Szef Amazon Fire TV w Apple

Szef Amazon Fire TV w Apple

0

Coraz częściej mówi się o Apple w kontekście usługi strumieniowania materiałów wideo. Kalifornijska firma zgodnie z treścią plotek ma w tym roku zaprezentować w ramach Apple Music ofertę składającą się z programów rozrywkowych , seriali, a nawet filmów. W ten sposób chce powalczyć o klienta z serwisem Spotify i choć trochę zbliżyć się do takich tworów jak Netflix, czy Amazon Prime Video.

Nowa usługa mogłaby również uatrakcyjnić jabłkową przystawkę telewizyjną, której sprzedaż sukcesywnie spada. Timothy D. Twerdahl, to nowa osoba w zespole Apple, która odpowiedzialna będzie za rozwój Apple TV oraz negocjacje z dostawcami treści. Nie jest to jednak człowiek przypadkowy, bowiem wcześniej zatrudniony był w firmie Amazon jako szef działu odpowiedzialnego za rozwój Amazon Fire tV. Co ciekawe jego przeszłość związana jest również z serwisami Netflix, czy Roku, gdzie zajmował kierownicze stanowiska.

Prawdopodobnie głównym zadaniem Twerdahl’a będzie nakłonienie dostawców treści, by udostępniali oni swoje treści w ramach ekosystemu Apple. Będzie on bezpośrednio podlegać Gregowi Joswiakowi.

Źródło: Bloomberg

 

Szef Amazon Fire TV w Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *