iTunes niedługo w Windows Store

iTunes niedługo w Windows Store

0

Obecnie jedyną drogą umożliwiającą pobranie oraz instalację programu iTunes w środowisku systemu Windows jest ręczne przeszukiwanie zasobów sieci, a najbezpieczniej odwiedzenie dedykowanej mu strony internetowej Apple. Próżno szukać jabłkowej aplikacji w sklepie Windows Store, choć już pod koniec tego roku sytuacja, ku uciesze użytkowników, nareszcie się zmieni.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem firmy Microsoft iTunes w pełnej wersji wraz ze wsparciem dla usługi Apple Music trafi do oferty Windows Store za kilka miesięcy. Mowa jest o końcu tego roku. Przedsiębiorstwo z Redmond w chwili obecnej uzgadnia z Apple szczegóły dotyczące tej operacji.

Informacja zbiegła się z prezentacją okrojonej wersji systemu Windows 10 S, który jest kierowany do sektora edukacyjnego. Oprogramowanie to pozwoli na instalację aplikacji pochodzących wyłącznie z natywnego sklepu Windows Store. Użytkownicy nie będą zatem mogli nabywać i instalować oprogramowania pochodzącego z zewnętrznych źródeł dystrybucji. Okazuje się, że iTunes, to jeden z najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników Windows programów. To właśnie dlatego Microsoft postanowił udostępnić go w ramach własnego sklepu.

Źródło: The Verge

 

iTunes niedługo w Windows Store

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *