iPhone made in India

iPhone made in India

0

Nie tak dawno do sieci trafiła informacja, że Apple część produkcji iPhone’a zamierza przenieść do Indii. Obecnie smartfon wytwarzany jest w Chinach oraz na Tajwanie w dwóch fabrykach Foxconn oraz Pegarton. Jak sugerują najnowsze raporty z końcem kwietnia masowa produkcja jabłkowej słuchawki ruszy także w Indiach. Informację tę udostępnia agencja informacyjna Bloomberg.

Dane mają pochodzić z pewnego źródła, bowiem od samego ministra do spraw technologii i turystyki tego kraju. Urządzenia mają być składane w fabryce należącej do firmy Wistron w Bengaluru. Co ciekawe jednak będą one produkowane na potrzeby lokalnego rynku, a więc trafią wyłącznie do mieszkańców Indii. Osoby spoza rejonu nadal nabywać będą sprzęt, który opuścił taśmy produkcyjne fabryk Foxconn oraz Pegarton.

Do kluczowych decyzji w tym zakresie miało rzekomo dojść podczas wizyty Tima Cooka w Indiach, gdzie spotkał się z premierem Narendr Modim. NIeoficjalne informacje sugerują, że kontrakt gwarantuje Apple i podwykonawcom piętnastoletnie zwolnienie z podatku za import części do smartfonów.

Źródło: Cult of Mac

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *