Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak żyć zdrowiej? Aplikacje które mogą w tym pomóc!
Jak żyć zdrowiej? Aplikacje które mogą w tym pomóc!

Jak żyć zdrowiej? Aplikacje które mogą w tym pomóc!

0

Jeżeli nie macie wystarczającej wiedzy na temat odżywiania lub czasu na pilnowanie stanu zdrowia – dajcie się wyręczyć. W drodze do szczęścia i zdrowia pomogą Wam aplikacje które możecie znaleźć w AppStore.

Z roku na rok pracujemy coraz ciężej. Niestety, ale ma to bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie – jemy tak zwane „śmieciowe” jedzenie, pijemy niewystarczającą ilość wody i mało ćwiczymy. Nie kupujemy z głową, tylko kierujemy się reklamami. Mogę tak mówić i mówić… Ale po co? Skróćmy ten wstęp i przejdźmy do aplikacji. Oto one – wszystkie za darmo dostępne w AppStore.

Zdrowe Zakupy

Czy kiedykolwiek będąc w sklepie trzymaliście kilka pozornie tych samych produktów w koszyku i zastanawialiście się nad tym, który jest najlepszy? Często wtedy sugerujemy się marką lub ceną – niestety, ale zazwyczaj niesłusznie. Nie czytamy składów, a przemawiają do nas etykiety i kolorowe napisy. Jeżeli nazwy składników Was odstraszają lub w ogóle ich nie rozumiecie – zainstalujcie Zdrowe Zakupy.

Aplikacja oferuje skaner kodów fiskalnych. Po zeskanowaniu produktu otrzymujemy pełny wykres – dowiemy się o wspomnianym przeze mnie wyżej składzie, ale i o alergenach i ich wpływie na zdrowie. Sam interfejs jest niezwykle intuicyjny i przyjemny dla oka, a skanów mamy nieograniczoną ilość – wystarczy dodać kolejne dziesięć po obejrzeniu kilku sekund reklamy. Jest też dostęp do najpopularniejszych artykułów i naszych składników – czyli tych, których chcemy unikać. Jeżeli wybierzemy rzecz, która go posiada – zostaniemy ostrzeżeni. Kocham tę aplikację – jej baza jest niesamowicie duża. Zainstalujcie ją, a półki sklepowe nie będą dla Was zagadką. Pobierzecie ją tutaj – *KLIK*

Dieta PL

Jest to jedna z najprostszych aplikacji dostępnych na rynku. Do wyboru mamy kilka najważniejszych diet, które codziennie są aktualizowane – przykładami są wegańska, bezglutenowa i lekkostrawna. Każda z nich ma swój opis, zalecenia i przeciwwskazania. Choć nie są one spersonalizowane, bo do tego potrzebować będziecie dietetyka, na pewno po czasie zauważycie lepszy stan swojego zdrowia.

Każda potrawa posiada obrazek z propozycją podania oraz liczbę kalorii. Widoczny jest przepis i potrzebne składniki, więc nic Wam nie umknie. Wszystkim możecie dzielić się ze znajomymi w internecie, a także włączyć powiadomienia aplikacji. Nie wiem jak Wy, ale ja to kupuję. Tylko jednak w przenośni – jest ona dostępna również za darmo.

Moja Woda

Praktycznie każda aplikacja dotycząca nawodnienia jest płatna – istnieje kilka wyjątków, które i tak posiadają płatności w programie. Jedną z najlepszych jest właśnie Moja Woda. Nie będziecie potrzebować wersji ulepszonej, jeżeli zależy Wam tylko na dodawaniu wody, herbaty i kawy. Dodatkowe napoje nie są w tej edycji bowiem dostępne, tak samo jak zaawansowane statystyki.

Co tutaj dużo mówić – aplikacja działa po prostu dobrze. Możemy dodawać przypomnienia, aby nie zapomnieć o wypiciu wody, zmienić osobiste zapotrzebowanie i zdobywać osiągnięcia, które widzą Wasi przyjaciele. Sam interfejs aplikacji jest bardzo przyjemny, ponieważ animacja wody ukazuje aktualny stan procentowy. Mamy podgląd do podstawowych statystyk, a sama apka łączy się ze Zdrowiem, dzięki czemu mamy tam podgląd (poza krokami, kilometrami i piętrami) na ilość wypitej wody. Fajnie! Pobierzecie ją tutaj – *KLIK*

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że zmotywowałem Was do zainstalowania choć jednej aplikacji, dzięki której Wasze życie stanie się odrobine lepsze. Do następnego razu!

Jak żyć zdrowiej? Aplikacje które mogą w tym pomóc!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *