Jak z zegarka od Apple zrobić iPoda

Jak z zegarka od Apple zrobić iPoda

0

Apple Watch to wciąż przedłużenie iPhone’a bez którego ten pierwszy nie potrafi w pełni funkcjonować. Zegarek pozbawiony połączenia Bluetooth ze smartfonem traci 90 % swoich możliwości stając się po prostu zwykłym czasomierzem. Mało kto jednak pamięta, że obok funkcji wskazywania czasu i daty oraz gromadzenia w tle informacji dotyczących aktywności fizycznej ten mały gadżet może również posłużyć jako iPod.

Opcję odtwarzacza muzyki powinni nałogowo wykorzystywać aktywni właściciele naręcznego urządzenia. W trakcie biegania Apple Watch w roli grajka sprawdzi się lepiej aniżeli iPhone z prostych przyczyn: jest mniejszy, lżejszy, a do tego mocowanie na nadgarstku czyni go podczas aktywności fizycznej bardziej komfortowym i bezpiecznym w użytku.

Na wstępie jednak trzeba zaznaczyć, że pojemność dysku Apple Watch’a zmusi użytkownika do podjęcia trudnych decyzji, które z utworów w bibliotece na iPhone docelowo znajdą się na liście naręcznego sprzętu. Kolejnym ograniczeniem jest wymóg posiadania słuchawek bezprzewodowych sparowanych z Apple Watch’em.

Poniższe, proste kroki zatem podpowiedzą jak z zegarka od Apple zrobić namiastkę iPoda.

Parowanie słuchawek z Apple Watch

Kiedy już sprawimy sobie słuchawki bezprzewodowe lub „odkopiemy” je z szuflady trzeba je sparować z Apple Watch’em. W tym celu należy udać się do Ustawień zegarka i zakładki Bluetooth. Tam czekamy aż nasze słuchawki pojawią się na liście dostępnych urządzeń po czym kiedy to nastąpi należy kliknąć w ich nazwę uruchamiając parowanie. Ważne jest jednak aby słuchawki wcześniej odłączyć od uruchomionego urządzenia, z którym wcześniej były połączone. W innym przypadku mogą nastąpić trudności w parowaniu. Oczywiście posiadacze AirPods mogą spać spokojnie. Ich akcesorium dzięki synchronizacji z usługą iCloud powinno połączyć się z Apple Watch bez dodatkowych konfiguracji jeśli było już używane z innym urządzeniem od Apple pracujących w ramach jednego Apple ID.

Kopiowanie muzyki do pamięci Apple Watch’a i synchronizacja

W opcjach aplikacji Watch na iPhone istnieje opcja pozwalająca na kopiowanie do pamięci zegarka list utworów z aplikacji Muzyka w systemie iOS oraz iTunes. Korzystanie z tej ostatniej możliwe będzie jeśli w ustawieniach włączoną mamy synchronizację biblioteki z wykorzystaniem usługi iCloud. Do wyboru użytkownika oddano funkcję określającą ilość miejsca jaką finalnie zajmie lista utworów. Można zdefiniować ją na dwa sposoby: ilość utworów lub ilość miejsca jaką muzyka zajmie na dysku Apple Watch’a.

Aplikacja Watch pozwala na wybranie jednej z domyślnych i wbudowanych list utworów. Są to automatyczne playlisty, które na stałe towarzyszą użytkownikowi takie jak: Ostatnio dodane, Najczęściej odtwarzane, czy Moje najlepsze utwory. Można jednak ręcznie wybrać utwory z pamięci iPhone’a lub Maka i dodać je do nowej listy nazwanej ot choćby Apple Watch. Trzeba jednak pamiętać, że do synchronizacji z zegarkiem wchodzą w rachubę jedynie utwory pobrane do pamięci urządzenia, a konkretnie iPhone’a. Nie zsynchronizujemy ścieżki dodanej lecz nie pobranej z usługi Apple Music.

Kiedy już sporządzimy spersonalizowaną listę utworów wystarczy ją jedynie wskazać jako opcję synchronizacji w ustawieniach aplikacji Watch na iPhone. Od teraz kiedy tylko Apple Watch będzie podłączony do źródła zasilania uruchomi się automatycznie synchronizacja zawartości listy. Można ją dowolnie zmieniać, a kiedy zegarek znów będzie ładowany zmiany zostaną do niego naniesione w ramach przyznanego miejsca w pamięci.

Te kilka powyższych czynności sprawi, że na trening nie trzeba będzie już ze sobą zabierać iPhone’a. Wystarczy zestaw: Apple Watch i słuchawki bezprzewodowe. Aby odsłuchać utwory należy co oczywiste na Apple Watch uruchomić aplikację Muzyka.

 

Jak z zegarka od Apple zrobić iPoda

5/5 - (1)
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *