Recenzja etui Incase Hardshell Case – czyli jak pogodzić genialny wygląd nowego Macbooka Pro 16” z wysokim poziomem ochrony

Recenzja etui Incase Hardshell Case – czyli jak pogodzić genialny wygląd nowego Macbooka Pro 16” z wysokim poziomem ochrony

0

Recenzja etui Incase Hardshell Case – czyli jak pogodzić genialny wygląd nowego Macbooka Pro 16” z wysokim poziomem ochrony

0

Jeżeli zależy Ci na solidnym etui ochronnym dla Macbooka Pro 16” wykonanym z wysokoodpornego poliwęglanu Makrolon od firmy Bayern, a przy tym nie chcesz zakrywać widoku komputera, ciesząc się pięknem aluminiowej obudowy i połyskującego logo Apple, powinna zainteresować Cię obudowa Incase Hardshell Case.

Etui na komputer? Trzeba przyznać, że to swego rodzaju ewenement w przypadku komputerów. Bo czy widzieliście etui na laptop Samsunga, Della czy HP u swoich znajomych? Ja przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem. Natomiast komputery Apple zabezpieczają wszyscy Ci, dla których jest to sprzęt rzeczywiście mobilny, często zabierany ze sobą do pracy, na uczelnie czy po prostu w „teren”.

Wydawałoby się, że aluminiowa obudowa jest na tyle solidna, że nie ma sensu jej zabezpieczać. Problem polega na tym, że choć aluminiom jest zdecydowanie solidniejsze od plastiku z jakim najczęściej mamy do czynienia w przypadku laptopów u konkurencji, to niestety już sama powierzchnia aluminiowej obudowy Macbooka rysuje się z równie dużym zawzięciem co plastiki Samsunga czy HP. I wygląda to po prostu słabo.

Nic więc dziwnego, że Klienci Apple wydający często wielokrotnie więcej za komputer, niż Ci wybierający produkty konkurencji i to mimo zbliżonej konfiguracji, decydują się zabezpieczać swój komputer dodatkowymi elementami ochronnymi.

Incase Hardshell Case to przedstawiciel serii Hardshell Case, która już gościła na APPLEMOBILE.PL w recenzji Incase Textured Hardshell in Woolenex dla Macbook Pro 16”. Tamten model był jednak dodatkowo obszyty specjalną tkaniną Woolenex, co też powoduje całkowite przykrycie wyglądu komputera, który po założeniu na niego takiego etui w zasadzie trudno rozpoznać od jakiego producenta pochodzi.

W przypadku Incase Hardshell Case mamy do czynienia z etui niemal w pełni transparentnym. Pisząc niemal, mam na myśli zupełnie przezroczyste, ale jednak z ciekawa fakturą, sprawiającą, że po założeniu go na komputer nie wygląda on tanio jak w jakimś celafonie, ale jednak oryginalnie.

Konstrukcyjnie model tego etui nie różni się niczym od tego z tkaniną Woolenex, który ostatnio testowałem. Jeżeli mamcie ochotę poczytać o konstrukcji, to polecam zajrzenie do tamtej recenzji, która jest zdecydowanie bardziej szczegółowa.

Recenzja etui Incase Textured Hardshell in Woolenex dla Macbook Pro 16”

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami etui jest to, że ten model podlega w 100 procentach recyklingowi. W czasach tak dużej świadomości dotyczącej dbania o środowisko, to właśnie ta cecha może mieć kluczowe znacznie podczas wyboru.

Etui wykonano z poliwęglanu Makrolon®, tego samego co w przypadku wersji Woolenex, produkowanego przez Niemców w fabryce Bayern®. Dla przypomnienia, to tworzywo sztuczne jest nawet 300 razy trwalsze niż standardowy poliwęglan. Tak, nawet 300 razy! Sami rozumiecie, że nie jest to kolejne jakieś tam plastikowe etui. To jest najwyższa póła.

Samo etui jak wspominałem nie powoduje efektu celafonu. Jest delikatnie matowe z wyraźnymi punkcikami, które tworzą oryginalny wygląd komputera. To sprawia, że po założeniu etui wciąż widać kolor aluminiowej obudowy, logo producenta, ale przy tym widać, że założone jest solidne etui, które tylko podkręca wygląd jako całość.

Producent zadbał nie tylko o kwestia wyglądu komputera, ale także o aspekty praktyczne. I tak dla zapewnienia stabilnej pracy na blacie zastosowano tu solidne, antypoślizgowe stopki.

Aby zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, w obu bocznych krawędziach znalazło się miejsca na kratownicę pozwalającą na odprowadzanie ciepła z wnętrza obudowy.

Obudowa nie nachodzi również na kratkę wentylacyjna znajdująca się tuż pod ekranem od strony podstawy komputera. To z niej czuć najwięcej gorącego powietrza. Widać, że Incase projektując to etui bardzo dobrze poznał komputer Macbook Pro 16” i chciał wykonać naprawdę dobre etui, które będzie chroniło nie tylko na wypadek uderzenia czy zarysowania, ale także przed przegrzaniem. Brawo.

Etui do recenzji dostarczył sklep TopBuy.eu

Recenzja etui Incase Hardshell Case – czyli jak pogodzić genialny wygląd nowego Macbooka Pro 16” z wysokim poziomem ochrony

4.8/5 - (22 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *