Szykują się spore zmiany w asystencie głosowym Siri

Szykują się spore zmiany w asystencie głosowym Siri

0

W tym roku przy okazji prezentacji nowych wersji jabłkowego oprogramowania Apple pochwali się nowymi możliwościami asystenta głosowego Siri, które finalnie do użytku trafią jesienią. Siri po raz pierwszy od 2011 roku, czyli od premiery asystenta ma doczekać się znaczących zmian w funkcjonowaniu.

Jak informuje serwis DigiTimes kalifornijska firma postawi w tym roku na rozwój swojego asystenta głosowego oddając do użytku nowe jego funkcje. Póki co nie wiadomo jak bardzo zmieni się Siri w porównaniu z obecną wersją, choć jak wiadomo prace nad usługą i jej rozwojem trwają w najlepsze od kilku lat.

Warto również przypomnieć, że w sierpniu zeszłego roku Apple przejęło firmę Turi, która specjalizuje się w dziedzinie sztucznej inteligencji i prowadzi zakrojone na szeroką skalę badania w zakresie uczenia maszynowego. Być może rezultaty tego przejęcia będzie widać juz niedługo. Nowa Siri ma pojawić się w użytku wraz z premierą nowych odsłon iPhone’a, czyli we wrześniu tego roku.

Niestety próżno w opublikowanym raporcie szukać informacji o wsparciu Siri dla kolejnych języków, w tym polskiego. Trzeba jednak mieć nadzieję, że jeszcze w tym roku porozmawiamy z asystentem w rodzimym języku.

Źródło: DigiTimes

 

Szykują się spore zmiany w asystencie głosowym Siri

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *