Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Recepta na stres prosto z App Store, czyli aplikacje na oczyszczenie myśli!
Recepta na stres prosto z App Store, czyli aplikacje na oczyszczenie myśli!

Recepta na stres prosto z App Store, czyli aplikacje na oczyszczenie myśli!

0

Niestety, ale coraz więcej się stresujemy. Powodów jest cała masa – zaczynając od pracy, przez szkołę, naukę, egzaminy, goniące nas terminy, a kończąc na nieporozumieniach rodzinnych i innych, nawet gorszych czynnikach. Cóż, choć aplikacje z App Store nie zastąpią Wam wizyty u specjalisty, mogą nieco pomóc oczyścić myśli. Zapraszam do lektury!

BreatheLUV

Oddech jest niezwykle ważny w życiu każdego z nas. Nie chodzi mi jednak o taki, na który nie zwracamy uwagi. Mówię o tym świadomym. Można nad nim panować i ćwiczyć go, aby w naprawdę trudnych sytuacjach zachować zdrowy rozsądek. BreatheLUV to moim zdaniem idealny odpowiednik aplikacji służącej do oddychania na Apple Watch. To równie prosty, śliczny i genialny program.

Jak jednak wiemy, nie każdego stać na taki gadżet. Warto więc zainstalować tę apkę, aby cieszyć się tym samym rezultatem. Uwierzcie mi, że wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, aby zauważyć efekty. W ustawieniach zmienicie kształt figury, która informuje Was o tym, kiedy brać wdech i wydech, ustawicie też rytm i włączycie tryb nocny. Jest tego naprawdę sporo. Ponadto apkę można połączyć ze Zdrowiem od Apple, aby monitorować swój progres. Na co więc czekacie? Dajcie BreatheLUV szansę i instalujcie je za darmo już teraz! Czeka na Was oczywiście w App Store.

Shine

Shine to taki dziennik, w którym opisujemy „jakość” swoich dni. Tutaj główną rolę ma społeczność, która z pewnością postawi Cię na nogi w trudnym dla Ciebie okresie życia. Uwierzcie mi, że to naprawdę fajni ludzie, z którymi warto wchodzić w interakcję. Zostajecie od razu uświadomieni, że nie jesteście w tym sami. Takich jak Wy jest wielu, ale trzeba go zwalczyć – nie można być w tym biernym. Odpowiedzcie na kilka pytań, a aplikacja dostosuje się do Waszych potrzeb.

Korzystajcie z notatek audio, bo są po prostu niesamowite. Potrafią zrelaksować, a moim zdaniem naprawdę warto podczas nich poddać się medytacji. Jeżeli jeszcze tego nie próbowaliście, to szczerze Wam to polecam! Spokój ducha to coś bardzo ważnego w życiu każdego z nas. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przejrzysty, wszystko wygląda ślicznie i nie mam jej niczego do zarzucenia, choć bardzo chciałbym, aby darmowych treści było po prostu więcej. Dostępne jest tutaj premium, pamiętajcie jednak, że Shine dostępne jest w stu procentach za darmo w App Store.

Stoic

To kolejna aplikacja w stylu pamiętnika, jednak różni ją wiele względem swojego poprzednika. Tak, tutaj również zapisujemy swoje odczucia względem wybranego dnia, jednak uważam, że Stoic pozwala na lepsze monitorowanie statystyk. Dodatkowo możemy przeglądać też cytaty słynnych filozofów, dzięki czemu nasza motywacja naprawdę może przezwyciężyć stres, który jest niechcianym gwoździem dzisiejszego odcinka „aplikacji tygodnia”. Cóż, ten notatnik jest otwarty dla Was przez cały czas i tylko czeka, abyście coś do niego wpisali.

Lubię też pooddychać ze Stoic. Ten minimalistyczy i prosty design naprawdę jest w moim guście! Choć przyznam się bez bicia, że w tej kwestii wolę pierwszą apkę, jaką jest BreatheLUV. Warto skorzystać z okresu próbnego wersji premium, który być może zachęci Was do jego zakupu. Pamiętajcie, żeby robić to jednak tylko wtedy, gdy z aplikacji będziecie korzystać naprawdę często i chętnie. Stoic jest jednak darmową aplikacją, którą tak samo jak wszystkie inne z tego zestawienia znajdziecie w App Store.

Co sądzicie o dzisiejszym zestawieniu? Czekam na Wasze komentarze. Do zobaczenia już niedługo, pa!

Recepta na stres prosto z App Store, czyli aplikacje na oczyszczenie myśli!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/