Apple zatrudnia Steve’a Savoca

Apple zatrudnia Steve’a Savoca

0

Nazwisko wymienione w tytule tego wpisu zapewne niewiele mówi większości osób, choć jest ono ważne z punktu widzenia rozwoju usług strumieniowania muzyki w sieci. Steve Savoca przez ostatnie pięć lat związany był ściśle ze szwedzkim serwisem Spotify, czyli głównym konkurentem Apple w odniesieniu do usługi Apple Music. Od stycznia tego roku jednak były szef działu relacji Spotify z wytwórniami muzycznymi pracuje dla Apple.

W kalifornijskiej firmie zajmuje dokładnie takie samo stanowisko, a więc do jego obowiązków należy nawiązywanie współpracy z producentami muzycznymi i dbanie o relacje z branżą muzyczną. Będzie on jednak kładł nacisk na współpracę z niezależnymi, mniejszymi wytwórniami z zagranicy.

Jego nadrzędnym zadaniem w Apple jest podniesienie statusu usługi Apple Music i zwiększenie jej konkurencyjności względem rynkowych rywali. Mają to umożliwić umowy na wyłączność, które zapewnią Apple Music oferowanie unikalnych treści. Pisząc jaśniej wytwórnie będą udostępniać albumy artystów tylko w jednym serwisie strumieniowania muzyki, czyli w tym przypadku Apple Music.

Źródło: BusinessInsider

 

Apple zatrudnia Steve’a Savoca

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *