Są kable i jest iCable MONSTER ? Recenzja Monster iCable Lightening Connector Cable

Są kable i jest iCable MONSTER ? Recenzja Monster iCable Lightening Connector Cable

0

 

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 1

Marki MONSTER chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak, to ta, której obsesją są przewody we wszelkiego rodzaju sprzęcie audio. Po świetnych słuchawkach i stacjach głośnikowych, swoje wysokiej jakości kable wykorzystali przy produkcji przewodów Lightening dla produktów Apple. Owocem tych prac jest MONSTER iCable – najwyższej jakości solidny przewód do transmisji danych, jaki kiedykolwiek miałem w ręce.

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 2

Temat kabelków Lightening wydaje mi się, że w najbliższym czasie będzie pojawiać się dość regularnie, gdyż co raz więcej osób będzie doświadczała problemu braku certyfikatu kabli zamiennych. Problem ten dostrzegli także producenci akcesoriów, którzy widząc popyt, wprowadzają do ofert swoje przewody z odpowiednim certyfikatem kalifornijskiego giganta. Jednym z takich produktów jest iCable od marki MONSTER. Jest to chyba najbardziej solidny i najlepiej wykonany przewód do transmisji danych, jaki kiedykolwiek powstał.

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 3

W zestawie z przewodem nie ma żadnych dodatkowych akcesoriów i gadżetów. Kupujemy w zasadzie sam kabel opakowany w bardzo przyjemnie wyglądające pudełko. Przewody dostępne są w dwóch wersjach różniących się od siebie długością. Dostępne są 1 metrowe oraz 1.82 metrowe.

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 4

Producent chwali się, że przewód wykonany został z najwyższej jakości materiałów. Oczywiście nie podano dokładnie z jakich. Informacja o braku informacji to można powiedzieć znak rozpoznawczy tej firmy. Powszechnie wiadomo, że MONSTER jest znany z wysokiej jakości przewodów, o dużym przekroju i stosowaniu miedzi o najwyższym stopniu czystości. Nie wiem jaką miedź zastosowano w przypadku tego produktu, ale biorąc pod uwagę, że seria iCable to przewody o legendarnej już jakości, stosowane w profesjonalnych instalacjach audio, można być pewnym, że w tej izolacji nie ma byleczego.

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 8

Według producenta przewód oferuje wysokie transfery danych, ładowanie baterii urządzenia oraz współprace ze wszystkimi urządzeniami Apple wykorzystującymi interfejs Lightening teraz i w przyszłości. Biorąc ten przewód do ręki czuć jego solidność. Jest gruby, dość sztywny i posiada masywne wtyczki. Dzięki zastosowaniu płaszcza ochronnego Duraflex? zapewnia dużą elastyczność i odporność na zginanie. Płaska konstrukcja zapobiega jego plątaniu, co czasem potrafi doprowadzić do furii, jeżeli często nosimy przewód ze sobą w torbie. Znam to doświadczenia 😉

MONSTER iCable Lightening - recenzja w AppleMobile.pl 9

Jeżeli szukacie dobrego przewodu Lightening, którego już raczej nigdy nie będziecie musieli wymieniać na nowy z powodu wyeksploatowania, to produkt od MONSTERA zdecydowanie jest warty polecenia. Jego cena nie jest wygórowana. Za wersję 1.82 metrową trzeba zapłacić około 170 złotych, a za krótszą, metrową 99 złotych. Tanio? No tanio!

kup ten produkt

Zalety:

  • + Świetnie wykonany
  • + Dostępny w dwóch długościach
  • + Bardzo długi przewód 1.82 metra do specjalnych zastosowań
  • + Solidny, wytrzymały
  • + Odporny na plątanie i wyginanie
  • + Niewygórowana cena

 

Wady:

  • –       Dość masywny wtyk Lightening nie zawsze pozwala wpięcie do telefonu z założonym etui

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *