Apple zdominuje rynek inteligentnych głośników

Apple zdominuje rynek inteligentnych głośników

0

Choć inteligentny głośnik od Apple istnieje póki co w sferze plotek i jego pojawienie się w najbliższym czasie nie jest takie oczywiste, to już teraz spekuluje się, że gadżet ten wprowadzi zamieszanie na rynku. Do takich konkluzji dochodzą specjaliści z firmy eMarketer wierząc, że niebawem w ofercie giganta z Cupertino pojawi się konkurent dla Amazon Echo, czy Google Home.

Rynek tego typu urządzeń w USA ma się całkiem dobrze, a ich sprzedaż liczona jest obecnie w milionach sztuk. Prym wiedzie głośnik od Amazon, choć sytuacja ma szansę zmienić się na korzyść Apple jeśli firma faktycznie wzbogaci swoje portfolio o taki produkt. Na jego temat w ostatnim czasie rozpisuje się wiele poczytnych portali technologicznych. Zgodnie z treścią raportów kalifornijski producent zakończył już fazę projektową oraz testów, a głośnik gotowy jest na masową produkcję. Spekuluje się, że akcesorium może zostać zaprezentowane już 5 czerwca podczas konferencji WWDC.

Inteligentny głośnik od Apple miałby pracować pod kontrolą zmodyfikowanego systemu iOS i łączyć się z jabłkowymi urządzeniami z użyciem technologii AirPlay. Wizualnie urządzenie przypominałoby komputer Mac Pro. Ostatnie plotki sugerują również zastosowanie ekranu dotykowego, który ułatwiałby korzystanie z asystenta głosowego Siri. Boczna część obudowy gadżetu pokryta miałaby być maskownicą głośników, a w górnej części znajdowałyby się przyciski sterujące. Całość oferowałaby dźwięk wysokiej jakości dzięki implementacji technologii przejętej jakiś czas temu firmy Beats Electronics.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple zdominuje rynek inteligentnych głośników

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *