Nowy model iPada Pro już w czerwcu?

Nowy model iPada Pro już w czerwcu?

0

Po raz kolejny do sieci wyciekają informacje, które powinny ucieszyć wszystkich miłośników marki Apple i fanatyków jabłkowego tabletu. W tym roku zgodnie z szacunkami kalifornijska firma zaprezentuje całkiem nowy model iPada Pro z ekranem o przekątnej 10,5 cala. Ma być to urządzenie charakteryzujące się świeżym podejściem do tematu designu przede wszystkim za sprawą wyświetlacza, który zajmie niemal całą powierzchnię przedniego panelu.

Z obudowy znikną też przycisk Home oraz czytnik linii papilarnych zespajając się ze szklaną powierzchnią dotykową. Temat w pewnym sensie innowacyjnego tabletu nie jest nowy. W sieci już niejednokrotnie pojawiały się donosy, że takie właśnie urządzenie pojawi się niebawem w ofercie Apple. Wstępnie szacowano nawet, iż produkt będzie miał swoją premierę wiosną tego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że debiut sprzętu zaplanowano na czerwcową konferencję WWDC.

Takich informacji dostarcza raport opublikowany przez jeden z punktów należących do autoryzowanych sprzedawców Apple w USA. Na liście jego produktów znalazło się bowiem akcesorium dedykowane iPadowi Pro z ekranem 10,5 cala. Mowa o trzech wariantach etui marki Urban Armor Gear, które mają być dostępne właśnie w czerwcu. Może to zatem sugerować nadciągającą premierę jabłkowego urządzenia.

Wiele plotek donosi, iż nowy iPad będzie posiadał gabaryty zbliżone do modelu z ekranem 9,7 cala, choć zminimalizowane do granic możliwości ramki wokół wyświetlacza pozwolą na wykorzystanie większej jego wersji. Powierzchnia ekranu ma zwiększyć się podobno o 31 %. Sercem urządzenia ma być procesor A10, a szacowana cena to 599 dolarów amerykańskich.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *