Tim Cook o Apple TV

Tim Cook o Apple TV

0

W miniony wtorek po konferencji dotyczącej wyników finansowych, a podczas spotkania z inwestorami Apple zdradziło kilka szczegółów odnośnie niektórych produktów. Jednym z nich była przyszłość Apple TV w temacie której wypowiedział się Tim Cook oraz pracujący nad rozwojem jabłkowej przystawki i usług multimedialnych Eddy Cue.

Obaj panowie przyznali, iż wiążą z Apple TV sporo nadziei i pracują nad uatrakcyjnieniem tego produktu. Oczywiście na tę chwilę nie wiadomo, czy chodzi o prace nad usługą oferującą materiały wideo na żądanie, czy soft tvOS, który w niedalekiej przyszłości być może zyska nowe funkcje. Sporo plotek jednak sugeruje, iż kalifornijska firma ma zamiar wprowadzić do serwisu Apple Music programy rozrywkowe, filmy i seriale własnej produkcji i co ciekawe jeszcze do końca tego roku. W pierwszej kolejności na łamach serwisu ukaże się program „Carpool Karaoke” w nieco zmienionej formule. Apple ma także pracować nad własnym, odcinkowym dokumentem „Planet of the Apps” , który poruszać się będzie w tematyce tworzenia i dystrybucji oprogramowania w ekosystemie Apple.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele spekulacji w zakresie usługi Apple Music. Wszystkie plotki jednak posiadają jeden wspólny mianownik, którym jest stworzenie z serwisu muzycznego usługi na miarę współczesnej popkultury. Apple ma zamiar agresywniej konkurować z głównym rywalem na rynku serwisów muzycznych w sieci, czyli Spotify wprowadzając do oferty muzycznej również treści wideo w ramach jednego abonamentu. Mocno kibicuję takiemu rozwojowi sytuacji i liczę na to, że już wkrótce do mojej listy ulubionych serwisów wideo obok Netflix’a będę mógł również dopisać Apple Music, choć zapewne ta ostatnia nazwa zmieni się w kontekście znajdujących się w niej treści.

Źródło: 9To5Mac

 

Tim Cook o Apple TV

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *