Recenzja INCASE Icon Sleeve, etui dla komputera Apple Macbook Pro 16″

Recenzja INCASE Icon Sleeve, etui dla komputera Apple Macbook Pro 16″

Recenzja INCASE Icon Sleeve, etui dla komputera Apple Macbook Pro 16″

0

Dla wielu użytkowników założenie etui na komputer Apple jest po prostu nieakceptowalne. Nawet jeżeli jest to tak dobrze wyglądające etui jak Incase Textured Hardshell in Woolenex. Jednak oczywiście rozumiem, że nie każdy chce zasłaniać tak ładnie wykonany komputer jak ten od Apple. Dlatego marka INCASE stworzyła dla nich coś, co pozwala pogodzić wysoki poziom ochrony w czasie przenoszenia z niezasłanianiem wyglądu komputera podczas pracy – INCASE Icon Sleeve, specjalnie wzmacniane etui, które może posłużyć także jako wygodna podstawka.

Od czasu recenzji Incase Textured Hardshell in Woolenex, jest to moje podstawowe ulubione etui na komputer, które używam. Tekstura Woolenex tak bardzo przypadła mi do gustu, że pomimo otrzymania kilku innych etui o podobnej konstrukcji, wciąż jestem wierny temu modelowi.

Natomiast Incase Icon Sleeve to nie jest etui ochronne, które nosimy na komputerze chroniąc go przez cały czas, nie zależnie czy go przechowujemy, przenosimy czy używamy. To bardziej etui do transportu, które pozwala bardzo bezpiecznie przewozić komputer, a w chwili, gdy potrzebujemy popracować, wyjąć go i cieszyć jego pięknem.

Za wysoki poziom ochrony komputera na wypadek upadku czy uderzenia odpowiada tutaj specjalnie wzmacniana krawędź pokrowca TensaerLite.

Krawędź jest dość masywna i sztywna. Sprawia wrażenie solidnej i jak zapewnia producent, bardzo dobrze pochłania wstrząsy i uderzenia, rozpraszają je na całą konstrukcję.

Dodatkowo futerał został obłożony moją ulubioną tkaniną Woolenex. O tym czy jest Woolenex wspomniałem przy okazji recenzji, do której link znajdziecie na początku wpisu.

Tu powiem tylko, że to specjalna konstrukcja tkaniny z dwóch rodzajów poliestru 300D oraz 600D. Swoje własności ochronne zawdzięcza zastosowanemu nylonowi balistycznemu. Dzięki temu jest to materiał odporny na ciecz, tarcie, gnicie i środki chemiczne.

Wnętrze etui wyłożono sztucznym, niezwykle przyjemnym w dotyku, mięciutkim futrem, który zapewni dobre warunki podczas transportu komputera i nie przyczyni się do powstawania jakichkolwiek mikrorysek.

Etui nie posiada widocznego zapięcia, a solidny magnes, który dba o to, aby umieszczony w pokrowcu komputer przypadkowo nie wysunął się i nie wypad.

Jak to wygląda w praktyce? 

Etui w dotyku sprawia wrażenie naprawdę wysoko jakościowego i bardzo dobrze wykonanego. Wszystko jest takie porządne, dobrze zmocowane i sztywne, ale przy tym wygodne w użytkowaniu. Pokrowiec jest bardzo duży, bo jest dedykowany do komputera z ekranem o przekątnej 16 cali. Kiedy do tej wielkości dodamy jeszcze ochronną krawędź, to naprawdę gabaryty robią wrażenie.

Tym bardziej dużym plusem jest smukłość konstrukcji, którą zawdzięcza ten produkt użytym materiałom. Gwarantują one wysokiej jakości ochronę.

Niestety, ale gdy wsadziłem komputer z moim etui Woolenex, to nie udało mi się domknąć klapki magnetycznej.

Odpowiada więc możliwość korzystania z etui ochronnego i dodatkowo tego. Producent przewidział w nim możliwość przechowywania komputera wyłącznie, gdy nie mamy na nim założonej żadnej dodatkowej obudowy.

Kiedy zdjąłem pokrywy etui i wsadziłem komputer do tego futerału, wszystko już pasowało idealnie, a klapka magnetyczna zamknęła się samoczynnie.

Wsadzanie i wyciąganie komputera nie stanowi problemu.

Etui robi piorunujące wrażenie estetyczne. Wygląda po prostu świetnie, a głębia koloru zastosowanej tkaniny po prostu nie może się nie podobać. Jeżeli nie wyobrażacie sobie zasłaniania komputera zakładanym na obudowę etui na stałe, a przy tym zależy Wam na wysokim poziomie ochrony komputera podczas transportu, te etui może spełnić Wasze oczekiwania.

Etui do recenzji wypożyczył sklep TopBuy.eu

Recenzja INCASE Icon Sleeve, etui dla komputera Apple Macbook Pro 16″

5/5 - (2 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *