Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Zalany iPhone? Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

0

Zalany iPhone? Naprawa telefonu po zalaniu nie jest procesem łatwym i szybkim do przeprowadzenia. Dlatego tak niewiele serwisów w naszym kraju oferuje profesjonalną obsługę i pomoc w zakresie naprawy zalanych telefonów komórkowych i smartfonów. W serwisie iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL dokonasz profesjonalnej naprawy zalanego telefonu z gwarancją i bez ryzyka nieprzewidzianych kosztów. Także wysyłkowo.

naprawa iphone po wizycie w ubikacji
Jeżeli Twój telefon wpadł do toalety, wiemy co zrobić, aby mógł działać bezawaryjnie przez długi czas. Nie zwlekaj! Nie susz go! Nie podgrzewaj na grzejniku czy przy pomocy suszarki. Tylko przyspieszy procesy gnilne i postępowanie korozji.

Zajmując się od niemal dekady naprawą urządzeń po kontakcie z cieczą, słyszeliśmy wiele nieprawdopodobnych historii opowiadających o tym, w jaki sposób doszło do zalania. Typowe są jednak zalania napojami, te wakacyjne po skokach do basenu oraz… podczas wizyty w toalecie.

Naprawa zalanego telefonu iphone z gwarancją
Gdy wizyta w toalecie się skomplikuje i Twój iPhone niechcący wpadnie do muszli klozetowej, musisz się liczyć z tym, że ciecz, w której się zanurzył najpewniej dostała się do jego wnętrza. Zalany iPhone można jednak bez problemu naprawić. Im szybciej znajdzie się w rękach specjalistów, tym większe są szanse, że uda się to zrobić szybko, tanio i bez utraty zapisanych danych w pamięci.

Niezależnie od tego czy Twój telefon wypadł Ci do wody podczas skoku ze spadochronem, zalał się podczas nurkowania z rekinami czy wpadł do wiadra podczas zwykłego mycia okien, serwis APPLEMOBILE.PL zajmie się Twoim urządzeniem i dokona próby jego naprawy w sposób rzetelny i pozbawiony ryzyka finansowego.

Na czym polega naprawa telefonu po zalaniu czyli ingerencji cieczy? 

To nie woda, a rozpuszczone w niej osady są tak groźne dla delikatnej elektroniki naszych smartfonów. Dlatego tak często słyszymy od naszych Klientów, że telefon po zalaniu jeszcze działał dzień, tydzień, a nawet miesiąc od tego przykrego incydentu, aż przestał 🙁

Woda przewodzi prąd, co w przypadku dostania się jej do elementów elektronicznych powoduje zwarcie i pracę urządzenia pod bardzo dużym obciążeniem. To z tego powodu zalany telefon o ile pracuje, to bardzo szybko wyładowuje baterię. To jednak nie jest największym problemem dla naszego sprzętu. Zwarcie szybko wyładuje baterię, a gdy w telefonie nie będzie prądu, to zwarcie samoczynnie ustanie. Tym samym kontakt elektroniki z cieczą przestaje być niebezpieczne dla telefonu dla płyty głównej, układów scalonych itd.

Dlatego tak ważne jest, aby zalanego telefonu, który się nie uruchamia nie podłączać do zasilania. Bo choć bateria potrafi się szybko rozładować do bezpiecznego dla urządzenia poziomu i nie powodować większych strat, to już prądu z podłączonej ładowarki do gniazdka w ścianie nie rozładuje. To z tego powodu zniszczenia w zalanym telefonie zwiększają się, często tak bardzo, że koszt naprawy urządzenia po zalaniu wzrasta lub sama naprawa nie jest możliwa.

Zalany telefon sam się nie naprawi. iPhone po zalaniu wymaga naprawy w serwisie.
Nie masz co liczyć, że woda sama wyparuje, a telefon po wyschnięciu będzie działał bez zarzutu. Nawet jeżeli się uruchomi, to praca pod dużym obciążeniem spowodowanym zwarciem, bardzo szybko doprowadzi do jego zniszczenia.

Gdy zdarzy Wam się zalać Wasz smartfon, jak najszybciej wyłączcie go, a jeżeli to możliwe odłączcie z niego baterię. W żadnym wypadku nie podłączajcie go do zasilania, tylko jak najszybciej udajcie się do punktu zajmującego się profesjonalną naprawą zalanych urządzeń. Tu zwykły osiedlowy serwis gsm niewiele pomoże.

Naprawa zalanego iPhone X w szczecinie
Pierwsze godziny od zalania telefonu bardzo często są kluczowe, jeżeli chodzi o koszty ewentualnej naprawy.

Naprawa urządzenia po zalaniu wiąże się nie tylko z koniecznością usunięcia osadów za pomocą specjalistycznej chemii oraz urządzeń płuczących wykorzystujących ultradźwięki, ale także często wymianę układów scalonych BGA oraz SMD.

Szerzej o procesie naprawy telefonu po zalaniu pisaliśmy w poniższych artykułach.

Co robić, gdy telefon wpadnie do wody?

Naprawa iPhone 7 po zalaniu z gwarancją Szczecin Serwis APPLE AppleMobile.pl

Naprawa Apple Szczecin po zalaniu. Telefon wpadł do wody? Wiemy co zrobić, aby mógł podziałać jeszcze przez długi czas!

iPhone po zalaniu naprawa w Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl – Zalany telefon, co robić?

Czy iPhone 12 Pro jest wodoszczelny?

Według producenta iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, 12 Mini oraz 12 są odporne na zachlapania, wodę oraz pył, zostały przetestowane w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych i uzyskały klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość 6 m do 30 minut). Stopień odporności na zachlapania, wodę oraz pył nie jest stały i może się obniżyć w efekcie normalnego zużycia. Nie należy ładować mokrego iPhone’a; podręcznik użytkownika zawiera instrukcje dotyczące czyszczenia i osuszania. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez ciecze. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że mimo włożenia dużo pracy nad uszczelnieniem telefonów serii 12, iPhony te nadal mają problemy z jej zachowaniem i niestety po zamoczeniu wyglądają jak na poniższej animacji…

Dlatego mimo zapewnień płynących z reklam z Apple, wodoszczelność telefonów iPhone powinieneś w dalszym ciągu traktować mocno umownie, a już na pewno nie zamaczać telefonu celowo w żadnej cieczy. W naszym serwisie naprawialiśmy już dziesiątki zalanych model 12, 12 Pro, 12 mini, a także 12 Pro Max. W większości z nich wprowadzone uszczelnienia zmniejszyły obfitość ingerencji cieczy, dzięki czemu naprawa okazywała się uzasadniona ekonomicznie.

Naprawa zalanego iPhone 12 Szczecin | Serwis telefonów po zalaniu APPLEMOBILE.PL

Były jednak przypadku, w których naprawa zalanego iPhone’a 12 była równoznaczna z wymiana telefonu na nowy, co jest już kosztowne. Dlatego mając zalany iPhone 12, pamiętaj aby działać jak najszybciej i dostarczyć go do wyspecjalizowanego serwisu zajmującego się naprawą zalanych telefonów iPhone.

Zalany iPhone 12 to dla nas żadna nowość. Dlatego jeżeli masz zalany iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini lub iPhone 12 Pro Max po zalaniu, skorzystaj z naprawy po zalaniu w APPLEMOBILE!

Ile kosztuje naprawa telefonu iPhone po zalaniu? 

W serwisie APPLEMOBILE.PL koszt naprawy urządzenia (każdego, nie tylko iPhone!) po zalaniu wynosi 150zł brutto z VAT. Kwotę tę Klient płaci jednak tylko w przypadku POWODZENIA naprawy. Jeżeli naprawa zalanego urządzenia nie będzie możliwa bądź jej koszt z jakiegoś powodu wzrośnie, Klient może zupełnie bezkosztowo zrezygnować z usługi. Nie płaci wtedy także tych 150 złotych.

Takie podejście jest uczciwe i dodatkowo nas motywuje do pracy. Klient oddając nam swój uszkodzony sprzęt do naprawy nie ryzykuje dodatkowych strat, gdyby jednak naprawa się nie powiodła lub była za droga. Nam zależy, aby urządzenie naprawić, gdyż w przypadku niepowodzenia mimo nakładów pracy i poświęconego czasu nie zarobimy nic. Jasne i uczciwe zasady, to u nas podstawa.

Zalany telefon przynieś osobiście lub skorzystaj z oferty wysyłkowej

Już od wielu lat serwis APPLEMOBILE.PL oferuje możliwość skorzystania z usługi naprawy wysyłkowej door-to-door. Wystarczy wejść na naszą stronę https://applemobile.pl, przejść do działu SERWIS APPLE w głównym menu i odszukać przycisk Zgłoś naprawę wysyłkową.

Naprawiamy telefony zalane i po upadku z gwarancją

Następnie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy naprawę. Po złożeniu zlecenia pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który nawet tego samego dnia przyjedzie po urządzenie pod wskazany adres i dostarczy go nam. W ten sam sposób naprawione urządzenie trafi do Ciebie. Płatność odbędzie się przy odbiorze u kuriera lub na życzenie będzie możliwa płatność przelewem.

Mieszkańców Szczecina i okolic zapraszamy do naszego punktu na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84) w Szczecinie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 500 132 200

Gdzie naprawić iPhone po zalaniu w Szczecinie?

Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlaczach zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

Telefon: 500 132 200 lub 889 277 288

Czy naprawiany telefon po zalaniu będzie działał prawidłowo? 

Na naprawę urządzenia po zalaniu udzielamy 6 miesięcznej GWARANCJI. Każde urządzenia po naprawie jest wnikliwie testowane. Oczywiście nie bylibyśmy szczerzy mówiąc, że reklamacje się nie zdarzają. Podchodzimy do nich z dużą starannością i zaangażowaniem. Wystarczy poczytać opinie o naszej firmie i realizacji reklamacji w ramach gwarancji 🙂 Mamy się czym pochwalić 🙂

Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie. By jednak zabezpieczyć Klienta na wypadek wystąpienia usterek po serwisowych, nasz serwis udziela na naprawę aż 6 miesięcy gwarancji, aby w razie takich problemów z tej gwarancji móc skorzystać.

Oddając urządzenie do naprawy gwarancyjnej masz pewność, że ujawnione usterki zostaną usunięte w trybie pilnym, a w przypadku braku możliwości ich usunięcia serwis w całości zwróci pieniądze za naprawę. Jasne zasady to u nas podstawa. Wszystkie informacje dotyczące gwarancji oraz reklamacji opisane zostały w  Regulaminie.

Ile trwa naprawa urządzenia po zalaniu? 

Trudno przewidzieć, gdyż to wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Generalnie im telefon szybciej trafi do serwisu, tym postęp korozji będzie mniejszy. Im mniejszy będzie postęp korozji, tym szybciej uda się urządzenie doprowadzić do działania. Taki przewidywany czas operacyjny to między 5, a 9 dni roboczych.

 

Czy telefony wodoszczelne również ulegają zalaniu?

Owszem tak. Nie licząc wodoodpornego iPhone’a 7 / X / XS / Xs Max / Xr /11 Pro / 12 / 12 Pro / 12 Mini /12 Pro Max / 13 / 13 Pro / 13 Mini /13 Pro Max, które po zalaniu wielokrotnie trafiał do naszego serwisu, naprawiamy po zalaniu także produkty innych marek, w tym te reklamowane jako wodoszczelne i wodoodporne.

Naprawa iPhone X / XS / XS Max po zalaniu w serwis apple szczecin APPLEMOBILE.PL

Częstymi bywalcami naszego serwisu są telefony z serii Sony Xperia czy Samsung Galaxy, które choć informują w materiałach marketingowych, że można je moczyć, to w rzeczywistości producent nie gwarantuje, że woda się nie dostanie do ich wnętrza. Takie modele również naprawiamy po zalaniu.

Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Co robić, gdy telefon wpadnie do wody?

Serwis Apple iPhone Szczecin Naprawa telefon po zalaniu z gwarancją.

5/5 - (153 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.