Ponownie o bezprzewodowym ładowaniu iPhone’a 8

Ponownie o bezprzewodowym ładowaniu iPhone’a 8

0

W sieci co rusz pojawiają się nowe, nieoficjalne informacje związane z iPhone’m 8, którego powinniśmy zobaczyć jesienią tego roku. Urządzenie budzi spore zainteresowanie mediów, bowiem ma być to produkt innowacyjny na kilku płaszczyznach. Prawdopodobnie zmieni się nie tylko wygląd smartfona ale także jego możliwości. Jedną z nich mam być wsparcie dla funkcji bezprzewodowego ładowania na odległość.

W internecie kilkakrotnie pojawiała się już informacja dotycząca takiego rozwiązania, które powstało na mocy współpracy firmy Energous z Apple. Przejęte jakiś czas temu przedsiębiorstwo specjalizuje się w technologii ładowania akumulatora bez użycia kabla i jest pomysłodawcą oraz twórcą rozwiązania o nazwie WattUp. Najnowsze doniesienia sugerują, iż trafi ono do nadchodzącego modelu iPhone’a, choć w wersji uproszczonej. Za działanie funkcji odpowiedzialny ma być układ DA4100 RF, którego dystrybucją ma zająć się firma Dialog Semiconductor.

Komponent jest rozmiarów 7 x 7 mm, a na jego pokładzie można znaleźć między innymi takie elementy jak SoC ARM Cortex-M0+, czy transmiter RF. Jak podaje do wiadomości firma Energous ładowanie urządzenia możliwe będzie z odległości nawet do 5,5 metra dzięki specjalnemu modułowi wyposażonemu w anteny. Testy układu mają rozpocząć się już wkrótce, a wśród klientów ma znajdować się również Apple.

Warto dodać, że nowy iPhone poza funkcją bezprzewodowego ładowania akumulatora zostanie prawdopodobnie wyposażony także w zaokrąglony po bokach ekran typu OLED z którym zostanie zintegrowany przycisk Home oraz czytnik linii papilarnych. Spekuluje się, że iPhone 8 będzie produktem przełomowym, godnym przypadającego w tym roku jubileuszu 10-ciu lat istnienia smartfona od Apple na rynku.

Źródło: AppleInsider

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *