Apple Pay już niebawem na Tajwanie

Apple Pay już niebawem na Tajwanie

0

Z pewnością większa część użytkowników ekosystemu Apple nie może się już doczekać premiery jabłkowej usługi finansowej w kraju nad Wisłą. Niestety wbrew ostatnim plotkom na Apple Pay przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać i to pomimo faktu, że konkurencyjne Android Pay zaczyna się zadomawiać w Polsce na dobre. Tymczasem usługa od Apple migruje do kolejnych krajów.

Już niedługo będą mogli z niej skorzystać mieszkańcy Tajwanu, bowiem zgodnie z zapowiedzią Apple zostanie ona uruchomiona właśnie w tym rejonie. W pierwszej kolejności wsparcie dostanie siedem azjatyckich banków wśród których znalazły się: Cathay United Bank, CTBC Bank, E. Sun Commercial Bank, Standard Chartered Bank, Taipei Fubon Commercial Bank, Taishin International Bank oraz Union Bank of Taiwan.

Warto przypomnieć, że Tajwan będzie trzynastym państwem, w którym będzie można oficjalnie dokonywać płatności za pomocą iPhone’a, czy Apple Watch’a. Obecnie na liście tych państw znaleźć można Australię, Kanadę, Chiny, Hongkong, Francję, Japonię., Nową Zelandię, Rosję, Hiszpanię, Szwajcarię, Wielką Brytanię oraz Stany Zjednoczone. Dokładny termin wprowadzenia Apple Pay w Tajwanie nie jest znany ale powinno to nastąpić na przełomie najbliższych tygodni. Wkrótce potem usługa ma także trafić do Niemiec.

Źródło: AppleInsider

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *