MacBook Pro z dodatkowym procesorem ARM

MacBook Pro z dodatkowym procesorem ARM

0

Nie dalej jak wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski o pracach jakie Apple uskutecznia w związku z wprowadzeniem do swoich laptopów modułu siecim komórkowej. Rzekomo takie rozwiązanie ujrzymy jeszcze w tym roku. Kolejny raport sugeruje zaś implementację autorskiego chipa do modelu Pro, choć ma on pełnić dodatkową rolę w duecie z rozwiązaniem od Intela.

Tematyka układu ARM nie jest nowa. Od paru lat spekuluje się, iż Apple pracuje nad własnym procesorem, który miałby w przyszłości napędzać komputery firmy. Jak donosi agencja informacyjna Bloomberg całkiem prawdopodobne, że jabłkowa technologia roboczo nazwana T830 znajdzie zastosowanie jeszcze w tym roku w MacBookach Pro. Chip ARM jednak miałby być dodatkowym układem, który funkcjonowałby pomocniczo obok rozwiązania Intela. Odpowiedzialny byłby za realizację zadań nie wymagających dużego poboru energii takich jak zarządzanie aplikacjami działającymi w tle.

Co ciekawe układ ten przypominałby konstrukcją rozwiązanie jakie już istnieje w ofercie Apple. Mowa o procesorze T1, który odpowiedzialny jest za działanie panelu Touch Bar w nowych MacBookach Pro. Nowy układ ma wspierać także funkcję Power Nap umożliwiającą pracę niektórych opcji systemowych, takich jak aktualizowanie powiadomień, skrzynki odbiorczej mail, czy kontaktów podczas uśpienia komputera. Zastosowanie dwóch procesorów w jednym komputerze i podział zadań systemowych pomiędzy nimi może znacznie poprawić czas pracy na baterii.

Agencja Bloomberg zaznacza jednocześnie, że Apple nie zamierza rezygnować z procesorów Intela, a przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Źródło: Bloomberg

 

MacBook Pro z dodatkowym procesorem ARM

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *