko we wnętrzy zalanego iPhone’a 12. Wszystkiemu winne jest zjawisko hydrolizy, spowodowane prądem, zwarciu oraz działającym na elementy elektroniczne cieczom.

W przypadku, gdy oczyszczenie chemiczne wystarczy i telefon będzie w 100 procentach sprany, za wykonanie usługi płacisz 150 PLN i otrzymujesz na naprawę 6 miesięczną gwarancję. Te 6 miesięcy to jest dwa razy dłużej niż gwarancja na jakąkolwiek naprawę pogwarancyjną oferowaną przez producenta. Taki długi czas pozwala wnikliwie przetestować telefon i wrazie wykrytych wad ukrytych, skorzystać z przysługującego prawa do reklamacji i gwarancji.

Mimo iż ekran w tym telefonie wygląda strasznie, to w przypadku tej naprawy pozostał w pełni sprawny. Technologia OLED sprawia, że zalanie ekranu nie stanowi tak dużego problemy jak w przypadku starszych iPhone’ów i najcześciej taki zalany ekran w iPhone 12 Pro udaje się odratować.

Jeżeli jednak czyszczenie chemiczne i mechaniczne nie wystarczy, ponieważ w wyniku ingerencji cieczy uszkodzeniu ulegną jakieś elementy, jak głośnik, bateria czy nawet ekran, wtedy wykonujemy kompletną wycenę naprawy do akceptacji. Jeżeli cena końcowa odpowiada naszemu Klientowi, realizujemy naprawę i ten płaci ustaloną kwotę. Gdyby jednak wycena ta okazała się zbyt wysoka i nieakceptowalna, Klient ma możliwość odstąpić od wykonania usługi bez jakichkolwiek kosztów. Nie płaci także tych 150 PLN za czyszczenie.

Naprawa iPhone 12 po zalaniu kosztuje u nas 150 PLN, które Klient płaci tylko w przypadku pełnego sukcesu.

Takie podejście sprawdza się u nas od 2007 roku i nasi Klienci do tej pory bardzo sobie je chwalą, głównie dlatego, że w razie zbyt wysokich kosztów naprawy zalanego telefonu, poza samym zniszczonym i nienaprawionym telefonem, nie mnożą kolejnych strat, choćby na płatną diagnozę, która u naszej konkurencji jest normą. Takie podejście motywuje nas również do tego, aby wykonywane przez nas naprawy były wykonane sumiennie i akceptowalnych cenach, gdyż w innym wypadku, mimo włożonej pracy i często wygenerowany kosztów, nie zarobimy.

W zalanych iPhonie 12 Mini awarii uległ ekran, którym po dostaniu się cieczy do wnętrza zaczął mieć problem z poprawną pracą dotyku oraz wyświetlił fioletowy pas na panelu OLED.

Naprawa iPhone 12 po zalaniu – ile to trwa?

Zapewne mając zalany telefon i musząc go oddać do serwisu wiele osób zastanawia się jak długo trwa naprawa iPhone 12 po zalaniu? Odpowiedź na tak postawione pytanie oczywiście nie może być jednoznaczna, a to dlatego, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Możemy jednak obiecać, że nasz serwis bardzo poważnie podchodzi do każdego zalanego telefonu. Oznacza to, że urządzenia te mają u nas pierwszeństwo naprawy.

Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest czas w przypadku urządzenia, które uległo zalaniu, nawet jeżeli jest to zalany iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini czy iPhone 12 Pro Max, które według producenta powinny być wodoszczelne. Możecie więc być pewnym, że dostarczone do nas urządzenie iPhone 12 po zalaniu będzie natychmiast i bez zbędnej zwłoki rozklejone, rozebrane i wstępnie oczyszczone w celu dokonania oględzin i wyceny. Natomiast sama naprawa zależy od tego w jakim stopniu iPhone 12 uległ zniszczeniu, jak wiele elementów wymaga wymiany i jak duży stopień skorodowania zajął laminat płyty głównej. Staramy się jednak, aby naprawiony iPhone 12  po zalaniu powrócił do swojego właściciela w ciągu kilku dni.

Gdzie naprawić iPhone 12 w Szczecinie?

APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii, które realizujemy w około 20 minut. Serdecznie zapraszamy!

APPLEMOBILE.PL
Wojska Polskiego 50, Szczecin
tel: 889 277 288

Naprawa wysyłkowa iPhone’a 12 po zalaniu w APPLEMOBILE.PL

Od początku naszej działalności oferujemy panel wysyłkowy urządzeń do serwisu. Ta droga dostarczania zepsutych smartfonów do naprawy cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem tysięcy Klientów.

Wystarczy Zgłosić naprawę wysyłkową na naszej stronie, wypełnić formularz zgłoszeniowy, by mailem otrzymać wszystkie informacje o naszym zlecenie, a także w razie potrzeby zamówić kuriera, który odbierze z domu czy firmy uszkodzony telefon i dostarczy do nas. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości wszystkie osoby spoza Szczecina, ale także zza granicy. Pamiętajcie, aby sprawdzić SPAM w swojej skrzynce, gdzie często lądują wiadomości z naszego automatu.

W serwisie APPLEMOBILE.PL zajmujemy się kompleksowym serwisowaniem smartfonów i tabletów wielu marek. Jesteśmy także serwisem wyspecjalizowanym z naprawie urządzeń marki APPLE. Jako jedyni w regionie zostaliśmy zaproszeni do elitarnego programu zrzeszającego najlepsze serwisy pogwarancyjne MyAPPLE, otrzymując autoryzację serwisu MyAPPLE. Nasze budowane przez lata doświadczenie oraz fachowa wiedza wielokrotnie była wykorzystywana na łamach branżowych magazynów technologicznych jak PC Format, CHIP, Mobility, Twoja Komórka oraz internetowych portali i blogów – Wirtualna Polska, Onet, Telepolis, SpidersWeb czy Jaka-Komórka.pl.

5/5 - (45)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *