Jak zdalnie sprawdzić poziom naładowania baterii iPhone’a

Jak zdalnie sprawdzić poziom naładowania baterii iPhone’a

1

Pracując przy komputerze nie zawsze mamy pod ręką iPhone’a, w którym chcielibyśmy szybko sprawdzić stan naładowania akumulatora. Smartfon może znajdować się w innym pomieszczeniu mieszkania, czy biura lub leżeć w nim lecz aktualnie jest poza zasięgiem naszej ręki, bo spoczywa na przykład na stoliku w drugim końcu pokoju. System macOS jednak pozwala na zdalne sprawdzenie poziomu naładowania iPhone’a.

W tym celu trzeba będzie jednak skorzystać z opcji prywatnego hotspotu. Platforma stacjonarna od paru lat pozwala na połączenie z iPhone’m w celu udostępniania komputerowi dostępu do internetu przyznanego w ramach sieci komórkowej. Rozwiązanie to ma też jedną, zasadniczą zaletę, bowiem umożliwia wyświetlenie szczegółowych informacji na temat jakości połączenia z siecią, adresów IP, zabezpieczeń sieci WiFi oraz w sytuacji sparowania z iPhone’m również stanu naładowania baterii.

Wymogiem jest oczywiście znajdowanie się włączonego iPhone’a w pobliżu komputera wraz z uruchomioną opcją hotspotu. Po wciśnięciu przycisku Alt na klawiaturze komputera i równoczesnym kliknięciu w ikonę WiFi na pasku menu wyświetli się pasek zawierający wspomniane wyżej informacje, w tym ikona z poziomem naładowania akumulatora iPhone’a. Kiedy jednak najedziemy kursorem na nazwę iPhone’a po krótkim czasie na moment wyświetli się z lewej strony małe okno z dokładnym procentowym wskazaniem poziomu naładowania baterii.

Źródło: MyApple

 

Jak zdalnie sprawdzić poziom naładowania baterii iPhone’a

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *