Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?
Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

0

Zalany iPhone? Naprawa telefonu po zalaniu nie jest procesem łatwym i szybkim do przeprowadzenia. Dlatego tak niewiele serwisów w naszym kraju oferuje profesjonalną obsługę i pomoc w zakresie naprawy zalanych telefonów komórkowych i smartfonów. W serwisie iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL dokonasz profesjonalnej naprawy zalanego telefonu z gwarancją i bez ryzyka nieprzewidzianych kosztów. Także wysyłkowo.

naprawa iphone po wizycie w ubikacji
Jeżeli Twój telefon wpadł do toalety, wiemy co zrobić, aby mógł działać bezawaryjnie przez długi czas. Nie zwlekaj! Nie susz go! Nie podgrzewaj na grzejniku czy przy pomocy suszarki. Tylko przyspieszy procesy gnilne i postępowanie korozji.

Zajmując się od niemal dekady naprawą urządzeń po kontakcie z cieczą, słyszeliśmy wiele nieprawdopodobnych historii opowiadających o tym, w jaki sposób doszło do zalania. Typowe są jednak zalania napojami, te wakacyjne po skokach do basenu oraz… podczas wizyty w toalecie.

Naprawa zalanego telefonu iphone z gwarancją
Gdy wizyta w toalecie się skomplikuje i Twój iPhone niechcący wpadnie do muszli klozetowej, musisz się liczyć z tym, że ciecz, w której się zanurzył najpewniej dostała się do jego wnętrza. Zalany iPhone można jednak bez problemu naprawić. Im szybciej znajdzie się w rękach specjalistów, tym większe są szanse, że uda się to zrobić szybko, tanio i bez utraty zapisanych danych w pamięci.

Niezależnie od tego czy Twój telefon wypadł Ci do wody podczas skoku ze spadochronem, zalał się podczas nurkowania z rekinami czy wpadł do wiadra podczas zwykłego mycia okien, serwis APPLEMOBILE.PL zajmie się Twoim urządzeniem i dokona próby jego naprawy w sposób rzetelny i pozbawiony ryzyka finansowego.

Na czym polega naprawa telefonu po zalaniu czyli ingerencji cieczy? 

To nie woda, a rozpuszczone w niej osady są tak groźne dla delikatnej elektroniki naszych smartfonów. Dlatego tak często słyszymy od naszych Klientów, że telefon po zalaniu jeszcze działał dzień, tydzień, a nawet miesiąc od tego przykrego incydentu, aż przestał 🙁

Woda przewodzi prąd, co w przypadku dostania się jej do elementów elektronicznych powoduje zwarcie i pracę urządzenia pod bardzo dużym obciążeniem. To z tego powodu zalany telefon o ile pracuje, to bardzo szybko wyładowuje baterię. To jednak nie jest największym problemem dla naszego sprzętu. Zwarcie szybko wyładuje baterię, a gdy w telefonie nie będzie prądu, to zwarcie samoczynnie ustanie. Tym samym kontakt elektroniki z cieczą przestaje być niebezpieczne dla telefonu dla płyty głównej, układów scalonych itd.

Dlatego tak ważne jest, aby zalanego telefonu, który się nie uruchamia nie podłączać do zasilania. Bo choć bateria potrafi się szybko rozładować do bezpiecznego dla urządzenia poziomu i nie powodować większych strat, to już prądu z podłączonej ładowarki do gniazdka w ścianie nie rozładuje. To z tego powodu zniszczenia w zalanym telefonie zwiększają się, często tak bardzo, że koszt naprawy urządzenia po zalaniu wzrasta lub sama naprawa nie jest możliwa.

Zalany telefon sam się nie naprawi. iPhone po zalaniu wymaga naprawy w serwisie.
Nie masz co liczyć, że woda sama wyparuje, a telefon po wyschnięciu będzie działał bez zarzutu. Nawet jeżeli się uruchomi, to praca pod dużym obciążeniem spowodowanym zwarciem, bardzo szybko doprowadzi do jego zniszczenia.

Gdy zdarzy Wam się zalać Wasz smartfon, jak najszybciej wyłączcie go, a jeżeli to możliwe odłączcie z niego baterię. W żadnym wypadku nie podłączajcie go do zasilania, tylko jak najszybciej udajcie się do punktu zajmującego się profesjonalną naprawą zalanych urządzeń. Tu zwykły osiedlowy serwis gsm niewiele pomoże.

Naprawa zalanego iPhone X w szczecinie
Pierwsze godziny od zalania telefonu bardzo często są kluczowe, jeżeli chodzi o koszty ewentualnej naprawy.

Naprawa urządzenia po zalaniu wiąże się nie tylko z koniecznością usunięcia osadów za pomocą specjalistycznej chemii oraz urządzeń płuczących wykorzystujących ultradźwięki, ale także często wymianę układów scalonych BGA oraz SMD.

Szerzej o procesie naprawy telefonu po zalaniu pisaliśmy w poniższych artykułach.

Co robić, gdy telefon wpadnie do wody?

Naprawa iPhone 7 po zalaniu z gwarancją

Telefon wpadł do wody? Wiemy co zrobić, aby mógł podziałać jeszcze przez długi czas!

Czy iPhone 12 Pro jest wodoszczelny?

Według producenta iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, 12 Mini oraz 12 są odporne na zachlapania, wodę oraz pył, zostały przetestowane w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych i uzyskały klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość 6 m do 30 minut). Stopień odporności na zachlapania, wodę oraz pył nie jest stały i może się obniżyć w efekcie normalnego zużycia. Nie należy ładować mokrego iPhone’a; podręcznik użytkownika zawiera instrukcje dotyczące czyszczenia i osuszania. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez ciecze. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że mimo włożenia dużo pracy nad uszczelnieniem telefonów serii 12, iPhony te nadal mają problemy z jej zachowaniem i niestety po zamoczeniu wyglądają jak na poniższej animacji…

Dlatego mimo zapewnień płynących z reklam z Apple, wodoszczelność telefonów iPhone powinieneś w dalszym ciągu traktować mocno umownie, a już na pewno nie zamaczać telefonu celowo w żadnej cieczy. W naszym serwisie naprawialiśmy już dziesiątki zalanych model 12, 12 Pro, 12 mini, a także 12 Pro Max. W większości z nich wprowadzone uszczelnienia zmniejszyły obfitość ingerencji cieczy, dzięki czemu naprawa okazywała się uzasadniona ekonomicznie.

Naprawa zalanego iPhone 12 Szczecin | Serwis telefonów po zalaniu APPLEMOBILE.PL

Były jednak przypadku, w których naprawa zalanego iPhone’a 12 była równoznaczna z wymiana telefonu na nowy, co jest już kosztowne. Dlatego mając zalany iPhone 12, pamiętaj aby działać jak najszybciej i dostarczyć go do wyspecjalizowanego serwisu zajmującego się naprawą zalanych telefonów iPhone.

Zalany iPhone 12 to dla nas żadna nowość. Dlatego jeżeli masz zalany iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini lub iPhone 12 Pro Max po zalaniu, skorzystaj z naprawy po zalaniu w APPLEMOBILE!

Ile kosztuje naprawa telefonu iPhone po zalaniu? 

W serwisie APPLEMOBILE.PL koszt naprawy urządzenia (każdego, nie tylko iPhone!) po zalaniu wynosi 150zł brutto z VAT. Kwotę tę Klient płaci jednak tylko w przypadku POWODZENIA naprawy. Jeżeli naprawa zalanego urządzenia nie będzie możliwa bądź jej koszt z jakiegoś powodu wzrośnie, Klient może zupełnie bezkosztowo zrezygnować z usługi. Nie płaci wtedy także tych 150 złotych.

Takie podejście jest uczciwe i dodatkowo nas motywuje do pracy. Klient oddając nam swój uszkodzony sprzęt do naprawy nie ryzykuje dodatkowych strat, gdyby jednak naprawa się nie powiodła lub była za droga. Nam zależy, aby urządzenie naprawić, gdyż w przypadku niepowodzenia mimo nakładów pracy i poświęconego czasu nie zarobimy nic. Jasne i uczciwe zasady, to u nas podstawa.

Zalany telefon przynieś osobiście lub skorzystaj z oferty wysyłkowej

Już od wielu lat serwis APPLEMOBILE.PL oferuje możliwość skorzystania z usługi naprawy wysyłkowej door-to-door. Wystarczy wejść na naszą stronę https://applemobile.pl, przejść do działu SERWIS APPLE w głównym menu i odszukać przycisk Zgłoś naprawę wysyłkową.

Naprawiamy telefony zalane i po upadku z gwarancją

Następnie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy naprawę. Po złożeniu zlecenia pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który nawet tego samego dnia przyjedzie po urządzenie pod wskazany adres i dostarczy go nam. W ten sam sposób naprawione urządzenie trafi do Ciebie. Płatność odbędzie się przy odbiorze u kuriera lub na życzenie będzie możliwa płatność przelewem.

Mieszkańców Szczecina i okolic zapraszamy do naszego punktu na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84) w Szczecinie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 500 132 200

Gdzie naprawić iPhone po zalaniu w Szczecinie?

Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlaczach zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

Telefon: 500 132 200 lub 889 277 288

Czy naprawiany telefon po zalaniu będzie działał prawidłowo? 

Na naprawę urządzenia po zalaniu udzielamy 6 miesięcznej GWARANCJI. Każde urządzenia po naprawie jest wnikliwie testowane. Oczywiście nie bylibyśmy szczerzy mówiąc, że reklamacje się nie zdarzają. Podchodzimy do nich z dużą starannością i zaangażowaniem. Wystarczy poczytać opinie o naszej firmie i realizacji reklamacji w ramach gwarancji 🙂 Mamy się czym pochwalić 🙂

Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie. By jednak zabezpieczyć Klienta na wypadek wystąpienia usterek po serwisowych, nasz serwis udziela na naprawę aż 6 miesięcy gwarancji, aby w razie takich problemów z tej gwarancji móc skorzystać.

Oddając urządzenie do naprawy gwarancyjnej masz pewność, że ujawnione usterki zostaną usunięte w trybie pilnym, a w przypadku braku możliwości ich usunięcia serwis w całości zwróci pieniądze za naprawę. Jasne zasady to u nas podstawa. Wszystkie informacje dotyczące gwarancji oraz reklamacji opisane zostały w  Regulaminie.

Ile trwa naprawa urządzenia po zalaniu? 

Trudno przewidzieć, gdyż to wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Generalnie im telefon szybciej trafi do serwisu, tym postęp korozji będzie mniejszy. Im mniejszy będzie postęp korozji, tym szybciej uda się urządzenie doprowadzić do działania. Taki przewidywany czas operacyjny to między 5, a 9 dni roboczych.

 

Czy telefony wodoszczelne również ulegają zalaniu?

Owszem tak. Nie licząc wodoodpornego iPhone’a 7 / X / XS / Xs Max / Xr /11 Pro / 12 / 12 Pro / 12 Mini /12 Pro Max / 13 / 13 Pro / 13 Mini /13 Pro Max, które po zalaniu wielokrotnie trafiał do naszego serwisu, naprawiamy po zalaniu także produkty innych marek, w tym te reklamowane jako wodoszczelne i wodoodporne.

Naprawa iPhone X / XS / XS Max po zalaniu w serwis apple szczecin APPLEMOBILE.PL

Częstymi bywalcami naszego serwisu są telefony z serii Sony Xperia czy Samsung Galaxy, które choć informują w materiałach marketingowych, że można je moczyć, to w rzeczywistości producent nie gwarantuje, że woda się nie dostanie do ich wnętrza. Takie modele również naprawiamy po zalaniu.

Co robić, gdy telefon wpadnie do wody?

Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

W dzisiejszym zglobalizowanym społeczeństwie smartfony stały się naszymi niezastąpionymi towarzyszami. Wielofunkcyjne urządzenia te umożliwiają nam komunikację, pracę, rozrywkę i wiele innych zadań na co dzień. Jednak nawet przy najbardziej ostrożnym użytkowaniu, każdy z nas może spotkać się z nieoczekiwanym wyzwaniem – zalany telefon. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasz ukochany sprzęt może znaleźć się w kontakcie z wodą, co wywołuje natychmiastową panikę i poczucie utraty.

Telefon, który wpadł do wody, staje się źródłem nie tylko frustracji, ale także pytań. Czy to już koniec dla naszego smartfona? Czy istnieje realna szansa na jego naprawę? Jeśli tak, to jakie są kroki do podjęcia, aby przywrócić urządzeniu pełną funkcjonalność? Zrozumienie, co zrobić, z zalanym telefonem, jest kluczowe dla minimalizacji szkód i zachowania nadziei na dalsze użytkowanie sprzętu. Bez wątpienia, ta sytuacja, jest wyjątkowo stresująca, ale z odpowiednią wiedzą i podejściem, istnieją realne możliwości przywrócenia urządzeniu drugiego życia.

Telefon wpadł do wody: co następnie? – szybka reakcja to klucz do sukcesu

W momencie, gdy nasz telefon wpada do wody, zwykle towarzyszy temu uczucie zaskoczenia i przerażenia. Pierwszą reakcją może być chwila paraliżu, jednak kluczowym elementem w takiej sytuacji jest szybka reakcja. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym większa szansa na ocalenie urządzenia i minimalizację skutków zalania. Warto zatem poznać podstawowe kroki, które powinno się podjąć natychmiast po tym, jak smartfon zostanie zalany. Oto kroki, dzięki którym poznasz odpowiedź na pytanie, co zrobić z zalanym telefonem?

  • Wyłącz urządzenie

To jedno z pierwszych i najważniejszych działań, jakie powinnyśmy podjąć w momencie, gdy nasz telefon staje się ofiarą zalania. Jeśli działa on po kontakcie z wodą, natychmiast go wyłączmy. Wyjęcie baterii jest zalecane, jeśli to możliwe, aby uniknąć przepływu prądu przez wilgotne elementy, co może zwiększyć ryzyko uszkodzeń.

  • Wyjmij baterię (jeśli to możliwe)

W przypadku, gdy Twój telefon ma wymienną baterię, warto ją od razu wyjąć. To pomoże zminimalizować ryzyko korozji i uszkodzeń związanych z mokrymi komponentami. Jeśli jednak model nie posiada wymiennej baterii, przejdź do kolejnych kroków.

  • Wysusz delikatnie urządzenie

Po wyłączeniu i ewentualnym wyjęciu baterii delikatnie osusz telefon. Możesz to zrobić za pomocą miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego. Ważne jest, aby unikać zbyt intensywnego wycierania, które mogłoby spowodować wnoszenie wody do wrażliwych obszarów urządzenia.

  • Nie susz suszarką ani innym źródłem ciepła

Choć może się wydawać, że suszenie telefonu suszarką lub innym źródłem ciepła jest skutecznym sposobem na usunięcie wilgoci, takie działanie może zaszkodzić komponentom elektronicznym. Wysoka temperatura może przyczynić się do dalszych uszkodzeń, dlatego lepiej unikać tego rodzaju eksperymentów.

  • Zostaw telefon do wyschnięcia

Po osuszeniu urządzenia najlepiej jest zostawić je w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Woda potrzebuje czasu, aby odparować z wnętrza telefonu. Choć może to zająć kilka dni, cierpliwość może przynieść pozytywne efekty.

Jeśli zastanawiasz się co zrobić, jak telefon wpadnie do wody, pamiętaj, że reakcja ma kluczowe znaczenie dla szansy na naprawę urządzenia. Działania podejmowane we wczesnych etapach mogą zadecydować o tym, czy smartfon zostanie uratowany, czy też zostaniemy zmuszeni do podjęcia dalszych kroków w celu naprawy lub zastąpienia go nowym urządzeniem.

Naprawa telefonu po zalaniu: koszty i możliwości

Zalany telefon to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu z nas. Współczesne smartfony są narażone na kontakt z wodą w różnych sytuacjach – deszcz, zalanie kubkiem czy wypadnięcie do toalety to tylko niektóre z potencjalnych scenariuszy. Kiedy jednak już do tego dojdzie, pojawia się pytanie: czy jest możliwa naprawa zalanego telefonu? I jeśli tak, to ile to może kosztować? W tym kontekście warto zrozumieć, że istnieje szereg możliwości, które pozwalają na odzyskanie funkcjonalności urządzenia, jednak koszty naprawy mogą być zróżnicowane.

W momencie, gdy telefon wpadnie do wody, pierwsza reakcja jest kluczowa. Szybkie wyjęcie urządzenia z wody oraz wyłączenie go może pomóc w zminimalizowaniu szkód. Warto wiedzieć, że woda może powodować zwarcia i korozję wewnątrz urządzenia, co może skutkować poważnymi uszkodzeniami. Dlatego niezwłoczne osuszenie i wyłączenie telefonu jest niezwykle istotne. Następnie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto podjąć wysiłek naprawy telefonu po zalaniu, czy może lepiej zainwestować w nowe urządzenie.

Decydując się na przywrócenie do życia dotychczasowego urządzenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, rodzaj zalania oraz czas reakcji są kluczowe dla szans na skuteczną naprawę. Jeśli był on narażony na słodką wodę, szanse na sukces mogą być większe niż w przypadku słonej wody czy płynów zawierających substancje chemiczne. Ponadto, im szybciej podejmiemy działania w celu naprawy zalanego telefonu, tym większa szansa na uniknięcie trwałych uszkodzeń. Koszty natomiast mogą być zróżnicowane i zależą od kilku czynników. Model urządzenia, rodzaj uszkodzeń, konieczność wymiany podzespołów oraz wybór miejsca naprawy – wszystko to wpływa na ostateczny koszt. Wybór autoryzowanego serwisu producenta może wiązać się z pewnymi korzyściami, ale może być również droższy niż inne opcje. Niezależne serwisy elektroniczne oferują konkurencyjne ceny, ale warto zwrócić uwagę na ich reputację i doświadczenie.

W przypadku naprawy telefonu po zalaniu ceny mogą obejmować różne elementy, takie jak diagnoza, czyszczenie, wymiana uszkodzonych komponentów czy naprawa ewentualnych zwarć.

Profesjonalna naprawa telefonu po zalaniu

Dlatego jeśli Twój iPhone miał kontakt z wodą i szukasz serwisu, który może uratować Twoje urządzenie, to dobrze trafiłeś. Nasz serwis Apple iPhone z siedzibą w Szczecinie to miejsce, gdzie Twoje zmartwienia zostaną rozwiane, a Twój telefon po zalaniu wróci do pełnej funkcjonalności. Nasza ekipa doświadczonych specjalistów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest telefon dla każdego z nas. Dlatego podchodzimy do każdego przypadku zalania z najwyższą uwagą i precyzją. Nasza siedziba w Szczecinie to miejsce, gdzie skorzystasz z usług profesjonalistów, którzy znają się na naprawie urządzeń Apple i doskonale zdają sobie sprawę z delikatności oraz złożoności komponentów. Proces naprawy iPhone’a opiera się na dwóch kluczowych filarach: szybkości i dokładności. Po dostarczeniu urządzenia do naszego punktu eksperci natychmiast przystępują do diagnozy szkód, aby określić zakres naprawy. Współpracując z nami, masz pewność, że Twój smartfon zostanie poddany kompleksowej analizie, dzięki której ustalimy, które komponenty wymagają naprawy lub ewentualnej wymiany. Jeśli zastanawiasz się, czy da się naprawić zalany telefon, udaj się do naszego punktu i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

5/5 - (153)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *