Przyczep do karku Upright Go i pozbądź się problemów z nieprawidłową postawą – jak uniknąć bólu pleców spowodowanym garbieniem się?
Przyczep do karku Upright Go i pozbądź się problemów z nieprawidłową postawą – jak uniknąć bólu pleców spowodowanym garbieniem się?

Przyczep do karku Upright Go i pozbądź się problemów z nieprawidłową postawą – jak uniknąć bólu pleców spowodowanym garbieniem się?

0

Upright Go to własny, inteligentny pomocnik, dzięki któremu możemy nauczyć się prawidłowej postawy ciała i co najważniejsze urządzenie pozwoli utrzymywać wyprostowane plecach. Jak? Czy faktycznie? Moja opinia i pierwsze wrażenia w tym artykule. No przyznaj się jak często się garbisz!?

Gdy dzieci są małe słyszą często od swoich rodziców: „nie garb się”. Niestety nie jest to wystarczająco wyuczony nawyk. Często nawet zapominamy jak ważna jest odpowiednia postawa ciała. Ciągłe garbienie się, siedzenie długo przy komputerze, schylanie się może doprowadzić do długotrwałych, ciężkich i dokuczliwych bólów pleców. Aby cieszyć się długą sprawnością musimy uświadomić sobie to jak najszybciej.

Takie gadżety często budzą wiele podejrzeń i mogą wydawać się niepotrzebne lub traktowane jako zwykły bubel i beznadziejny pochłaniacz pieniędzy. Czy rzeczywiście tak jest?

Jak działa UPRIGHT GO?

Jest to czujnik ruchu, który przypinamy do pleców, dokładnie do karku. Wygląda niczym myszka do komputera w rozmiarze XS.

Urządzenie należy sparować z Androidem, iOS-em lub watchOS-em, a następnie należy je uruchomić. Urządzenie to będzie monitorowało czy garbimy się w ciągu dnia i informowało o ewentualnych nieprawidłowościach postawy poprzez wibracje.

 

Oprócz tego urządzenie dostarcza cennych wskazówek, które pozwolą odciążyć kręgosłup. Wszystkie potrzebne informacje związane z sylwetką widoczne są na ekranie telefonu.

 

Łatwo sprawdzić, kiedy mieliśmy złą postawę albo od jakiego czasu chodzimy wyprostowani. Aplikacja ta zawiera także statystyki i analizy oraz daje nam możliwość wyznaczania sobie celów.

Jak wygląda UPRIHGT GO?

Jest to malutkie urządzenie, jak wcześniej powiedziałam przypominające malutką myszkę do komputera. Jest ładnym i estetycznym sprzętem. Nie wygląda jak urządzenie ortopedyczne, nie rzuca się w oczy.

Jak Upright Go informuje nas o nieprawidłowej postawie?

Urządzenie oprócz informacji w aplikacji z danej chwili i tych zapisanych daje delikatne wibracje po kilku sekundach rozpoznania nieprawidłowej postawy, jeśli jednak poprawi się ona urządzenie nie zawibruje.

Podsumowując uważam, że jest to świetny sprzęt – dość drogi, ale niezbyt skomplikowany. Tego typu gadżety wymyślono już dawno, dawno temu i nigdy nie zgarnęły one ogromnego zainteresowania. Dzieje się tak też, ponieważ ludzie w młodym wieku nie myślą o konsekwencjach niewłaściwej postawy. A może byłoby warto?

Oceń post
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *