Kolejne doniesienia na temat ceny iPhone’a 8

Kolejne doniesienia na temat ceny iPhone’a 8

0

Już kilka tygodni temu sieć obiegła mało optymistyczna informacja związana z szacowaną ceną jaką Apple prawdopodobnie zażyczy sobie za nadchodzący, flagowy model iPhone’a. Według wstępnych założeń kwota ta przekroczy 1000 dolarów amerykańskich, a więc w polskich warunkach za wyczekiwane urządzenie trzeba będzie ostatecznie (po przewalutowaniu, doliczeniu cła, opłat transportowych i marży sprzedawcy) zapłacić ponad 5000 zł.

Jeśli scenariusz ten się ziści w rzeczywistości, to będziemy mieli do czynienia z najdroższym w historii firmy Apple smartfonem jej produkcji. Nie ma się chyba co łudzić, że będzie taniej, biorąc również pod uwagę zapowiadaną innowacyjność smartfona oraz zaimplementowaną w niego drogą technologię. Firma Goldman Sachs przeprowadziła dochodzenie, którego rezultat potwierdza powyższe.

Wspomniane 1000 dolarów ma kosztować najtańsza wersja iPhone’a 8 z pamięcią 128 GB na dane użytkownika. O 99 dolarów droższy będzie model z dyskiem 256 GB, zatem w Polsce zapłacimy za niego blisko 5500 zł. Za wysoką ceną urządzenia przemawia również koszt jednostkowy produkcji poszczególnych podzespołów. Wyświetlacz OLED o rozmiarze 5,8 cala, czyli jedna z cech rozpoznawczych nowego modelu iPhone’a będzie w produkcji droższa o 35 dolarów od ekranu iPhone’a 7 Plus. Apple więcej wyda także na takie elementy jak szybsza pamięć NAND DRAM – prawdopodobnie jej koszt będzie wyższy od poprzedników o 16 – 29 dolarów. Do tego dochodzą wydatki związane z nowymi elementami jakie znajdą się na pokładzie smartfona. Należy do nich między innymi sensor 3D. Jego szacowana cena wynosi 20 dolarów.

W tym samym raporcie możemy przeczytać, że iPhone 8 zostanie pozbawiony przycisku Home, który zostane zintegrowany z wyświetlaczem. Dyskusyjnym wciąż pozostaje temat umiejscowienia czytnika linii papilarnych. Nie wiadomo póki co, czy podobnie jak wspomniany przycisk Home znajdzie się on pod szklaną powierzchnią ekranu, czy jak sugerują niektóre plotki w tylnej części obudowy, pod logo Apple.

Źródło: Telepolis

 

Kolejne doniesienia na temat ceny iPhone’a 8

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *