Wymiana zbitej szybki aparatu w iPhone
Wymiana zbitej szybki aparatu w iPhone

Wymiana zbitej szybki aparatu w iPhone

0

Wymiana zbitej szybki w iPhone jest konieczne w przypadku, gdy szkło aparatu fotograficznego ulegnie rozbiciu lub skruszeniu. W serwisie apple APPLEMOBILE.PL możesz wymienić samo szkło aparatu, które uległo zniszczeniu, bez konieczności wymiany całej obudowy telefonu. Zbite szkła aparatu wymieniamy w każdym modelu iPhone, w tym również w najnowszych modelach iPhone XS, iPhone 13 Pro Max i innych. 

Szkiełka aparatu w telefonach iPhone począwszy na modelu 5, a skończywszy na modelach 13 Pro Max są wklejane w korpus telefonu. Jego wymiana jest stosunkowo prosta i wymaga jedynie umiejętności oraz odpowiednich narzędzi do podgrzewania kleju, które pozwalają na jego rozpuszczenie bez uszkadzania podgrzewanych elementów.

Zbita szybka aparatu w iPhone 7
Szybka aparatu w iPhone bardzo łatwo się rozbija. Można ją jednak bardzo łatwo wymienić na nową w serwisie Apple w Szczecinie.

Oferujemy usługę wymiany szkiełka aparatu w telefonach iPhone bez konieczności wymiany całego korpusu. Nowe szkiełko montowane jest w miejsce starego za pomocą metody wgrzewania w korpus. Metoda ta nie uszkadza delikatnej aluminiowej struktury obudowy, przez co po wymianie nie ma żadnych śladów wymiany.

wymiana szybki kamery w telefonie iPhone
Po wykonaniu profesjonalnej naprawy zbitego szkiełka aparatu fotograficznego w iPhonie, nie ma żadnych śladów ingerencji serwisu.

W jakich modelach iPhone możecie wymienić zbitą szybkę aparatu w iPhone?

Oferujemy możliwość wymiany zbitej szybki aparatu:

  • iPhone 6/6s
  • iPhone 7 / 8 / SE2020
  • iPhone 7+ / 8+
  • iPhone X/ XS /XS Max
  • iPhone 11 /11Pro/11Pro Max
  • iPhone 12 /12Pro/12Pro Max /12 Mini
  • iPhone 13 /13Pro/13Mini /13Pro Max
  • iPhone 14 / 14 Pro / 14 Pro Max
  • iPhone 15 / 15 Pro / 15 Pro Max

Czy wymieniając szkło aparatu w iPhone utracę gwarancję? 

Generalnie wszelka ingerencja serwisu pogwarancyjnego w urządzenie wiąże się z utratą praw gwarancyjnych. Niestety oddanie na gwarancję urządzenia z pękniętym szkiełkiem aparatu również spowoduje ich odebranie.

gwarancja nie obejmuje zbitego szkła aparatu w iphonie
Producent nie oferuje naprawy zbitej szybki aparatu w iphone w ramach obowiązującej gwarancji. Jednak wielokrotnie po wymianie szkła aparatu w naszym serwisie, Klienci w dalszym ciągu korzystali z napraw gwarancyjnych u producenta. Nie zapewniamy ciągłości gwarancji producenta po wykonanej usługi. Przykłady naszych Klientów jednak pokazują, że nie stanowi to problemu

Wymieniając zbite szkło aparatu w iphone nasza pracę wykonujemy profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Po wymianie rozbitej szybki aparatu, telefon nie będzie nosił żadnych śladów jego wymiany, więc teoretycznie serwis gwarancyjny nie powinien zauważyć, że usługa była wykonywana, a więc nie powinien również odrzucić naprawy gwarancyjnej z powodu usuwanej przez nas usterki.

wymiana zbitej szybki aparatu w iPhone 11 Pro
Jeżeli posiadasz zbitką szybkę w iPhone 11 Pro, możesz ją wymienić na nową w APPLEMOBILE.PL w Szczecinie na Wojska Polskiego 50

Wymiana pękniętej szybki aparatu w iPhone 11 Pro i innych

W nowych modelach iPhone mamy zainstalowane nie jedno, nie dwa, a nawet 3 szkła dla obiektywów aparatu. Tak to wygląda chociażby w iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. W odróżnieniu od telefonów iPhone X oraz iPhone XS, gdzie szkło aparatu jest jedno dla obu zainstalowanych kamer, w iPhonie 11 Pro oraz 11 Pro Max, każda kamera ma własne szkło. Dlatego w przypadku rozbicia więcej niż jednego szkła aparatu w iPhonie 11 Pro, musimy wymienić tyle szkieł, ile jest uszkodzonych.

iPhone 11 Pro ze zbitą szybką aparatu
W iPhonie 11 Pro oraz 11 Pro Max, możesz wymienić jedno, dwa lub wszystkie uszkodzone szkła aparatu w zależności od potrzeb.

Jeżeli posiadasz tylko jedno pęknięte szkło aparatu w iPhonie 11 Pro lub 11 Pro Max, możesz wymienić u nas wyłącznie to jedno szkło aparatu. Procedura wymiany nie jest skomplikowana. W pierwszej kolejności urządzenie będzie otwierane, a kamera z korpusu wyjęta, aby podczas demontaży zbitego szkła aparatu, drobinki szkła nie wpadły w delikatną optykę aparatu i nie uszkodziły jej.

Profesjonalna wymiana zbitych szkieł aparatu iPhone w Szczecinie
Przed demontażem zbitego szkła aparatu w iPhone, demontujemy zainstalowaną kamerę, aby drobinki szkła nie dostały się do wnętrza mechanizmy stabilizacji obrazu i nie uszkodziły kamer.

Niestety, bardzo często gdy szkło aparatu w iPhonie ulegnie rozbiciu, tworzy się nieszczelność, a dodatkowo skruszone mikroelementy szkła wpadają na obiektyw i do wnętrza optyki kamery. W związku z tym, że kamera w iPhonie posiada system mechanicznej stabilizacji obrazu, drobinki dostają się do mechanizmu i blokują go. Tak uszkodzona kamera nie potrafi złapać ostrości i niestety wymaga dodatkowej wymiany. Jeżeli szkło aparatu w iphonie jest wyłącznie pęknięte, a drobinki szkła nie dostały się do wnętrza, wystarczy tylko wymienić szkło aparatu.

rozbita szybka kamery aparatu w iPhonie X
Gdzie wymienić szybkę aparatu w iPhonie? Najlepiej w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie, gdzie zniszczone szkło aparatu jest wymieniane profesjonalnie i bez pozostawiania śladu ingerencji.

W tym celu, po wyjęciu tylnej kamery, szkło jest demontowane, pierścień obiektywu czyszczony z pozostało szkła, kleju i odtłuszczany dla zapewnienia dobrego przylgnięcia nowego szkła, dzięki czemu połączenie będzie szczelne, a praca kamery poprawna.

iPhone 11 Pro po zdemontowaniu rozbitej szybki aparatu
Tak wygląda obudowa kamery po zdemontowaniu uszkodzonej szybki aparatu fotograficznego w telefonie iPhone 11 Pro.

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego szkła do kamery. Każda kamera w iPhonie 11 Pro ma inny kąt widzenia, przez co trzeba dopasowac szerokość szkła do odpowiedniej kamery. W serwisie posiadamy każde dedykowane szkło do każdej kamery iPhone’a 11 Pro.

nowego szkło aparatu dla iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro po zainstalowaniu nowego szkła aparatu w oczekiwaniu na wgrzanie.

Nowe szkło kamery telefonu iPhone jest wgrzewane w korpus obudowy. Dzięki temu po montażu nowego szkła w zasadzie nie widać żadnych śladów.

Po wymianie szkła aparatu w iPhonie nie ma żadnych śladów naprawy
Każda naprawa w serwisie AppleMobile.pl jest wykonywana z jak największą starannością, aby po jej wykonaniu nie były widoczne żadne ślady naprawy.

Po wgrzaniu, ostygnięciu i zamocowaniu szkła, instalujemy kamerę telefonu ponownie i dokonujemy testów czy kamera na pewno prawidłowo ostrzy i wykonuje zdjęcia.

Naprawianie telefonu iPhone 11 Pro ze zbitą szybką aparatu w serwisie Apple
Każdy telefon po wymianie rozbitego szkła szybki aparatu jest wielokrotnie testowany i poddawany diagnozie, dla zapewnienia poprawnej pracy wszystkich kamer.

Jeżeli wszystko działa prawidłowo, telefon jest sklejany i skręcany. Tak przygotowane urządzenie trafia z powrotem do klienta.

Gotowy iPhone 11 Pro po wymianie szybki aparatu kamer
Gotowy iPhone z wymienioną szybką aparatu trafia do Klienta. Czas naprawy zbite szybki jest zależny od modelu i trwa od 60 minut do kilku godzin.

Wymiana zbitej szybki aparatu iPhone 13 Pro w Szczecinie

Jeżeli posiadasz iPhone 13 lub jego pozostałe warianty, a więc iPhone 13 Pro, iPhone 13 Mini czy 13 Pro Max, w serwisie AppleMOBILE.PL wymienisz zbitą szybkę aparatu w iPhone 13.

iPhone 13 Pro posiada bardzo mocno wystające obiektywy aparatu. Jeżeli nie korzystamy z odpowiedniego etui z takim wystającym kołnierzem, to każdorazowo odkładając telefon na blat stołu stukamy obiektywami aparatu iPhona 13 o stół. Mimo iż Apple stworzyło szkła aparatu w tym modelu z bardzo odpornego na uderzenia materiału, to i tak szybki aparatu ulegają zbiciu i wymagają wymiany,

Jeżeli w porę nie wymienisz zbitej szybki aparatu, to nawet jeśli nie ma dziury w szkle, to i tak drobinki szkła od spodu mogą się dostawać do delikatnego mechanizmu automatyczne ostrzącego obrazu i zniszczyć kamerę.

W iPhone 13 oraz modelach Mini Pro i Max kamery są powiązane z płyta główną. Ich wymiana jest możliwa, ale konieczne jest wymienienie wszystkich kamer na raz, pomimo iż uszkodzona jest na przykład tylko jedną. To dość kosztowne.

Dlatego zdecydowanie zalecamy wymianę zbitej szybki aparatu w iPhone 13 jak najszybciej, a przypadku gdy w szybce aparatu zrobiła się dziura, jak najszybciej zakleić dziurę choćby plastrem, aby do środka nie dostawały się nieczystości, kurz i wilgoć. To pozwoli zwiększyć szanse na sprawnoćć aparatu po wymianie zbitej szybki aparatu.

Zbitą szybkę obiektywu aparatu fotograficznego w iPhonie 13 Pro wymienisz w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie stacjonarnie oraz wysyłkowo.

Czy mój aparat fotograficzny będzie działał jak przed uszkodzeniem? 

Korzystamy z oryginalnych szkieł aparatu stosowanych w telefonach Apple. Wymieniając zbite szkło aparatu fotograficznego, nie musisz martwić się o to, że jakość zdjęć z tego powodu będzie gorsza. Zdjęcia wykonane aparatem po wymianie szkła będą dokładnie takie same, jak te wykonywane przed uszkodzeniem szkiełka aparatu.

iPhone 6S z uszkodzonym aparatem fotograficznym
Naprawiamy szkła, obiektywy i kamery w iPhone

Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeżeli nasz telefon upadł i z tego powodu zbiło się szkiełko aparatu fotograficznego, to wieloelementowa optyka aparatów stosowanych w iPhone’ach może ulec uszkodzeniu mechanicznemu. Może się to objawiać w postaci plam, które pojawią się na zdjęciach lub problemów z funkcję auto-focus.

Bez śladów naprawy w iPhonie
Staramy się zawsze, aby telefon po wykonaniu naprawy nie nosił żadnych śladów ingerencji. Dzięki temu po wykonaniu naprawy zbitej szybki, Twój telefon nadal może oferować Ci mnóstwo frajdy i poprawną pracę.

W przypadku, gdy aparat fotograficzny uszkodzi się, serwis oferuje możliwość wymiany również całych modułów aparatu fotograficznego, zapewniając pełne wsparcie serwisowe dla urządzeń Apple.

Zdjęcia po wykonaniu naprawy szybki aparatu pozostaną dokładnie takie same
Po wymianie szybki Twój iPhone nadal będzie robił doskonałe zdjęcia, gdyż wymiana szybki w żadnym stopniu nie wpływa na jakość fotografii i nagrywanych filmów.

Ile trwa naprawa zbitej szybki aparatu fotograficznego w iPhone?

Czas wykonania usługi wymiany zbitego szkiełka aparatu w iPhone to minimum 60 minut. W tym czasie zdemontujemy stare uszkodzone szkło, oczyścimy pierścień oraz wgrzejemy nowy szklany element. Na usługę serwisowa udzielimy 6 miesięczną gwarancję.

Naprawa iPhona z uszkodzonym aparatem w APPLEMOBILE.PL
Jeżeli Twój aparat fotograficzny uległ awarii, możesz go naprawić w serwisie APPLEMOBILE.PL

Co warto zrobić, gdy szybka aparatu zostanie zbita?

W telefonach iPhone szybka aparatu ma funkcje wyłącznie ochronną. Chroni schowany pod nią obiektyw kamer wraz z ich soczewkami. Soczewki aparatów fotograficznych w iPhone są niesamowicie delikatne. Ich szklana powierzchnia jeżeli zostanie zabrudzona, najcześciej kończy się to tym, że nawet mikro zadrapanie jest nanoszone w powiększeniu na każde zdjęcie, które wykonamy tak uszkodzonym aparatem. Dlatego tak ważne jest, aby po rozbiciu szybki aparatu w iPhone koniecznie zabezpieczyć niczym nieosłonięty obiektyw, aby kawałki skruszonego szkło, kurz i inne zanieczyszczenia nie dostały się do środka i nie uszkodziły aparatu czy mechanizmu autofocusu.

 

Jeżeli tego nie zrobimy, sama wymiana szybki może nie wystarczyć, aby kamera powróciła do pełni sprawności. Może być konieczna także wymiana całej kamery. Oczywiście serwis w takim wypadku informuje Klienta przed dokonaniem naprawy.

W jaki sposób zabezpieczyć uszkodzoną szybkę zbitego aparatu? Najprościej coś nakleić na obiektyw. Moze to być kawałek plastra albo jakiejś naklejki. Tak zabezpieczony telefon należy jak najszybciej dostarczyć do serwisu.

Gdzie naprawić zbitą szybkę aparatu w iPhone w Szczecinie?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic) w Szczecinie, tuż przy nowej kawiarni Columbus Caffee, naprzeciwko delikatesów Społem.

Serwis iPhone Szczecin

APPLEMOBILE.PL

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18, z tym, że usługi serwisowe na poczekaniu są realizowane miedzy godziną 9, a 17.30. W sobotę czynny punkt przyjęć, gdzie obsługa wydaje oraz przyjmuje urządzenia z serwisu w godzinach 9-14.

Wysyłkowa naprawa zbitej szybki aparatu w iPhone kurierem w trybie ekspresowym

Od początku naszej działalności oferujemy usługę wysyłkowej naprawy produktów Apple door-to-door. Wystarczy wypełnić > formularz zgłoszeniowy naprawy wysyłkowej na naszej stronie , wypełnić wszystkie pola zgodnie z prawdą, zapisać, a na ekranie pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który przyjedzie i zabierze uszkodzony telefon, a następnie zwróci go pod wskazany adres. Płatność odbywa się za pobraniem u kuriera.

4.7/5 - (202)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *