Apple pracuje jednak nad swoim monitorem?

Apple pracuje jednak nad swoim monitorem?

0

Po ostatniej konferencji w październiku zeszłego roku kiedy to zostały zaprezentowane nowe modele MacBooka Pro prysła bańka dotycząca plotek, zgodnie z treścią których Apple miało wprowadzić do sprzedaży nową odsłonę swojego monitora zewnętrznego. Mimo wielu spekulacji oraz związanych z nimi oczekiwań kalifornijska firma nie zaprezentowała na konferencji wyczekiwanego, szczególnie przez grafików, produktu. Co więcej pojawił się monitor marki LG, który powstał co prawda we współpracy z Apple ale produktem giganta z Cupertino nie jest.

Oliwy do ognia dolał komentarz redaktora serwisu The Verge. Tekst opublikowany w serwisie społecznościowym Twitter sugerował, iż Apple wycofuje się z produkcji monitorów zewnętrznych. Za sprawą jednak nowych raportów temat powraca i wnosi trochę optymizmu.

Zdaniem dewelopera Thomasa Verschorena Apple wstrzymuje się z premierą własnego monitora, bowiem pracuje nad produktem z wyświetlaczem typu True Tone o rozdzielczości 5k. W 2016 roku urządzenie nie było jeszcze gotowe ale pojawi się w nadchodzących miesiącach. Co więcej w podobny wyświetlacz może zostać wkrótce wyposażony nowy model komputera iMac.

Warto przypomnieć, że True Tone to funkcja, która automatycznie dostosowuje balans bieli wyświetlacza do zastanego otoczenia. Efekt końcowy ma dać użytkownikowi wrażenie jeszcze bardziej naturalnych barw.

Źródło: Thomas Verschoren

 

Apple pracuje jednak nad swoim monitorem?

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *