Kolejne donosy na temat głośnika od Apple

Kolejne donosy na temat głośnika od Apple

0

Tematyka inteligentnego głośnika od Apple na wzór Amazon Echo, czy Google Home nabiera rozpędu. W sieci niejednokrotnie pojawiały się już wzmianki o tym, iż firma z Kalifornii prowadzi prace nad takim akcesorium, a ostatnio nawet sugerowano, że całość przedsięwzięcia dobiega końca.

Niektóre z opublikowanych raportów szacowały, iż inteligentny głośnik o konstrukcji przypominającej komputery Mac Pro zostanie zaprezentowany 5 czerwca podczas WWDC 2017. Okazuje się, że wiele może na to wskazywać. W wywiadzie udzielonym przez Phil’a Schiller’a dla serwisu Gadgets360 padły pewne, ciekawe informacje odnośnie głośnika wspierającego asystenta głosowego Siri.

Szef marketingu firmy Apple zaznaczył, że ekran dotykowy jest póki co najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na obsługę Siri i przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. Obsługa głosowa w postaci komend to jedno ale do pełni funkcjonalności nadal niezbędny jest wyświetlacz. Przykładem może być choćby systemowa opcja nawigowania do punktu docelowego. Użytkownik pewniej czuje się w terenie jeśli obok wskazówek głosowych widzi też trasę wraz z drogowskazami na mapie. Niemal od razu pojawiły się plotki, iż wspomniany głośnik zostanie wyposażony w ekran, bo ciężko uwierzyć, że będąc konkurencją dla Amazon Echo, czy Google Home nie będzie wspierać Siri.

Wiele raportów sugeruje, że gadżet ma pracować pod kontrolą uproszczonej wersji systemu iOS. Pozwoli na bezprzewodowe połączenie z jabłkowymi urządzeniami takimi jak iPhone, iPad, czy MacBook. Wizualnie ma przypominać komputery Mac Pro, a całą boczną część obudowy wypełniać ma maskownica głośników. W górnej partii urządzenia znajdą się przyciski umożliwiające sterowanie. Na weryfikację tych informacji jednak będziemy musieli poczekać do początku czerwca.

Źródło: Gadgets360

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *