Na WWDC 2017 pojawi się także nowy sprzęt

Na WWDC 2017 pojawi się także nowy sprzęt

0

Jak co roku podczas konferencji WWDC, czyli imprezie dedykowanej deweloperom Apple zaprezentuje swoje nowe wersje systemów operacyjnych. Za niespełna miesiąc jabłkowy soft nie będzie jednak głównym bohaterem wystąpienia, bowiem jak sugeruje najnowszy raport pojawi się na nim również nowy sprzęt.

Nota skierowana do inwestorów przez analityka Ming Chi Kuo jest pełna optymizmu i zdecydowanie podgrzewa atmosferę wyczekiwania na dzień 5 czerwca, czyli datę rozpoczęcia WWDC. To właśnie wówczas zdaniem analityka firma Apple zaprezentuje nie tylko system iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 oraz watchOS 4 ale również głośnik bezprzewodowy ze wsparciem dla asystenta głosowego Siri, czyli produkt będący konkurencją dla takich urządzeń jak Amazon Echo, czy Google Home.

Równocześnie, na tej samej prezentacji pojawi się nowe urządzenie od miesięcy obecne w treści licznych plotek. Mowa o świeżym modelu iPada Pro z ekranem o przekątnej 10,5 cala. Tablet jeśli wierzyć w nieoficjalne doniesienia ma posiadać całkiem nowy design, w którym cechą charakterystyczną będzie wyświetlacz pokrywający niemal cały przedni panel oraz brak przycisku Home. Ten ostatni zostanie zespolony z powierzchnią dotykową. Sprzęt ma rzekomo pojawić się na sklepowych półkach jeszcze przed wakacjami.

Ogromną ciekawość budzi zaś tajemniczy głośnik. Zdaniem Ming Chi Kuo gadżet ten zostanie wyposażony w interfejs dotykowy ułatwiający korzystanie z Siri. Pod obudową znajdzie się subwoofer oraz siedem głośników wysokotonowych zapewniających dźwięk wysokiej jakości. Całość ma pracować pod kontrolą uproszczonej wersji systemu iOS i łączyć się bezprzewodowo z iPhone’m, iPadem, czy komputerem MacBook za pośrednictwem technologii AirPlay. Przy okazji premiery tego akcesorium Apple ma pochwalić się również nowymi funkcjami związanymi z platformą do inteligentnego zarządzania domem.

Źródło: 9To5Mac

 

Na WWDC 2017 pojawi się także nowy sprzęt

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *