Rewolucyjny kabel Lightening 2w1 od CSOP
Rewolucyjny kabel Lightening 2w1 od CSOP

Rewolucyjny kabel Lightening 2w1 od CSOP

0

Kabel do transmisji danych i ładowania. Akcesorium tak proste, jak tylko być może. Czy w takim razie, czegoś tak trywialnego może dotyczyć rzeczywista rewolucja? Okazuje się, że tak. CSOP wprowadziło właśnie do sprzedaży przewód, który dzięki innowacyjnej wtyczce można wetknąć do tradycyjnego złącza microUSB, ale również do tego w sprzętach Apple. Jak to możliwe?

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-1 

Recenzja kabla USB najczęściej zamyka się u mnie w kilku krótkich zdaniach. Coś o jakości wykonania, coś o dopasowaniu i ewentualnych utrudnieniach, jak za gruba wtyczka, która może nie wejść do telefonu zabezpieczonego pokrowcem. Inaczej będzie w przypadku tego przewodu, gdyż jest to prawdziwa rewolucja.Kabel Lightening 2w1 od CSOP to produkt chiński.

Chińczycy już dawno temu pokazali, że przymiotnik „chiński” wcale nie oznacza kiepski. Dowodem na to jest chociażby chiński samochód elektryczny NIO EP9, który przyspiesza do setki w 2.7 sekundy, przekraczając 200 km/h w 7.1 sekundy, a jego prędkość maksymalna to bagatela 313 km/h przy zasięgu 427 kilometrów na pełnych akumulatorach. Kabelek oferowany jest w prostym przezroczystym opakowaniu.

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-2

Kosztuje niewiele, bo około 50 złotych. Nie posiada certyfikatu MFI, jednak z produktami Apple współpracuje bez najmniejszego problemu. Co więcej nie tylko z nimi i tu jest właśnie rewolucja.

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-14

Wtyczka, którą wsadzamy do złącza ładowania naszego smartfonu to zupełnie nowy projekt, który łączy w sobie 8 pinowy wtyk Apple Lightening z typowym microUSB. Bez rozpinania, rozkładania, przełączania. Niezależnie od tego czy posiadamy iPhone’a, czy jakiś telefon z Androidem, który wyposażono we wtyk microUSB, wsadzamy kabel i używamy. Proste? Proste i działa!

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-12

Przewód przy swojej ogromnej funkcjonalności (świetna sprawa do samochodu, jeżeli czasem ładujemy telefon, a czasem mamy podpięta na przykład tradycyjną nawigację czy system Coyote), przewód jest piękny i dobrze wykonany.

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-6

Wtyki są bardzo smukłe i zakończone obudową ze stopu aluminium.

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-3

Sam przewód pokryty został płaską, elastomerową izolacją. Solidną i stosunkowo sztywną, jednak nie na tyle, aby nie móc wygodnie wygiąć kabel do umocowania telefonu na przykład w uchwycie.

lightening-2w1-csop-recenzja-w-applemobile-pl-13

Akcesorium dostępne jest w dwóch kolorach – czarnym i białym. Znajdziecie je na https://sklep.csop.pl

AppleMobile.pl POLECA TEN PRODUKT

Rewolucyjny kabel Lightening 2w1 od CSOP

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • 2 standardy w 1 kablu
  • Solidny przewód
  • Smukłe wtyczki
  • Niska cena

Wady

  • Brak certyfikatu MFI
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Wykonanie
  • Funkcjonalnośc
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *