Jak zdobyć dodatkowy rok gwarancji przy zakupie iPhone’a za DARMO?

Jak zdobyć dodatkowy rok gwarancji przy zakupie iPhone’a za DARMO?

Jak zdobyć dodatkowy rok gwarancji przy zakupie iPhone’a za DARMO?

0

Planujesz właśnie kupić nowego iPhone’a lub inny smartfon, tablet czy komputer? Jest sposób, aby zyskać dodatkowy rok gwarancji na nowe urządzenie i wydłużyć ją nawet do 4 lat. Wystarczy trochę sprytu, a wszystko jest w pełni legalne.

Użytkownicy urządzeń marki Apple dobrze wiedzą, że choć ten producent robi świetne urządzenia, to jeżeli chodzi o gwarancję, to wypada na tle konkurencji blado. Podstawowa gwarancja producenta na każdy sprzęt Apple to zaledwie 12 miesięcy i ani dnia dłużej. Sytuację Klientów giganta z Cupertino ratują jedynie przepisy konsumenckie, które nakładają obowiązek rękojmi, której muszą udzielić sprzedawcy. Oznacza to, że choć producent po 12 miesiącach umywa ręce, jeżeli chodzi o przysługujące nam prawa gwarancyjne, to już sprzedawca musi zapewnić nam wsparcie na wypadek ewentualnej awarii przez 2 lata od wydania rzeczy. Rękojmia nie dotyczy jednak zakupów „na firmę”. Jeżeli bierzecie fakturę, to tylko niektórzy sprzedawcy sprzętu Apple oferują dodatkowy rok ochrony po gwarancji producenta swoim Klientom. Jednym z takich sprzedawców jest iDream.

Apple Care, czyli dodatkowa płatna gwarancja Apple

Polacy mogą dodatkowo skorzystać z Apple Care, czyli wydłużenia gwarancji producenta z 12 do 36 miesięcy dla komputerów lub 24 dla pozostałych urządzeń. Jednak w naszym kraju program ten nie dotyczy telefonów, a jedynie tabletów i komputerów z jabłkiem na obudowie.

Plany Apple Care dla iPhone’a są dostępne w USA oraz niektórych krajach poza Stanami. Nie w Polsce. Natomiast nawet te plany Apple Care, które są dostępne dla polskich Klientów, są bardzo drogie. Ich ceny zaczynają się od kilkuset słotych!

Jak wydłużyć gwarancję na iPhone’a o dodatkowy rok za darmo?

Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy zapłacić za nowe urządzenie przy użyciu karty płatniczej Mastercard wydanej w ramach oferty fintechu o nazwie ZEN. ZEN to taka platforma, która pozwala w aplikacji na telefon szybko wymieniać waluty po bardzo atrakcyjnych kursach, aby dokonywać płatności kartą na przykład na wakacjach lub po prostu korzystając z zagranicznych, ale też polskich sklepów.

Na pewno słyszeliście o bardzo popularnej platformie Revolut. ZEN to taki Revolut tylko pozbawiony wielu jego wad, a przy tym oferujący wiele świetnych dodatków, jak chociażby właśnie Przedłużona gwarancja ZEN.

Jeżeli dokonasz zakupu sprzętu elektronicznego RTV lub AGD przy użyciu karty płatniczej Mastercard ZEN, uzyskasz dodatkowy rok gwarancji bez dodatkowych opłat. Warunek? Gwarancja producenta nie może być dłuższa niż 3 lata. Jeżeli kupisz jako konsument iPhone’a z 2-letnią ochroną, trzeci rok masz od ZEN gratis. Oczywiście gwarancję otrzymasz też na inne urządzenia, nie tylko te z jabłkiem na obudowie, ale również te z Androidem, ale także gdy kupisz nową lodówkę, pralkę czy telewizor.

Założenie ZEN w zasadzie polega jedynie na pobraniu aplikacji z AppStore

Aby stać się użytkownikiem ZEN, wystarczy z AppStore pobrać aplikację jak każdą inną grę czy program, co robisz przecież bardzo często. Następnie zakładamy konto w aplikacji, by po chwili móc dodać do naszego Apple Wallet wirtualną kartę Mastercard ZEN i móc płacić nią przy użyciu Apple Pay jak każdą inną kartą w telefonie, której używamy na co dzień.

Założenie konta ZEN jest bezpłatne przez 30 dni. Później w przypadku planu GOLD kosztuje 1 euro miesięcznie. Wydanie karty wirtualnej, którą mamy w naszym telefonie, jest bezpłatne. Podobnie jest w przypadku fizycznej karty, która może do nas przyjść do domu. Ona również jest darmowa. Przy okazji dodam, że bardzo ładna ;-).

W przypadku wspomnianego planu GOLD za 0.99 euro możemy skorzystać z darmowej wydłużonej gwarancji na każde kupione urządzenie RTV/AGD o wartości do 1500 euro. Jeżeli chcemy natomiast uzyskać gwarancję dla urządzeń droższych, na przykład na topowego Macbooka, wystarczy skorzystać z planu Platinum. On kosztuje 4.99 euro miesięcznie, tak więc bez tragedii. Wtedy gwarancję otrzymamy dla każdego urządzenia RTV/AGD do wartości aż 5 tysięcy euro!!!! Po zakupie urządzenia koniecznie wejdź w aplikację, wyświetl szczegóły transakcji i wystąp o przedłużoną gwarancję.

Jak skorzystać z dodatkowej gwarancji w ZEN?

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego oczywiście najlepiej, aby przez cały okres używania ulubionego urządzenia nie było żadnych awarii, a co za tym idzie, nie było konieczności korzystania z gwarancji.

Gdyby jednak po zakończeniu gwarancji producenta (nie dłuższej niż 3 lata), urządzenie zepsuło się, wystarczy w aplikacji ZEN wyświetlić szczegóły zakupu, wcisnąć Pomoc i wybrać Rozszerzona gwarancja.

ZEN warto mieć nie tylko dla gwarancji

Poza rachunkami w grubo ponad 20 walutach całego świata, dla Ciebie podstawowym rachunkiem będzie ten w złotówkach. Rachunek możesz doładować na całe mnóstwo sposobów — od BLIKA i Apple Pay po doładowanie bezpośrednio z Twojego banku korzystając z przelewu.

Mając doładowane środki w złotówkach, możecie płacić za codzienne zakupy za pomocą telefonu lub karty fizycznej, jeżeli jest wam w ogóle potrzebna i ją bezpłatnie zamówicie. ZEN ma ciekawy cashback, który przy codziennych zakupach pozwala zaoszczędzić do 15%. Może się więc zdarzyć, że kupując iPhone’a, dostaniecie nie tylko dodatkowy rok gwarancji, ale dzięki cashbackowi otrzymacie nawet 15% jego wartości z powrotem na konto ZEN do wykorzystania na dowolne zakupy. Aktualną listę partnerów znajdziecie pod linkiem:https://www.zen.com/pl/zenefits/instant-cashback

Artykuł powstał przy współpracy z ZEN.

Kod: APPLEMOBILEZEN

Uprawnia do dodatkowych 30 dni bezpłatnej subskrypcji.

Możecie też użyć tego LINKU 

Jak zdobyć dodatkowy rok gwarancji przy zakupie iPhone’a za DARMO?

5/5 - (52 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.